Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianie na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie. Za nami premiera "School of Rock"

  • Dodano: 2024-06-10 12:00, aktualizacja: 2024-06-10 13:12

Laura Długokęcka, Szymon Baron i Tomasz Czajer, mieszkańcy Rudy Śląskiej - to młodzi aktorzy musicalu "School of Rock", który w ubiegłym tygodniu miał swoją premierę w Teatrze Rozrywki w Chorzowie!

Premiera "School of Rock" w Teatrze Rozrywki 

"School of Rock" to bezczelnie głośna, odważna i pełna pozytywnej energii adaptacja filmowego hitu wytwórni Paramount Studio. Opowiada historię aroganckiego i sfrustrowanego rockmena, Deweya Finna, który podszywając się pod nauczyciela, zmienia swoją klasę grzecznych dzieci w pełnokrwistą rock'n'rollową grupę. Musical w reżyserii Andrew Lloyd Webbera swoją światową premierę miał w grudniu 2015 r. na Broadwayu. Niecały rok później trafił na West End. Teraz po raz pierwszy musical pojawił się w Polsce! 

W ubiegłym tygodniu w Teatrze Rozrywki odbyła się premiera spektaklu "School of Rock" w reżyserii Jacka Mikołajczyka. Wśród młodych aktorów znalazło się troje młodych mieszkańców Rudy Śląskiej: Laura Długokęcka w roli Sophie, Szymon Baron - jako Kevin i Tomasz Czajer w roli Matthew. Cała trójka jest muzycznie utalentowana: Szymon gra na flecie, Tomasz na perkusji a Laura – na wiolonczeli.

- School of Rock jest o energii dzieci, [o tym] że dzieci, chociaż czasami bywają przepracowane, czasami jest im trudno, muszą się mierzyć z wielkimi wyzwaniami, ale tak naprawdę powinny zawsze być dziećmi, czerpać z prawdy, która jest w ich małych serduszkach i rock and roll jest po to, żeby tę prawdę z nich wydobyć i dać im się realizować – mówi reżyser Jacek Mikołajczyk.

Rudzianie na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie

Laura Długokęcka to 10-latka uczącą się w Szkole Podstawowej nr 20 im. Marii Konopnickiej oraz Zespole Szkół Muzycznych I i II st. w Rudzie Śląskiej w klasie wiolonczeli. Dziewczynka ma za sobą już pierwsze sukcesy m.in: występ na deskach Teatru Zagłębia w Sosnowcu w spektaklu „Opowieść Wigilijna”. Rudzianka, jako pierwszoklasistka była także laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego "W barokowym stylu". Mama zdolnej rudzianki podkreśla, że występ córki w spektaklu był niezwykłym doświadczeniem nie tylko dla niej, ale i całej rodziny. 

- W lipcu 2023 r.  Teatr Rozrywki w Chorzowie ogłosił casting do musicalu "School of Rock". Laura bez chwili wahania przygotowała wymagany materiał na casting, wysłała zgłoszenie i po trzech etapach została wybrana spośród blisko 150 kandydatów do roli Sophie. Pod okiem reżysera Jacka Mikołajczaka, Michała Jańczyka, Anny Ostrowskiej, Katarzyny Zielonki i Jarosława Staniek wraz z pozostałymi koleżankami i kolegami Laura doskonaliła warsztat aktorski, wokalny i taneczny. To był niezwykle intensywny czas. Połączenie wymagających prób w teatrze z obowiązkami szkolnymi i muzycznymi było ogromnym wyzwaniem dla całej rodziny, ale radość, duma, satysfakcja i ogromne wzruszenie na premierze zrekompensowały cały ten trud - mówiła Agata Długokęcka, mama Laury. 

W spektaklu oprócz Laury występują także: 12-letni Szymon Baron - uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 im. Józefa Lompy oraz Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. w Rudzie Śląskiej w klasie fletu, oraz 11-letni Tomasz Czajer, który na co dzień uczy się w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Katowicach w klasie perkusji. Obaj są laureatami licznych konkursów muzycznych.

- Przez 4 lata grałem na fortepianie, ale jakoś mnie to za bardzo nie kręciło. Pomyślałem, że przerzucę się na perkusję - i tak zrobiłem. To jest jeden z najlepszych wyborów w moim życiu – mówił Tomasz Czajer. 

Młodych rudzian będziecie mogli zobaczyć na deskach Teatru Rozrywki w wyznaczonych terminach:

  • Laura Długokęcka w dniach 6, 8, 13, 14 czerwca
  • Szymon Baron w dniach 7, 9, 13, 14 czerwca
  • Tomasz Czajer w dniach 7, 9, 15, 16 czerwca

Serdecznie zapraszamy do wybrania się na spektakl do Teatru Rozrywki!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mm

    Dyrektor szkoły Paulina Magaj Szpak też z Ruda Śląska..z Goduli..tam mieszka jej brat i rodzice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również