Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianie aktywnie świętowali 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!

  • Dodano: 2023-11-11 14:15

W lasach halembskich rudzianie świętowali 11 listopada na sportowo. Zostały tam zorganizowane XXX Biegi Niepodległości. 

W Rudzie Śląskiej już po raz 30. zorganizowano Biegi Niepodległości

W sobotę 11 listopada Bieg Niepodległości odbył się już po raz 30. Uczestnicy mieli do pokonania 12 km w biegu głównym lub 4 w rekreacyjnym i nordic walkingu. Limity dla obu biegów wynosiły 300 osób. 

Startujący zostali podzieleni na osiem kategorii i ruszali w drogę z bieżni Szkoły Podstawowej nr 15, a następnie przemierzali las w Halembie. Uczestnicy Biegów Niepodległości otrzymali pamiątkowe medale oraz mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami rzeczowymi.

Tradycja organizacji Biegów Niepodległości sięga 1994 roku

Po raz pierwszy bieg z okazji Święta Niepodległości w Rudzie Śląskiej został zorganizowany w 1994 r., a jego inicjatorem był Henryk Kopeć, medalista Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, zawodnik, a później trener i kierownik sekcji lekkiej atletyki w KS "Pogoń" Ruda Śląska.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Biegaczka

    W imieniu sporej grupy biegaczy dziękuję Straży Miejskiej za wystawione mandaty za parkowanie. Władze miasta zachęcały do uczestniczenia w biegu i przybyło bardzo dużo osób. Na Halembie jest problem z parkowaniem, a nikt nie pomyślał o zorganizowaniu dodatkowych miejsc! Zapłaciliśmy wpisowe i mandaty. Jak zapraszacie uczestników to nie możecie ich za to karać! Władze Rudy Śląskiej wiedzą jak zachęcić do uczestniczenia. To był ostatni bieg miejski naszej grupy! Dziękujemy Panie Prezydencie!

  • jo...

    Po to byl ten bieg zrobiony zeby mandaty straż miejsko mogła sobie nadrobić.i poten awanse na stanowisko wyżej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również