RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Wielkie sprzątanie w Rudzie i Halembie

 • Dodano: 2022-05-04 09:15

Nadeszła wiosna, a wraz z nią wielkie sprzątanie i to nie tylko w naszych domach! W ubiegłą sobotę rudzianie wraz z uchodźcami z Ukrainy posprzątali otoczenie wokół pomnika upamiętniającego Wincentego Janasa w dzielnicy Ruda. Wielkie sprzątanie odbyło się także w pobliżu ul. Gałczyńskiego w Halembie

Uchodźcy z Ukrainy chcieli podziękować za gościnę

W minioną sobotę rudzianie oraz przebywający w naszym mieście uchodźcy z Ukrainy wysprzątali tereny w rejonie pomnika upamiętniającego Wincentego Janasa, w Rudzie. W ten sposób Ukraińcy chcieli podziękować za gościnę w naszym mieście.

- Jest mi po prostu wstyd! Jak można zostawiać po sobie takie śmietnisko i to w rejonie pomnika upamiętniającego Wincentego Janasa, wielkiego patrioty, zamordowanego przez Grenszschutz w 1919 r. na terenie dzisiejszej Rudy Śląskiej. Ten teren został dziś posprzątany przez przebywających w naszym mieście uchodźców ukraińskich. W ten sposób chcieli nam podziękować za gościnę. Urzekła mnie ich chęć do pracy i skromność. My też chcieliśmy się odwdzięczyć. Zaprosiliśmy wszystkich na piekarok, by poczęstować chlebem z naszego zabytkowego pieca oraz kiełbaskami - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer

Wielkie sprzątanie lasu w Halembie

Mieszkańcy Halemby również wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali fragment lasu w pobliżu ul. Gałczyńskiego. W sobotę, z inicjatywy radnego Łukasza Wodarskiego, odbyło się wielkie sprzątanie lasu w okolicy placu zabaw na polanie.

- Jak co roku spotkaliśmy się na halembskiej polanie, żeby posprzątać śmieci z okolicznego lasku. Przerażające jest to, że z roku na rok tych śmieci przybywa, mimo rozwieszanych worków. Czy tak trudno zabrać ze sobą pustą butelkę? Pomijam już fakt, że nie jest to miejsce do spożywania alkoholu. Jestem dumny z tych młodych osób, które dzielnie dzisiaj zbierały śmieci po swoich strasznych kolegach i koleżankach. To jest najlepsza lekcja postawy obywatelskiej i niezapomniana lekcja ekologiczna. Brawo dla Was - napisał radny Łukasz Wodarski

Autor: redakcja
Źródło: fot. FB Krzysztof Mejer / FB Łukasz Wodarski

Zobacz także

Komentarze (19)    dodaj »

 • ZOŁOŻYCIEL

  jak stowarzyszenie Świadomi ślązacy dwa razy nowy bytom wysprzątało w ubiegłym roku to nie pisaliście o tym tak jak piszecie teraz ? Nie pisaliście o tym w ogóle - choć dwa razy po 80 worków wysprzątali z własnej inicjatywy, ale że na zdjęciach jest wice prezydent to już trzeba pisać ???

 • Andrzej domagała

  Wy sprzątacie a ja codziennie rzucam tam kiepy i resztki. I tak każdy jest zadowolony.

 • alojz

  Fuj i żółte zęby mosz i cuchnie ci z gęby. Jak twoja babo to wytrzymuje bo każdo inno wypie rdzieliła by cię za drzwi

 • Gosc

  Nie jestem mieszkańcem Rudy Śląskiej ale bywam codziennie i to co widzę w dzielnicy wirek to masakraWystarczy że teren trochę zalesiony a już pełno śmieci czy w tym mieście żyją ludzie [...]e? Jak można tak śmiecićMam wrażenie że mieszkańcy mają gdzie w jakim środowisku mieszkająPS. Może jak wytną wszystkie drzewa i zrobią betonowe osiedlowa to coś się zmieni

 • Halembiok

  Super inicjatywa. Szkoda, ze akcja sprzatania, nie jest bardziej "reklamowana", bo pewnie, wiecej osob byloby chetnych do pomocy. Tak, wiem, mi tez sie nie chce sprzatac po innych, ale nie moge patrzec na ten syf w lesie! Zule i dzieciaki bez zasad, wstydzcie sie!

