Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Wymiana pojemników na śmieci jest konieczna. Sprawdź, kiedy to nastąpi!

 • Dodano: 2023-04-28 20:15

Odbiorem i zagospodarowaniem odpadów w Rudzie Śląskiej od 1 czerwca tego roku do 31 maja 2024 roku będzie zajmowała się firma PreZero Service Południe z Rudy Śląskiej, która została wyłoniona przez miasto w wyniku przetargu. W związku ze zmianą operatora pojawiło się wiele pytań dotyczących kwestii wymiany kubłów i koszy na śmieci. Aby rozwiać wątpliwości, skontaktowaliśmy się z biurem prasowym firmy PreZero. 

Jak informuje biuro prasowe firmy PreZero Service Południe z Rudy Śląskiej, w związku ze zmianą dostawcy usług na wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Rudy Śląskiej, konieczna będzie wymiana pojemników. 

Kiedy czeka nas wymiana pojemników na śmieci?

Firma jasno określiła też termin wymiany kubłów na śmieci. Jak wyjaśnia PreZero, zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, nieruchomości zostaną wyposażone w pojemniki w następujących terminach:

 • wielorodzinne i mieszane w zabudowie wielorodzinnej najpóźniej w pierwszych dwóch tygodniach realizacji umowy,  
 • jednorodzinne i mieszane w zabudowie jednorodzinnej najpóźniej w pierwszych trzech tygodniach realizacji umowy,
 • niezamieszkałe najpóźniej w pierwszych dwóch tygodniach realizacji umowy.  

- Jednocześnie informujemy, iż do czasu wyposażenia nieruchomości w pojemniki, odpady komunalne będą odbierane w workach – wskazuje biuro prasowe PreZero.

Jasne jest już zatem to, że dopóki proces wymiany nie zostanie zakończony, śmieci mieszkańców Rudy Śląskiej będą odbierane, ale w workach.

Komentarze (25)    dodaj »

 • SideEffect

  Ale Was w tej Rudzie robią w wała. Trwonią kasę a odbija się to na mieszkańcach. Oczywiście mam na myśli tych uczciwych, poczciwych pracujących jeleni, bo patus to się w życiu ustawić potrafi. Jest tylko ,, Dej, bo mi sie należy,,...

 • fafik

  Ponieważ ja bio wyrzucam z wiaderka (jak drzewiej bywało) bo worek to nie bio, więc teraz póki kubła mi nie postawią, będę wysypywał obierki i inne takie na zol (jak w Neapolu jak są strajki) a firma niech się potem sama martwi. Aha, no i żyjątka z długimi ogonami będą coś z życia miały, a sąsiedzi z parteru niech się nawąchają ekologicznych skutków polskiej organizacji wszystkiego czyli słynna polnische wirtschaft

 • Dzordz

  A komu ty robisz łaskę?

 • Mieszkaniec

  Niech miasto sprawdzi lokatorów dziko mieszkających. Teraz nie trzeba mieć meldunku i np. 1 osoba zameldowana ,albo jeden właściciel lokalu ,który wynajmuje 5 studentom.

 • Kpina + ironia / szydera

  Jaki to szczęście, ze firma, która obsługuje linie autobusowe w mieście, nie musi stawiać swoich nowych wiat przystankowych po wygranym przetargu :-) Operacji z wymianą kubłów na śmieci Bareja by nie wymyślił, to musiał wymyślić ktoś intelektualnie sprawny inaczej. Te pojemniki powinny być własnością miasta. A jeśli nie są, to przecież nowa firma może je odkupić od poprzedniej i użytkować dalej. No chyba że taniej, szybciej i oczywiście lepiej dla mieszkańców jest wymieniać kubły na kubły...

 • sdfghjk

  Po poprzednim zamieszaniu z pojemnikami w domach jednorodzinnych chyba zdecyduję się na zakup własnego pojemnika na fakturę imienną i koszt odliczę od kosztu śmieci - po prostu ich nie opłacę przez kilka mscy. Bo to jest granda. Płacić prawie 200 zł./msc za śmieci i potem w nieskończoność czekać na pojemniki w składowisku śmieci na ogródku.

 • Tomasz

  Niech wezmą się za ludzi, którzy nie płacą za śmieci mając np 4-5 osoby w mieszkaniu. Zameldowana jedna osoba, a mieszka więcej czyli przez to my płacimy coraz więcej za tych cwaniaków.

 • ja

  i bardzo dobrze! oplata za smieci to czyste zlodziejstwo, smieszne segregacje tylko podwyzsza koszta. popieram w.100% ludzi ktorzy unikaja oplat, skoro nas okradaja to z jakiej racji mam nie kombinowac?

