RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Wyjątkowa impreza charytatywna "Dzieci – Dzieciom" za nami!

  • Dodano: 2022-03-27 09:15, aktualizacja: 2022-03-29 13:18

Taniec, śpiew, sport, akrobatyka - to wszystko połączone z doskonałymi nastrojami, uśmiechem oraz chęcią niesienia pomocy można było wczoraj zobaczyć i poczuć w hali MOSiR podczas imprezy charytatywnej "Dzieci - Dzieciom". Występy dziecięcych i młodzieżowych grup artystycznych to wkład w akcję niesienia pomocy ukraińskim dzieciom, które obecnie mieszkają w Rudzie Śląskiej.

Impreza na rzecz tych najmłodszych

W ubiegłą sobotę, 26 marca, w Hali MOSiR w Halembie odbyła się wyjątkowa impreza charytatywna "Dzieci – Dzieciom". Aktualnie w rudzkich przedszkolach przebywa 60 dzieci z Ukrainy, natomiast w szkołach już blisko 200 ukraińskich uczniów. To właśnie dla nich zorganizowany został wczorajszy koncert! 

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydent Miasta Ruda Śląska, Grażyny Dziedzic. Od godziny 17:00 w halembskiej hali odbywały się występy artystyczne dziecięcych zespołów z naszego miasta. Oprócz tego na mini kiermaszu można było zakupić ciasto, napoje, ozdoby na zbliżającą się Wielkanoc, a także maskotki wykonane na szydełku. Nie zabrakło także wolontariuszy z puszkami, którzy zbierali datki na szczytny cel.

Cały dochód z wydarzenia - ponad 7 tys. złotych - zostanie przekazany na pomoc dla najmłodszych ukraińskich gości, którzy obecnie przebywają w naszym mieście. 

- To był piękny koncert. Pełen miłości, wsparcia i poczucia jedności. Podczas koncertu zebrano 7095,70 zł. Za tę kwotę będzie można zorganizować coś wyjątkowego dla najmłodszych naszych gości z Ukrainy. Z całego serca dziękujemy. To są nasze małe cuda, te codzienne, a jednak niezwykłe - napisała prowadząca koncert Aleksandra Poloczek. 

Uchodźcy wojenni z Ukrainy w Rudzie Śląskiej

Warto przypomnieć, że aktualnie w zabezpieczonych przez miasto miejscach noclegowych przebywa 130 osób z Ukrainy. Natomiast ogólna liczba osób, którym dotychczas miasto zapewniło dach nad głową oraz wyżywienie, jest dwukrotnie wyższa, ponieważ często uchodźcy, kierując się ku zachodniej granicy, przebywają w naszym mieście przez 1 lub 2 dni. Dodatkowo w 110 mieszkaniach i domach prywatnych przebywa 376 Ukraińców. Są to tylko miejsca noclegowe, które zgłoszone zostały do Centrum Zarządzenia Kryzysowego.

W hali MOSiR w Nowym Bytomiu nadal funkcjonuje centralny magazyn przyjmowania i dystrybucji darów. Jest on czynny od poniedziałku do piątku, od 8.00 do 20.00. Do tej pory wywieziono już stamtąd do magazynu rządowego w Lublińcu 87 palet różnego rodzaju produktów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.