Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy policjanci uczyli dzieci bezpieczeństwa z Sierżant Rudą [FOTO]

  • Dodano: 2022-06-08 14:30, aktualizacja: 2022-06-20 08:39

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a to oznacza intensywną pracę związaną z profilaktyką. Policjanci włączają się w zorganizowane dla dzieci festyny i spotkania. W promocji bezpiecznych zachowań pomaga mundurowym, maskotka – Sierżant Ruda, która wywołuje na dziecięcych twarzach uśmiech.

Sierżant Ruda nową maskotką rudzkiej policji

W ubiegły weekend na terenie Rudy Śląskiej odbyło się kilka spotkań z policjantami, głównym był festyn zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Jedną z atrakcji był występ policyjnej orkiestry i spotkanie z pluszową wiewiórką w policyjnym uniformie.

Na festynie nie zabrakło rudzkich policjantów, którzy służyli radami z zakresu  bezpieczeństwa i przybliżali dzieciom swoją pracę i pokazywali wyposażenie. Mundurowi z dwójki również zorganizowali spotkania z przedszkolakami, a także z dziećmi i ich rodzicami, rozmawiając o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Na tych spotkaniach również pojawiła się Sierżant Ruda, która wspomaga teraz wszystkie policyjne przedsięwzięcia profilaktyczne. Jej pojawienie się wywołało uśmiech na niejednej dziecięcej twarzy. Milusińscy chętnie pozowali do zdjęć oraz przybijali piątki z pluszową wiewiórką - przyjacielem dzieci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również