Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruszyła kolejna edycja konkursu "Podwórko Nivea". Wyślij zgłoszenie!

 • Dodano: 2021-03-18 11:30

Ruszyła kolejna edycja konkursu "Podwórko Nivea", w ramach którego powstanie 20 placów zabaw. Sprawdź, co zrobić, aby wygrać nowoczesny plac zabaw!

Do tej pory w ramach akcji powstało już 160 nowoczesnych placów zabaw rozlokowanych w całej Polsce w tym jeden w Rudzie Śląskiej. W ubiegłym roku nowoczesny plac zabaw stanął w Kochłowicach przy ul. Dunikowskiego  - Chełmońskiego 5,7,6, na terenie Międzyzakładowej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Perspektywa". Kochłowicka lokalizacja zdobyła w głosowaniu internetowym 7 711 głosów.

gbh


Ruszyła kolejna edycja konkursu "Podwórko Nivea"

Również w tym roku NIVEA postanowiła zaprosić wszystkich do wspólnego budowania unikalnych placów zabaw, dzięki którym dzieci w całej Polsce mogą twórczo rozwijać swoje unikalne talenty. Zgłoszenia można wysyłać do 14 maja. 

Od 24 maja ruszy etap głosowania. Wygrywa 15 lokalizacji z największą ilością głosów oraz 5 lokalizacji, których zgłoszenia (filmy, zdjęcia, prezentacje) były zdaniem jury najciekawsze i najbardziej kreatywne.


Wysyłając zgłoszenie, należy pamiętać o kilku zasadach:

 • lokalizacja przeznaczona pod budowę podwórka musi mieć powierzchnię nie mniejszą niż 400 m2, z zastrzeżeniem, że w przypadku lokalizacji większej niż 400 m2, uczestnik musi wyrazić zgodę na możliwość wykorzystania jej w całości lub w części; 
   
 • nasłonecznienie lokalizacji powinno wynosić co najmniej 4 godziny, liczone w dniach równonocy (21.03 i 21.09) w godzinach 10:00-16:00, a w zabudowie śródmiejskiej co najmniej 2 godziny;
   
 • nieruchomość gruntowa, na której ma zostać zbudowane podwórko, musi spełniać wszelkie wymogi prawne i faktyczne dla budowy na jej terenie placu zabaw.


W ramach konkursu przewidziano dwie ścieżki:

 • Ścieżkę podstawową – w tym przypadku zwycięstwo uzależnione jest od ilości głosów oddanych przez internautów na daną lokalizację.
   
 • Ścieżkę jurorską – w tym przypadku konieczne jest przesłanie pracy konkursowej (filmu lub prezentacji pokazujących wybitne talenty dzieci), następnie zostaje wyłonionych 5 zwycięzców.

Uczestnicy, którzy nie zostali zwycięzcami, biorą udział w konkursie zgodnie ze ścieżką podstawową.

Budowane przez organizatora konkursu place kreatywnej zabawy mają wartość około 250 tys. zł. Składają się z trzech stref: sportowej, naukowej i artystycznej. Znajdują się tam m.in. takie atrakcje jak ścianka wspinaczkowa, urządzenie do balansowania, huśtawka bocianie gniazdo, trampolina oraz gry twister, oraz skok w dal, a także w kapsle.

W konkursie mogą wziąć udział: gminy, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, publiczne szkoły podstawowe, zespoły szkół, w skład których wchodzi publiczna szkoła podstawowa, a także samorządowe ośrodki sportu i rekreacji oraz domy kultury. 

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie TUTAJ

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.