Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruszyła kolejna edycja "Kina letniego" w Kochłowicach!

 • Dodano: 2019-06-17 11:45, aktualizacja: 2019-06-17 12:46

Kinomaniacy spotkali się w minioną sobotę, wieczorową porą na kochłowickich plantach. Prawie 170 osób wspólnie obejrzało film "Ostatni ludzie Czarnobyla", przy okazji dobrze się bawiąc i spędzając czas z rodziną i przyjaciółmi. Seans w plenerze zorganizowany został przez lokalne Stowarzyszenie "Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska".

Ruszyliśmy z trzecią edycją kina letniego w Kochłowicach. Pamiętam, jak trzy lata temu rozpoczynaliśmy seanse. Wszystko było spontaniczne, ekran uszyty z materiału przypominającego prześcieradło, komputer, nagłośnienie i projektor były pożyczone. Dziś mamy już profesjonalny ekran, własne nagłośnienie, a także źródło zasilania. Co roku staramy się ulepszać formułę kina na plantach, która świetnie się sprawdza i rozkręca na dobre - mówił radny Rafał Wypior.

W sobotę osoby, które pojawiły się na kochłowickich plantach wspólnie obejrzały film "Ostatni ludzie Czarnobyla". Seans w plenerze zorganizowany został, podobnie jak w ubiegłym roku, przez członków Stowarzyszenie "Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska".

Za sprawą produkcji HBO temat Czarnobyla stał się głośny. W mediach spotykamy się z informacjami o rekordowych pod względem ilości uczestników, wycieczkach do tego miejsca. Często jednak nie zastanawiamy się nad awarią reaktora jądrowego w Czarnobylu i tym, jak ona wpłynęła na życie mieszkańców Prypeci i całej strefy zamkniętej. Dokumenty, takie jak ten, który dzisiaj oglądaliśmy, mogą nam uzmysłowić problemy dnia codziennego osób, które pozostały w tym miejscu - mówił Marcin Witański, wiceprezes Stowarzyszenia "Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska".

Nowy cykl kina letniego w Kochłowicach rozpoczął się rekordem oglądalności. Na kochłowickich plantach spotkało się w weekend prawie 170 osób!

Dziękujemy wszystkim osobom, które pojawiły się na naszym wydarzeniu! Jak się okazuje, planty gościły mieszkańców nie tylko z Kochłowic i Rudy Śląskiej. Byli z nami mieszkańcy m.in.: Katowic, Jaworzna, Jastrzębia-Zdroju, Tarnowskich Gór czy Siemianowic Śląskich! - podkreślał Rafał Wypior.

W tym roku kino wystartowało wcześniej niż w ubiegły roku. Spowodowane to było - ładną pogodą i dużym zainteresowaniem tą imprezą. Repertuar podzielono na kino familijne, a także dokumentalne.

Kino familijne to filmy dla wszystkich, głównie z myślą o najmłodszych. Będzie mnóstwo produkcji z przesłaniem. Dokumenty to coś dla starszych widzów, a dzięki nawiązaniu współpracy z Napromieniowani.pl wyświetlimy filmy związane z Czarnobylem, a także film, którego akcja momentami rozgrywa się w Kochłowicach. To produkcja rudzianina Pawła Podlejskiego pt. "Pociecha" - mówił Rafał Wypior. - 29 czerwca również Polska Eire Festival zawita do Kochłowic. Planty zmienią się w Polsko - Irlandzki park miejski, gdzie wyświetlimy irlandzki film "Once". Serdecznie zapraszamy - dodał.

Terminy kolejnych seansów:

KINO FAMILIJNE

 • 6 lipca - Film o pszczołach
 • 20 lipca - Babe - świnka z klasą
 • 3 sierpnia - Jak wytresować smoka 2
 • 10 sierpnia - Skok przez płot
 • 24 sierpnia - Strażnicy marzeń

FILMY DOKUMENTALNE

 • 22 czerwca - Ostatni ludzie Czarnobyla 2
 • 29 czerwca - Once
 • 13 lipca - Pociecha

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • marekss

  Zrobcie takie kino letnie na Frynie na rynku najlepiej o 12 w południe przy upale ludzi bedzie wol ha ha ha

 • Pl

  Komary

 • Xd

  Brawo kino pod chmurką , ciekawe jakie zakazy tam obowiązują tzw.regulamin , na pewno zakaz wstępu patologi , życzę miłego oglądania.

 • olo

  jaki jest sens oglądania filmu dokumentalnego w parku? ten film jest za friko na youtubie

 • Ola

  Nie wszyscy oglądają YouTube , jest właśnie okazja żeby zaprzyjaźnić z miłymi osobami , w domu siedzą tylko umarlaki .

 • Bolo

  A jaki jest sens jedzenia obiadu w restauracji, skoro za friko można zjeść u rodziców albo zrobić taki sam w domu za grosze ? Chodzi o "klimat" - czyli całą tą atmosferę, która gości na większej przestrzeni i o ludzi... Gdybyś wychodził czasem z domu - zrozumiałbyś. Ale ty pewnie jadasz przy kompie...

 • Antek

  A widzisz, w parku jest fajny klimat. Byłem tam i widziałem ten dokument po raz drugi. W sobotę znowu będę :)

 • Amator

  Fajny klimat z tnącymi komarami w tle , nie zapomnijcie o komarozolu bo was żywcem zeżrą .

 • olo

  szacunek! Twoja odpowiedź na moją maleńką prowokację jest jedyną z której nie wylewa się fala typowo polackiej życzliwości :)

 • byłem tam

  Jaki sens wyjść na zewnątrz, skoro można siedzieć w domu za friko. Chociażby po to, żeby na świeżym powietrzu zobaczyć film na dużym ekranie, dowiedzieć się czegoś ciekawego o tym temacie, czy podyskutować z innymi. Wyjdź z piwnicy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.