Wiadomości z Rudy Śląskiej

Remont kanalizacji na Halembie – na jakim jest etapie?

 • Dodano: 2022-11-10 12:30

Halembianie, szczególnie ci mieszkający w rejonach pętli autobusowej, mocno odczuwają trwający remont kanalizacji deszczowej w dzielnicy. W godzinach szczytu, wjazd na osiedle potrafi być prawdziwym utrapieniem – przez zmiany w organizacji ruchu, korki są nie do przeskoczenia. Na jakim etapie są prace?

Część prac już za nami

Remont kanalizacji deszczowej w Halembie trwa w najlepsze. Na ten moment, w całości wykonano już roboty kanalizacyjne na ulicy Solidarności w ramach zadania nr 2 „Zlewnia Międzyblokowa”, a także częściowo zakończono prace na ulicy Miodowej w ramach zadania nr 1 „Zlewnia Miodowa”.

- Wykonano kanalizację deszczową w części ulicy Racławickiej do budynku Racławicka 3 oraz wykonano konstrukcję drogi po wykonanej kanalizacji. Wykonano również kanalizację deszczową na ulicy Miodowej w zakresie jaki jest zaasfaltowany. Obecnie trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej w ulicy Miodowej na odcinku od wylotu do rzeki Kłodnicy (garaże) do ulicy Solidarności. – mówi Wojciech Bąk, Kierownik Kontraktu, TKS Sp. z o.o.

Prace są stale utrudniane przez warunki gruntowe, przez co realizacja zadań może się opóźnić.

Co nas czeka?

Według planów już pod koniec listopada bądź na początku grudnia, przejazd ulicą Miodową znów będzie możliwy. Od połowy listopada remont ma rozpocząć się na ulicy Kosynierów. Po otwarciu Miodowej prace mają przenieść się na ulicę Solidarności – dokładniej na odcinek od ulicy Miodowej w stronę komisariatu Policji. Realizacja tego zadania zajmie ok. 3 miesiące. 

- Kolejne prace rozpoczną się w przyszłym roku – terminy uzależniamy jest od warunków atmosferycznych. Także ww. prace przewidziane w tym roku są uzależnione od warunków atmosferycznych - uprzedza Wojciech Bąk.

Do końca tego roku ma się także zakończyć prace w ulicy Międzyblokowej. 

- Obecnie trwają roboty odtworzeniowe w ulicy Solidarności – planowane zakończenie prac w ułożeniu podbudowy asfaltowej oraz warstwy wiążącej ścieralnej – początek grudnia.

Oznacza to, że prawdopodobnie już na początku grudnia zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy, co nieco zmniejszy korki. 

Prace przy wylocie ulicy Solidarności 18 oraz na ulicy Międzyblokowej są zaplanowane na przyszły rok.

Komentarze (12)    dodaj »

 • Andrew 9

  Całe miasto rozkopane od Halemby po Rude , chore.

 • Kafelkorz

  Jak czytam te komentarze to dosłownie jakbym słyszał żonę. Najpierw marudzi że kafelki w łazience stare i śmierdzi z prysznica a jak człowiek weźmie się za remont i rozwali całą łazienkę to narzekanie że nie ma się gdzie przez tydzień ogarnąć. A może same baby tu komentują?

 • Kpina + ironia / szydera

  Sugerujesz, że mieszkańcy sami dopominali się o remont kanalizacji deszczowej i było to wielokrotnie poruszane na spotkaniach z panią prezydent? Śmiała teza, ale niestety nie mająca poparcia w mieszkańcach Halemby...

 • Szcześliwy mieszkaniec.

  Dziękujemy za inwestycje miejskie, że coś się dzieje w tym mieście, bo infrastruktura była w fatalnym stanie. Nie ma co narzekać na utrudnienia bo panowie budowlańcy starają się być mili, kulturalni i pomocni mimo utrudnień.Im więcej utrudnień teraz tym szybciej będziemy mieć piękną Halemba.

 • Halymbiok

  Pitu pitu i tak przez 2 lata

 • olo

  A wydawałoby się, se warunki pogodowe są raczej korzystne.

 • halka

  Etap jest taki że po wyborach miasto ma to w d .... czy potrwa to rok czy cztery

 • Kpina + ironia / szydera

  Macie mieszkańców za idiotów? Korki są nieuniknione? Tak, bo nikt nie wpadł na pomysł, aby udrożnić Morską na czas remontu. Można było także wykonać łącznik między rogiem Grabowej/Modrzewiowej do Zamenhofa - za SP 27. No i niech mi ktoś wytłumaczy fenomen, że zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy, skoro prace przeniosą się na inny odcinek Solidarności? W UM myślenie aż tak boli?

 • Igel

  Że niby ulicą Morską przez ten mostek nad rzeką Kłodnicą chciałbyś puścić ruch samochodowy? Puknij się w łeb....

 • Asd

  Teoretycznie najpierw mogli zabrac sie za umocnienie tego przepustu a dopiero pozniej brac sie za odcinanie całej końcówy od reszty rudy zewzgledu nato ze to jedyny wyjazd z osiedla...

 • Kpina + ironia / szydera

  A ten mostek jest z zapałek czy jak? Nie wytrzyma ruchu osobówek? Puknij się w swój pusty łeb... musiałem tak napisać ma twoim żenująco niskim poziomie, żebyś mógł próbować zrozumieć, mule.

 • Sebastian

  W końcu jakieś konkretne informacje Oby udało się zakończyć mniej więcej zgodnie z planem

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również