 • boluś

  Poprzedniego coma chyba niy puszczom' wiync delikutaśnie ! My śmiecymy? Czy Miasto NIY Sprzonto? A WSTYD to Mejer na Urzyndzie! W Komunalce! Ponoć Ukrainki som u Nos GOŚĆMI ? Niy Wstyd Ich wykorzystywać ? "Zachęcając" do "podziękowań za Gościnę" ! Uśmiychniynty Pysk Mejera tłumaczy wszystko !

 • Ola

  A wg. Ciebie to.kto śmieci?

 • SPONGEBOB

  Na garażach przy Otylii kiedyś podrzucano śmieci w jedno miejsce bo miasto raz na kilka miesięcy wywiozło. Później te samo miasto postawiło tabliczki " zakaz wyrzucania śmieci teren monitorowany" Efekt? Teraz wyrzucają za garażami na obszarze kilka razy większym.

 • Kpina + ironia / szydera

  Bo postawienie tabliczki ze stosownym zakazem to taka polska specyfika - tabliczka jest dobra na wszystko. Ludzie składują gdzieś śmieci - postawić tam kontener. Ale nie, po co? Lepiej dać ZAKAZ, którego i tak nikt nie egzekwuje... Ludzie wydepczą gdzieś trawnik zaprojektowany przez intelektualnie sprawnego inaczej architekta, bo tak jest im łatwiej i nie muszą dymać na około - zrobić tam chodnik. Ale nie, po co? Lepiej postawić płotek/łańcuch/barierki i oczywiście tabliczkę ZAKAZ DEPTANIA TRAWNIKÓW... :-)

  • Kpina + ironia / szydera
   2022-05-05 22:35
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Krzysztof

  Wielkie dzięki dla dzieciaków!! Szkoda tylko że muszą sprzątać po tej patologii!!!! A wystarczyło by jakby przy wejściu do lasu zamontować tabliczki o monitoringu i większośc tych co tam piją(bo to nie tylko elementy) 10 razy by się zastanowili.

 • boluś

  WSTYD I MEJER dwa bratanki ! Nom tyż wstyd co tako FLEJA rządzi Miastem i odpowiado za sprzątanie !

 • Ola

  Obawiam się, że same tabliczki nie wystarczą. Zamontować kamery i karać. Do tego zdjęcia śmieciarzy we wszystkich mediach.

 • boluś

  Niezły odlot' styknie regularnie przontać Miasto ! Wtedy i ludzie zacznom dbać !

 • Pfff

  Ludzie śmiecą i niestety beda śmiecić. Najgorzej ze tak uczą tez swoje dzieci. Szkoła to za mało, rodzice są od tego by wpajać pewne zasady. Tylko ze najpierw sami muszą być przykładem. A ile to już razy upominałam smarka, by wyrzucił śmieci po sobie, a nie jeden to jeszcze zaśmiał mi się w twarz.

 • Hanys

  Na piastowskiej to nie dziwi nic człowieka. Jak tam sama Patologia mieszka.

 • Halymbiorz

  na Halembie za przystankiem przy ul. 1 Maja, rejon tzw. Piaskowni, tam dopiero jest syf. Wjeżdżając od strony Mikołowa do Rudy Śląskiej można podziwiać uroki. Tak witamy mieszkańców południowych miast.

 • Ehhh

  Prawda, las od strony Borowej identycznie...i pomyslec ze ludzie smiecą sobie prawie pod oknami bo przeciez tam libacje urządzają mieszkancy Leśnej i Borowej

 • Łucja

  To nie są mieszkańcy Leśnej i Borowej tylko halembska patologia z osiedla, która chętnie siedzi w lesie bo tam nie dociera Straż Miejska

 • Mimoza

  Marketing kwitnie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.