Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzkie Stowarzyszenie Amazonek "Relaks" obchodzi 20-lecie działalności

  • Dodano: 2019-10-17 15:45, aktualizacja: 2019-10-18 16:04

Rudzkie Stowarzyszenie Amazonek "Relaks" obchodzi 20-lecie działalności.

– Rak niestety nadal zabiera wiele kobiet, a my chcemy zrobić wszystko, by było ich jak najmniej. "Żeby zobaczyć tęczę, trzeba przeczekać burzę" – to cytat z piosenki Dolly Parton, który jest mottem naszej działalności – mówi Teresa Wilczek, prezes stowarzyszenia. – Wiadomość o chorobie nowotworowej na pewno jest trudnym przeżyciem, ale wiele przykładów pokazuje, że może być źródłem siły i pełniejszego, bardziej świadomego korzystania z życia – podkreśla.

Rudzkie Stowarzyszenie Amazonek "Relaks" działa przede wszystkim na rzecz kobiet dotkniętych nowotworem piersi. "Amazonki" udzielają wsparcia na każdym etapie choroby. Członkowie stowarzyszenia prowadzą akcje profilaktyczno-informacyjne, organizują spotkania, m.in. z lekarzami różnych specjalności, uczestniczą w szkoleniach np. radzenia sobie ze stresem, a także prowadzą pełną, profesjonalną rehabilitację psychofizyczną, tj. zajęcia w sali gimnastycznej i basenie

- Mamy również rehabilitanta, który zajmuje się terapią przeciwobrzękową. Stowarzyszenie organizuje też rajdy oraz spotkania integracyjne, a nasze ochotniczki, odpowiednio przeszkolone i przygotowane merytorycznie, odwiedzają kobiety przybywające w szpitalach, aby wesprzeć je w trudnych chwilach. Są to nasze anioły – podkreśla prezes Wilczek.

Do stowarzyszenia może się zgłosić każda kobieta, która boryka się z chorobą, zarówno przed, w trakcie, jak i po zakończeniu leczenia. Amazonki mają swoją siedzibę w przychodni Polska- Wirek przy ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 14 w Kochłowicach. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 13.00 - 18.00. Od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 12.00 w siedzibie dyżurują ochotniczki. Działa również telefon zaufania: 505 013 823, pod którym można uzyskać wszelkie informacje i wsparcie.

Warto dodać, że Rudzkie Stowarzyszenie Amazonek "Relaks" należy do Federacji Stowarzyszeń "Amazonki" w Polsce, która skupia aż 195 organizacji. Obecnie stowarzyszenie zrzesza 80 członkiń.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.