 • Wana

  Miasto powinno zakupić miejskie śmietniki i "dzwony" na segregację, kolejny raz w ciągu 2óch lat czeka nas zamieszanie związane ze zmianą firmy, kolejna taka akcja może być za rok jak przetarg wygra np BM albo Remondis... I teraz Prezero musi kupić tysiące śmietników bo poprzednie juz sprzedali, BM znowu musi posprzątać swoje i robota głupiego... A tak tylko w jeden dzień kończy firma X a następnego na miasto wjeżdża firma Y i mieszkańcy nie odczuwają tego w żadnym stopniu a przetargi możecie robić i na 2 miesiące...

 • Podatnik z bykowiny

  Na bykowinie ul korfantego stoja 3 pojemniki z poprzednich odbiorcow smieci.Pelne pojemniki z jedzeniem i z innymi produktami.kto ma to posprzatac tyle placimy na osobe a obecna firma prawie puste pojemniki wywoza to sie nadaje do tv ekologia jak djabli

 • Ika11

  Tu rządzi platforma dlatego tak jest nie umia zarządzać wezma wory na platforma i zawieza do TD

 • RS

  A to rozumiem że wszystkie worki zostaną dostarczone tak żeby i śmieci zmieszane i bio również wystawić w workach?

 • hasioki

  To już najwyższy czas !!!! Skoro powoli nauczyliśmy się segregować śmieci ,skoro drastycznie poszły w górę ceny za wywóz śmieci ,a do tego pojawia się nowa firma , która się tym zajmuje , na litość boską!! To ten czas by wreszcie MIASTO dopilnowało wreszcie by pojemniki na śmieci wszędzie w całości były schowane pod wiatami .Przy takich wiatach jednocześnie (już to się widuje gdzie nie gdzie) powinien być również ogrodzony kącik na różnego rodzaju szpargały większe gabaryty ,meble ,zużyty sprzęt itp czyli wszystko to co wala się na dużej przestrzeni poza śmietnikiem .Jednym słowem powinna bezwzględnie obowiązywać wyznaczona strefa gdzie te wszelkie śmieci mogą być składowane. Tymczasem wygląda to beznadziejnie w wielu miejscach ,Pojemniki czasem bez ładu i składu są poustawiane na chodnikach , czasem skwerach ,pomiędzy nimi zawsze są jakieś rażące kupki śmieci ,makulatury ,i wszelkie rupiecie .TO WSZYSTKO POWINNO ZNAJDOWAĆ SIĘ POD ZADASZONĄ WIATĄ ,Jest coraz gorzej by to co teraz się widuje to woła o pomstę do nieba.....Inic się z tym nie robi , w odróżnieniu od podwyższanych cen i zmianą kolejnych ekip do usuwania śmieci

 • Logika

  Miasto organizuje wywóz śmieci, natomiast to jak są zabezpieczone pojemniki zależy od administratora nieruchomości, czyli może to być spółdzielnia mieszkaniowa, wspólnota, właściciel prywatny no i MPGM.

 • RR

  Poprzednia firma zabierze kontenery, nowa jeszcze nie postawi, a ustawione worki przy blokach czy domkach zostaną porozwalane przez dziki na przykład !! To chyba nie jest mądre rozwiązanie !!

 • MM

  W jakich kurna zaś workach??

 • Ola

  A w czym wynosisz śmieci?

 • Mieszkanka Goduli

  Ja wyrzucam bez worków np bo bieżąco segreguje i wrzucam w odpowiednie pojemniki .

 • Ktoś

  Czyli czeka nas powtórka z rozrywki... "Brawo" urzędnicy! Już to widzę, jak te śmieci będą latać wszędzie dookoła, bo osoby poszukujące np puszek w workach będą je otwierać lub zwierzęta będą je przegryzać kuszone zapachami resztek jedzenia. I to jeszcze w terminie, gdy będzie cieplej. Namnoży się robactwa i gryzoni. Szczególnie te drugie są szkodliwe dla aut. A ty mieszkańcu płać. Nawet nie ma co wspominać o tym, że cała Ruda Śląska wygląda jak jednen wielki śmietnik, bo koszy na śmieci wzdłuż chodników jest tyle, że patologia zamiast nieść odpadek do najbliższego kosza, po prostu go wyrzuca. Przykro na to patrzeć, tak samo jak na to, że ludzie nie sprzątają po swoich psach. Urzędnicy powinni zobowiązać prawnie do sprzątania po psach.

 • Halembiorz

  Dobrze piszesz, niektórzy twierdzą, że Halemba to najpiękniejsza dzielnica. Śmieci zalewają drogi, chodniki, trawniki (najlepiej to pokazuje okolica ul.Solidarnosci 11) i też Halembski las, a to wszystko przez ludzi. Sami robią ten syf i uczą następne pokolenie, najwidoczniej ludziom to pasuje. Z pobliskich lasów to Halembski pod względem śmieci jest TOP1, aż odechciewa się spacerować.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również