Wiadomości z Rudy Śląskiej

Seniorzy zawładnęli Miejskim Centrum Kultury!

  • Dodano: 2018-10-09 17:30, aktualizacja: 2018-10-10 08:13

Ponad stu seniorów zaangażowało się w projekt „Pokolenia”. Już wkrótce uczestnicy warsztatów zaprezentują na deskach Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty swoje talenty artystyczne, przed większą publicznością.

- W projekcie bierze udział ponad sto osób. Odbywają się warsztaty rękodzieła, teatralne, tańca towarzyskiego oraz tańca w kręgu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze zajęcia cieszą się tak dużym zainteresowaniem — mówi Anna Roszczyk z MCK.

Projekt „Pokolenia” stanowi kontynuację działań prowadzonych przez MCK na rzecz Seniorów. Ma na celu włączenie do aktywności kulturalnej osób starszych oraz młodzieży w wieku 18-25 lat. W ramach projektu odbywają się bezpłatne zajęcia rozwijające zainteresowania Seniorów dotyczące tańca, plastyki i teatru.

- Uwielbiam te warsztaty! Świetnie się bawimy, zawsze jest miła atmosfera, pełna energii i nowych pomysłów instruktorka. Te warsztaty to samo dobro dla mojego ciała i duszy. Serdecznie zapraszam wszystkich do ćwiczenia razem z nami — mówi pani Renata, która uczestniczy w warsztatach tańca w kręgu.

Na zakończenie uczestnicy warsztatów zaprezentują swoje umiejętności podczas koncertów „Tam, gdzie przenika talent” (26 października) i „Pokolenia” (28 października). Wstęp na oba koncerty jest darmowy.

- Trzeba pozwolić ludziom starszym „wyjść z cienia”, tak aby mogli oni cieszyć się z jesieni życia i zbierać owoce wypracowane przez długie lata. Osoby starsze mają więcej czasu dla siebie, dlatego też należy ich zachęcić do realizowania własnych marzeń i tym samym do aktywniejszego udziału w życiu społecznym — mówiła Anna Roszczyk. - Warsztaty cieszyły się wielkim zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy otworzyć sekcje tańca towarzyskiego i w kręgu, teatralne i z rękodzieła. Zapraszamy wszystkich seniorów do uczestnictwa w nich! - dodaje.

Projekt „Pokolenia” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018”.

Seniorzy zawładnęli Miejskim Centrum Kultury!

Komentarze (1)    dodaj »

  • mieszkaniec

    Sueniorów nogi bolom na czwarte pientro chodzic,proste tanie windy im zafondujcie,to bydziemy jak we EU.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również