RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska. Żałoba po śmierci prezydent Grażyny Dziedzic

  • Dodano: 2022-06-17 12:45, aktualizacja: 2022-06-20 14:01

W czwartek wieczorem po ciężkiej chorobie zmarła prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. W związku z tym w mieście obowiązuje żałoba. 

Żałoba w Rudzie Śląskiej

Jak poinformował wiceprezydent Krzysztof Mejer, na znak żałoby na budynkach zajmowanych przez Urząd Miasta, miejskie jednostki organizacyjne oraz samorządowe instytucje kultury flagi miasta pozostaną opuszczone do połowy masztu lub przepasane kirem. Od poniedziałku w holu budynku głównego urzędu miasta będzie wystawiona księga kondolencyjna. 

- Uroczystości pożegnalne Pani Prezydent, odbędą się w najbliższych dniach. O szczegółach poinformuję Państwa po ustaleniach z Rodziną. Bardzo proszę, by Pani Prezydent Grażyna Dziedzic pozostała w Państwa myślach i modlitwach - zaapelował wiceprezydent Mejer.

W okresie od 20 czerwca do najbliższej soboty miasto odwołało miejskie imprezy o charakterze rozrywkowym, kulturalnym i sportowym.

- O to samo apeluję do stowarzyszeń i innych organizatorów imprez o charakterze rozrywkowym. Jeśli nie da się tego uczynić, to proszę o rozważenie możliwości ograniczenia tych imprez - napisał Krzysztof Mejer. 

Ruda Śląska. Żałoba po śmierci prezydent Grażyny Dziedzic

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • Aneata

    Czy to znaczy, że Dni Rudy Śląskiej też zostaną odwołane?

  • Feliks

    Pseudo imprez i tak nie żal

  • Melina

    Podobno tak.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.