Wiadomości z Rudy Śląskiej

Plac zabaw NIVEA w Kochłowicach gotowy!

 • Dodano: 2020-11-16 08:00, aktualizacja: 2020-11-16 09:37

Zakończyła się budowa placu zabaw NIVEA w Kochłowicach. Wszystkie urządzenia zostały już zamontowane, jednak Międzyzakładowa Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Perspektywa" apeluje o wstrzymanie się z korzystania z obiektu. Dlaczego? Wszystko przez koronawirusa.

Plac zabaw NIVEA w Rudzie Śląskiej

Ruda Śląska znalazła się w gronie 20 miast, którym Nivea, dzięki licznym głosom mieszkańców, ufundowała w tym roku podwórko o rynkowej wartości 250 000 zł! Do tej pory firma kosmetyczna stworzyła ponad 140 podwórek. Również w tym roku NIVEA postanowiła zaprosić wszystkich do wspólnego budowania unikalnych placów zabaw, dzięki którym dzieci w całej Polsce mogą twórczo rozwijać swoje unikalne talenty.

25 czerwca poznaliśmy zwycięzców. Zaangażowanie w inicjatywę mieszkańców Rudy Śląskiej przyniosło upragniony efekt. Startujące w konkursie Kochłowice ostatecznie utrzymały się w czołówce, dzięki czemu właśnie w tej dzielnicy powstał nowoczesny plac zabaw. Podwórko Nivea zapewniło Kochłowicom 7 711 oddanych głosów.

Nowy plac zabaw w Kochłowicach

Nowy plac zabaw powstał przy ul. Dunikowskiego - Chełmońskiego 5,7,6, na terenie Międzyzakładowej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Perspektywa". Plac kreatywnej zabawy ma wartość około 250 tys. zł. Składa się z trzech stref: sportowej, naukowej i artystycznej. Znajdują się tam m.in. takie atrakcje jak ścianka wspinaczkowa, urządzenie do balansowania, huśtawka bocianie gniazdo, trampolina oraz gry twister, skok w dal, a także w kapsle.

- Plac zabaw z NIVEA na Dunikowskiego i Chełmońskiego gotowy! Jest piękny, duży, a urządzenia nietypowe i bardzo kreatywne! Układ słoneczny, rower produkujący prąd, trampoliny, "zestaw głośnomówiący" i wiele więcej! Z dumą odwiedziłem wczoraj to miejsce. W końcu to efekt naszych ogromnych starań. Codziennego głosowania, codziennego spamowania Was na Facebook'u i codziennego przypominania. Teraz mogę dodać, że to efekt głosowania aż do skutku! - napisał radny Rafał Wypior.

Otwarcie nowego placu zabaw w Kochłowicach odbyło się bez świętowania i wielkiej fety.

- Planowano huczne otwarcie, bo w końcu jest co otwierać! Niestety, ale Covid zrobił nam niemiłą niespodziankę i z przecinaniem wstęgi jeszcze poczekamy, mam nadzieję, że tylko do wiosny. Jeszcze raz dziękuję wszystkim głosującym, a przede wszystkim MGSM Perspektywa - podsumował Rafał Wypior.

Apel o niekorzystanie z placów zabaw

Mimo że budowa placu zabaw dobiegła już końca, MGSM "Perspektywa" apeluje o niekorzystanie z tego obiektu oraz pozostałych placów zabaw znajdujących się w zasobach spółdzielni. Dlaczego? Wszystko przez koronawirusa.

- MGSM "Perspektywa" informuje, że od 2 listopada 2020 roku place zabaw nie będą dezynfekowane. W celu ochrony życia i zdrowia mieszkańców Spółdzielni przed zakażeniem się wirusem COVID-19 prosimy o niekorzystanie z placów zabaw zlokalizowanych w naszych zasobach - czytamy w komunikacie spółdzielni.

Co sądzicie o nowym placu zabaw i apelu spółdzielni? Piszcie w komentarzach. 

Zobacz także

Komentarze (15)    dodaj komentarz »

 • pawlas

  za chwile młodociani pseudokibice spod znaku niebieskiej "R" zaznaczą swój teren i będzie po placu zabaw

 • Paula

  Róbcie sobie fotki na pamiątkę przy tym planetarium bo za nie długo ten placyk zmieni swój wygląd tak jak w Wirku nie szczęśliwy plac zabaw dla dzieci odświeżany co jakiś czas z marnymi efektami .Superowy projekt , mam nadzieję że jestem w błędzie sądząc że ulegnie zniszczeniu przez młodych destruktorów .

 • Adam

  Szkoda że ten placyk nie ogrodzili szczelnym płotem ,[...]nia dla czworonogów gotowa ,bezpańskie koty lubią się załatwiać w piaszczyste podłoże , ciekawe czy dzieci lubią rączkami grzebać w piasku z kocią zawartością .

 • Mieszkanka osiedla

  Fajny plac zabaw szkoda tylko że zrobiony na od[...] 2 dni i już elementy odpadają. Teren niezabezpieczony ogrodzeniem za niedługo zamiast piasku będzie ziemia, kocie kupy i liście no i oczywiście brak oświetlenia i monitoringu. Moje dziecko już zbiera flaszki po browarach i gorzole...

 • Tomek

  Od kiedy ulice: Dunikowskiego i Chełmońskiego należą do Kochłowic? Myślałem, że to Bykowina.

 • Antek

  Od czego są mapy?

 • hanys

  no toś sie szajsnył gorolu

 • Xenia

  z 500+ powinni to zbudować, kase biorą wiec zrzutke powinni zrobić , bedą mieli gdzie hanysi zygać

 • hanys

  fajno budka bydom tam gorole piwsko z flachy łobciongać a późniyj jscać na piosek

 • mieszkaniec

  Takie to normalne Bykowina osiedle przystanki autobysy ludziom woda na głowy sie leje bo gole bez dachu,pytanie co wy wyprawiocie.

 • Kora

  Przecież to nie miasto sponsorowała tylko nagroda w konkursie

 • arczi

  Znając życie za niedługo będzie info, że plac jest zniszczony. W mieście o tak wysokim procencie patologii jakiekolwiek inwestycje na dłuższą metę są niestety skazane na porażkę.

 • Karl

  Postawili coś i sugerują żeby z tego nie korzystać. Niech mi ktoś powie że te miasto jest normalne.

 • Andrzej

  Urwałeś się z choinki?

 • Ziga z Wirku

  Piękne miejsce i w końcu artykuł gdzie nie ma slowa o wiceprezydencie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.