Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzki Ośrodek Adaptacyjny beneficjentem zbiórki "Paczuszka dla Maluszka"

  • Dodano: 2022-01-19 12:15

Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej został beneficjentem IX edycji świątecznej zbiórki „Paczuszka dla Maluszka”. W dniach od 28 listopada do 21 grudnia 2021 osoby chcące wesprzeć zbiórkę mogły oddawać dary w wyznaczonych punktach w całym kraju, w tym na terenie Rudy Śląskiej. 

Paczuszki dla maluszków z Rudy Śląskiej

W ramach zbiórki rudzkiemu Ośrodkowi Adaptacyjnemu przekazano zebrane środki higieniczne, pampersy, płyny, kremy, oliwki i inne środki pielęgnacyjne. Końcowy wynik zbiórki okazał się dużo lepszy niż przewidywano i przerósł nie tylko oczekiwania, ale i potrzeby Ośrodka Adaptacyjnego. Część darów została przekazana rodzinom korzystającym ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej.

– Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej serdecznie dziękują wszystkim ludziom dobrego serca, którzy bezinteresownie zaangażowali się w tą piękną akcję. Dzięki Państwa życzliwości wsparcie otrzymało wiele rudzkich maluszków, a w szczególności ich rodzice i opiekunowie. Dziękujemy również Fundacji Małych Stópek za umożliwienie skorzystania z tej cennej inicjatywy. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej podziękowania kieruje również do Pana Arkadiusza Staisza – Dyrektora Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej, za życzliwość i przekazanie części otrzymanych artykułów dla klientów naszego Ośrodka. Dziękujemy również pracownikom Ośrodka Adaptacyjnego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, za dodatkową pracę i zaangażowanie w przeładunek i rozdysponowanie tak dużej ilości cennych darów – przekazuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej.

W akcji dla Ośrodka Adaptacyjnego brały udział: Parafia Św. Barbary w Rudzie Śląskiej, Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Rudzie Śląskiej, I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej, Przedszkole nr 10 w Mikołowie, Parafia św. Stanisława Kostki w Giszowcu, Parafia Nawiedzenia NMP w Brzezince oraz anonimowi darczyńcy.

Zbiórka "Paczuszka dla Maluszka" organizowana jest już od 2013 roku przez Fundację Małych Stópek. Każdego roku wspierają instytucje takie jak domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również