Wiadomości z Rudy Śląskiej

Śląski Teatr Impresaryjny zaprasza na spektakl finałowy "Historia pewnego przedmiotu"

  • Dodano: 2023-11-03 08:15, aktualizacja: 2023-11-03 08:52

W dniu 20 listopada 2023 roku odbędzie się spektakl finałowy pt. "Historia pewnego przedmiotu" w ramach projektu "TEATR W RUDZIE - KOMPLEKSOWY PROGRAM EDUKACJI TEATRALNEJ". Spektakl będzie miał miejsce o godzinach 10:00 oraz 18:00. Wydarzenie to odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska, Michała Pierończyka. Warto zaznaczyć, że wstęp na spektakl jest bezpłatny, a wejściówki można odbierać w kasie ŚTI.

Podróż COŚ-a: Szukając tożsamości w świecie przedmiotów

Głównym bohaterem spektaklu jest przedmiot o nazwie "COŚ", który nie ma pojęcia kim jest, skąd pochodzi ani do czego służy. Przemierza różne miejsca w domu, poznając inne przedmioty i ich charaktery, a także sam siebie. Podróż ta stanowi próbę odnalezienia miejsca, gdzie "COŚ" będzie się czuć akceptowane przez innych, mimo braku jasnej definicji.

Spektakl przekazuje przesłanie, że w świecie, który często próbuje wszystko nazwać i określić, odnalezienie swojego miejsca jest wyzwaniem, ale warto pozostać wiernym sobie, ponieważ każdy jest wyjątkowy. Tekst spektaklu został przygotowany przez Anetę Wróbel i Adama Wojtyszko, a reżyserią zajęła się Anna Białoń. Scenografia i kostiumy są dziełem Igi Słupskiej i grupy projektowej, a przygotowanie wokalne i interpretacja piosenek to zasługa Ilony Jagody. W spektaklu wystąpią dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również