Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy policjanci apelują o bezwzględne zasłanianie ust i nosa!

 • Dodano: 2021-04-07 14:15

Policjanci z Rudy Śląskiej w trosce o życie i zdrowie mieszkańców miasta apelują o bezwzględne zasłanianie ust i nosa oraz przestrzeganie dystansu społecznego, szczególnie że ostatnie statystyki zakażeń nie napawają optymizmem. Zadbajmy więc o bezpieczeństwo naszych bliskich, a także zatroszczmy się sami o siebie.

Panująca obecnie pandemia, to bardzo trudny czas dla nas wszystkich, ponieważ funkcjonujemy z dużym obciążeniem różnych ograniczeń i izolacji, co w pewnym stopniu zakłóca naturalny stan, ale nie dajmy się i żyjmy bezpiecznie.

Nakaz zakrywania ust i nosa

Rudzcy policjanci od samego początku trwania epidemii prowadzą działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Priorytetem jest dla nich bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców. Niestety jeszcze wiele osób nie stosuje, się do zaleceń lekceważąc nakaz zakrywania ust i nosa. Realizując różnego rodzaju czynności, funkcjonariusze proszą mieszkańców naszego miasta o zdrowy rozsądek i apelują o zakrywanie ust oraz nosa, a także zachowanie dystansu społecznego. W związku z tym mundurowi kontrolują środki komunikacji miejskiej, placówki handlowe, lokale gastronomiczne i inne miejsca, gdzie mogą się gromadzić ludzie.

Walka z pandemią trwa

Pamiętajmy, że w dalszym ciągu wspólnie walczymy z pandemią COVID-19 i mając na uwadze zagrożenie, wszyscy bez wyjątków, musimy przestrzegać przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Zadbajmy o siebie i innych, zasłaniajmy usta oraz nos w autobusie, tramwaju, pociągu, a także w sklepie, banku, na poczcie, w przychodni, w szpitalu — tam, gdzie spotykamy się z większą liczbą osób.

Zobacz także

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • RR

  Nikomu nie życzę,aby ktoś z jego bliskich leżał od tygodni pod respiratorem. Może i to wszystko nie ma dobrej oprawy prawnej,ale uszanujemy innych i stosujmy się do wytycznych. Jeśli nadal będziemy tak wszystko lekceważyć to nigdy z tego nie wyjdziemy. Zepnijmy d***

 • Lis

  Hmm a jakbym tak poskarżył się, że mój sąsiad i jego połowa za nic sobie mają noszenie maseczek i ciągle choćby po wspólnej klatce schodowej chodzą bez, to rozumiem, że Policja zajmie się sprawą?

 • olo

  oczywiście to twój obywatelski obowiązek nawet możesz donieść na ojca i matke

 • I.

  Co z tego, że apelują, jak ludzie mają wy*ebane?Nie raz widzę jak sebiks czy karyna, albo młodzież, te wszystkie szczeniaki... po[...]ają po sklepach bez maseczek: "bo oni nie noszą", a ochrona i ekspedientki maja wywalone, byle zgadza się kasa. A potem się dziwić, że lockdown przedłużany. Jedyna nadzieja w tym, że takich jednak prędzej czy później dopadnie selekcja naturalna i zdechną. Szkoda tylko, że kosztem innych.

 • XXX

  Ty chyba niewiesz co pisze baranie nawet zwieze niezdycha

 • Hans

  Najpierw niech wprowadzą stan klęski żywiołowej, są także ludzie którzy ze względów zdrowotnych nie mogą nosić masek i nikt nie będzie każdemu z osobna się tłumaczyć jest to zapisane konstytucyjnie ,dokumentację medyczną mogę przedstawić przed sądem o ile do takiego dojdzie ,sprawa oczywiście wygrana a odbędzie się na koszt takich dzbanów jak Ty bo w naszym kraju mie można nic załatwić polubownie tylko sądownie co obarcza skarb Państwa!!!!!

 • Padre

  Hans dzbanie, noszenie maseczki to dla Ciebie śmiertelny problem? To sobie kup maseczkę z filtrami, w niej można dość swobodnie oddychać, polecam też maski antysmogowe dla uprawiających sport... Dla chcącego nic trudnego. Właśnie przez takich jak Ty Hans jest tak jak jest i pandemia trwa!

 • Jano

  Wszystko nielegalnie

 • fajerberga

  Ale naród chce być trzymany za mordę i na krótkiej smyczy... legalnie, nielegalnie - obojętne. Z sensem czy bez jakiejkolwiek logiki - nie ważne - ludzie dają się prowadzić, jak stado baranów ha, ha, ha.

 • Covid

  Większego barana od ciebie próżno szukać.Przez takich jak ty epidemia rozrosła się do takich rozmiarów.Inne barany zamierzają urządzić w sobotę przemarsz świrusów może też w tym stadzie się znajdziesz.I tu mocno liczę na POLICJĘ.

 • fajerberga

  I zonk - policja udzieliła pouczeń i na tym jej rola się skończyła. Tak, masz rację, olewam noszenie namordnika, bo to nic nie daje. Olewam wszystko i wszystkich, bo tak mi jest wygodnie. A dlaczego? Już wyjaśniam: w artykule "Zamiast marszu pouczenie" czytamy: "Gdzie nie trzeba zasłaniać ust i nosa? W lesie, parku, w zieleńcach, ogrodach botanicznych, ogrodach zabytkowych, w rodzinnych ogródkach działkowych i na plaży oraz w czasie podróży prywatnym samochodem, motocyklem, czterokołowcem, motorowerem," Zatem pytam się, dlaczego mam mieć namordnik, kiedy jadę rowerem? Ale jest światełko w tunelu - mimo braku namordnika nikt (policja, SM) nie niepokoi mnie, gdy pedałuję, więc spoko - szczepcie się, najlepiej co tydzień - barany :-) no i noście namordniki, czy to cokolwiek pomaga, czy nie. Zwisa mi to i powiewa.

 • Powikłanie

  Bydziesz się śmioć jak zachorujesz.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.