Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Strażacy oddali hołd poległym w Ukrainie kolegom

  • Dodano: 2022-03-21 12:30, aktualizacja: 2022-03-29 13:17

Minuta ciszy dla strażaków. W ubiegłą niedzielę strażacy z całej Polski oddali hołd swoim kolegom po fachu, którzy zginęli w trakcie wojny na Ukrainie.

Wojna w Ukrainie rozpoczęła się 24 lutego br. Od tego czasu na obiekty wojskowe, jak i cywilne spadają pociski rakietowe. Mimo wszystko obywatele Ukrainy cały czas się bronią - armia rosyjska nadal nie przejęła Kijowa. Jak informuje agencja Reuters, w wyniku militarnych starć zginęło już co najmniej 19 tysięcy osób.

Minuta ciszy dla strażaków

W niedzielę w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych oraz remizach Ochotniczych Strażach Pożarnych na terenie całej Polski uczczono minutą ciszy bohaterskich strażaków z Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby w trakcie wojny. To reakcja na apel nadbryg. Andrzej Bartkowiaka, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Wg oficjalnych danych, w wyniku działań wojennych w Ukrainie zginęło 18 strażaków. Ich koledzy z Rudy Śląskiej oddali im wczoraj hołd.

- W dniu 20 marca 2022 r. o godzinie 8:00 w jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych Komendy Miejskiej PSP w Rudzie Śląskiej oraz jednostce OSP Ruda Śląska strażacy uczcili minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby w tych trudnych i dramatycznych dniach wojny - czytamy na stronie PSP Ruda Śląska. 

Komentarze (2)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również