Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska. Ulica Żeleńskiego zostanie zmodernizowana!

 • Dodano: 2023-01-25 12:15

Kolejna droga gruntowa w Rudzie Śląskiej zostanie zmodernizowana. Najnowsza tego typu miejska inwestycja realizowana będzie w dzielnicy Ruda i obejmować będzie kompleksową przebudowę 150-metrowej ul. Żeleńskiego. W ramach zadania wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa i sanitarna, oświetlenie uliczne oraz nowa jezdnia z kostki betonowej. Koszt robót wyniesie ponad 800 tys. zł, a całość ma być gotowa do połowy września.

Ulica Żeleńskiego do remontu

Przebudowa ul. Żeleńskiego będzie kolejną inwestycją drogową, która realizowana będzie w dzielnicy Ruda. Obecnie trwa tam przebudowa ul. Wolności oraz prowadzona w ramach tego zadania przebudowa kanalizacji przy ul. Starowiejskiej. Na ukończeniu są natomiast prace związane z przebudową ul. Janasa.

- Mnogość tych wszystkich robót jest na pewno uciążliwa dla mieszkańców, ale już niebawem będzie można zobaczyć końcowy ich efekt. W ten sposób w jednym czasie zmodernizowany zostanie praktycznie cały kwartał ulic w rejonie ul. Janasa, a przebudowa ul. Żeleńskiego będzie tego zwieńczeniem - podkreśla Michał Pierończyk, prezydent miasta.

Jeśli chodzi o same prace przy przebudowie ul. Żeleńskiego, to nie powinny wpłynąć znacząco na organizację ruchu w tej części miasta. W trakcie prowadzenia robót występować będą utrudnienia, ale będą one dotyczyć przede wszystkim dojazdu do posesji znajdujących się przy tej ulicy. Wykonawca, któremu właśnie przekazano teren budowy, w przypadku sprzyjających warunków pogodowych jeszcze w lutym zamierza rozpocząć prace. W pierwszej kolejności realizowane będą roboty związane z budową kanalizacji. Całość inwestycji ukończona ma być do połowy września.


Przebudowa ul. Żeleńskiego obejmuje m.in. budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia ulicznego. Wykonana zostanie też nowa jezdnia z kostki betonowej. Koszt robót budowalnych wyniesie ponad 800 tys. zł.

Ponad 158 mln zł. na inwestycje drogowe

W tym roku na inwestycje drogowe miasto zamierza przeznaczyć ponad 158 mln zł. Oprócz realizacji dużych inwestycji, takich jak budowa trasy N-S, przebudowa ul. Wolności, czy przebudowa kanalizacji w rejonie ul Solidarności w Halembie, w budżecie miasta zabezpieczono środki na modernizację dróg gruntowych. Oprócz ul. Żeleńskiego kolejną taką zaplanowaną inwestycją jest przebudowa ul. Siewnej oraz ul. Noblistów Śląskich. Kolejność realizacji tych inwestycji uzależniona jednak będzie od dofinansowania zewnętrznego, o które stara się miasto.

Czytaj również:

Komentarze (6)    dodaj »

 • Asia

  A czy Redakcja mogłaby ustalić, kiedy zakończy się remont ulicy Wyzwolenia, która jest rozkopana już chyba od roku?

 • Rodowita Rudzianka

  No wreszcie

 • Ziga z Wirku

  Ja bym tam wolał w normalne miejsca inwestować.

 • Mieszkaniec

  Cała Ruda rozkopana czyli BAJZEL inwestor nie radzi sobie z zadaniami jedno robią drugie niszczą Zamiast robić etapami to ja rozumie propaganda sukcesu zrobimy wielki bałagan to dużo robimy

 • Rudi

  Strata pieniędzy.

 • mount

  W tym poprzednie władze i obecne brylują jak nikt inny. Marnotrawstwo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również