Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sierżant Ruda - nowa maskotka w służbie rudzkiej policji odwiedziła Bajkolandię w Halembie

  • Dodano: 2022-06-01 14:15, aktualizacja: 2022-06-02 19:52

Od dzisiaj, choć symboliczną to jednak oficjalną służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej pełni Sierżant Ruda. Nowa maskotka rudzkiej policji swym wyglądem i nazwą nawiązuje do maskotki miasta, czyli rudej wiewiórki. Oficjalne powitanie Sierżant Rudej odbyło się w przedszkolu Bajkolandia przy okazji obchodów Dnia Dziecka.

Ruda wstąpiła do Policji

W Dzień Dziecka, 1 czerwca po raz pierwszy przedstawiono nową funkcjonariuszkę rudzkiego garnizonu policji. Wprawdzie jej służba będzie symboliczna, to z pewnością przyniesie pożądane efekty w trakcie spotkań policyjnych profilaktyków i dzielnicowych z dziećmi. Sierżant Ruda poprzez zabawę i emocje, jakie budzi wśród najmłodszych, będzie wpajać podstawowe zasady bezpieczeństwa. Pomysł zainicjowali rudzcy policjanci mł.asp. Szymon Sikora dzielnicowy z komisariatu w Halembiest.sierż. Mateusz Pandzioch profilaktyk z rudzkiej komendy. Dzięki zaangażowaniu władz miasta i rysowniczki Oliwii Szymura, powstał najpierw projekt, następnie kilka kolorowanek i w końcu na podstawie projektu została uszyta maskotka. Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków rudzkiego magistratu. Podobne pluszaki działają już w wielu komendach na terenie naszego kraju.

Sierżant Ruda jest szóstą maskotką w naszym województwie, co dla nas może być wyróżnieniem

Jesteśmy pewni, że przekazywane przez nią treści na długo pozostają w pamięci szczególnie najmłodszych uczestników spotkań. A kolejne spotkanie Sierżant Rudej zaplanowane jest już w najbliższą sobotę 4 czerwca na wielkim festynie z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w ogrodzie za Miejskim Centrum Kultury w im. Henryka Bisty.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Krzysiu misiu

    Widzę że nie zabrakło też tego cwaniaka co to chce zostać wielkim i poważnym politykiem ale coś mu to nie wychodzi bo jednak jest na to prawdopodobnie za głupi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również