Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzka grupa "SPEED" odebrała prawo jazdy 19 - letniemu piratowi drogowemu

 • Dodano: 2019-07-29 08:15, aktualizacja: 2019-07-29 06:44

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, na terenie województwa śląskiego powołana została do życia grupa SPEED.

Głównym zadaniem nowo powołanej komórki, jest zwalczanie agresji i innych niebezpiecznych zachowań na drogach.

19 - letni pirat drogowy stracił prawo jazdy

Rudzcy policjanci wchodzący w skład tej specgrupy zatrzymali już prawo jazdy piratowi drogowemu na terenie naszego miasta.

19 lipca 2019 roku, decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, na terenie województwa śląskiego swoje działanie rozpoczął zespół SPEED, mający za zadanie przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Grupa liczy ponad 50 policjantów. W jej skład wchodzą stróże prawa drogówki z komendy wojewódzkiej, jednostek miejskich i powiatowych Policji, a także stróże prawa z pionów kryminalnych i zwalczających cyberprzestępczość.

Jakie są zadania grupy SPEED?

Do zadań zespołu należy nie tylko zatrzymywanie kierowców, którzy stwarzają poważne zagrożenie, przekraczając znacznie dozwoloną prędkość. Grupa SPEED będzie zajmowała się także uczestnikami ruchu drogowego, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań na drodze i popełniają inne wykroczenia, mogące być powodem różnych tragicznych zdarzeń. Istotne dla pracy tej grupy będzie także monitorowanie i analiza nagrań umieszczanych w internecie, obrazujących różne „pirackie wyczyny”, czy udaremnianie nielegalnych wyścigów.

Najlepsi policjanci z rudzkiej drogówki działający w Grupie SPEED mają już pierwsze sukcesy. W ubiegłą środę zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu rudzianinowi, który w centrum dzielnicy Wirek przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Młody kierowca oplem corsą o 17.10 pędził mając na liczniku 104 km/h, nie wiedział, że jest nagrywany przez policyjny wideorejestrator. Teraz 19-latek pożegna się z niedawno uzyskanymi uprawnieniami na najbliższe 3 miesiące. Na jego koncie pojawi się również 10 punktów karnych.

Komentarze (36)    dodaj »

 • widz

  Skąd te Lambo jest?? Też je widziałęm dwa razy.

 • Bykowina

  Jak nie chcesz słyszeć samochodow to po co mieszkasz w mieście przy drodze trzeba było się wyprowadzić gdzieś na osiedle domków jednorodzinnych albo najlepiej na wieś a nie marudzić że ktoś ma 4 litry pod maską i jedzie 80 km/h w nocy po pustej drodze

 • Radek

  Pamiętaj że w tym kraju bogatemu wszystko wolno . Kogo stać na autko za 2,5 bańki ?

 • Dzialkowiec z wirku

  Wlasnie policja zajmuje sie zaklocaniem ciszy przez dzialkowiczow bo radio komus przedzkadza a gosc 150 dziennie jezdzi po wirku oni go mijaja i nic!!!!!!!

 • Ziga z Wirku

  Systematycznie pokonuje trase Ruda Żywiec, jadąc zgodnie z przepisami wyprzedza mnie ok 80% pojazdów, niektórzy używają klaksonu żebym przyśpieszył, mrugają światłami, wniosek taki że większość kierujących powinna mieć odebrane prawo jazdy, zwalniają tylko przed radarami po czym ile fabryka dała.

 • Lewy

  Ale jeździsz prawym pasem, pra?

 • ehh

  Taka niestety smutna prawda. Jeżdżę zgodnie z przepisami, a przynajmniej staram się nie przekraczać dozwolonej prędkości o więcej niż 10 kmph. I podobnie, wyprzedza mnie 80% naszych Januszy szos. Co dziwne, po przekroczeniu granicy, wszyscy jada już powolutku gęsiego.

 • Kierowca

  Moze cos go to nauczy taki powinien jeszcze raz zdawac egzamin i to jechal corsom a jak by mial mocniejsze auto

 • kierowca

  bravo bardzo dobrze i popieram taką inicjatywę

 • Noname

  Ale mi sukces, po prostu miał chłopak pecha. Cała ta grupa Speed to normalni policjanci ktorzy wykonują swoją pracę na codzień.

 • Dave

  Aparat represji działa. Swoją drogą trzeba być nieźle zrytym żeby iść do policji.

 • Radek

  Tam nie jest tak kolorowo ale 15 lat służby i można myśleć o emeryturze która będzie większa z MSWiA po 15 jak po 50 latach pracy pod ZUSem

 • As

  Obudziłeś się, wytrzeźwiałeś i napisałeś komentarz ? Brawo. Teraz weź lekarstwa, w dzisiejszych czasach farmakologia często pomaga.

 • Maron

  Widzę, że kolega ma coś wspólnego z kryminałem. IP Twoje się znajdzie.

 • Lis

  Trzeba być zrytym żeby pisać takie bzdury jak ty

 • zryty łeb

  Mówisz o sobie?

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również