Wiadomości z Rudy Śląskiej

Spełnijmy marzenia 10-letniego Kamila z Rudy Śląskiej!

  • Dodano: 2021-06-28 13:15, aktualizacja: 2021-06-29 08:52

10- letni Kamil Walaszczyk na co dzień zmaga się z szeregiem chorób. Chłopiec marzy o rowerze górskim, aby jeździć na wycieczki ze swoim rodzeństwem oraz plecaku z przyborami do szkoły. W tym celu powstała zbiórka pieniężna – aby spełnić marzenia 10-letniego rudzianina.

Wspólnie spełniajmy marzenia!

10- letni Kamil z Rudy Śląskiej marzy o własnym rowerze górskim oraz kasku, aby móc jeździć z rodzeństwem na rowerowe wycieczki. Bardzo potrzebuje również nowego plecaka do szkoły wraz z przyborami. Aby spełnić marzenia młodego rudzianina, uruchomiono specjalną zbiórkę. Jej celem jest zebranie 2500 złotych. Aby wesprzeć zbiórkę, wystarczy wejść w ten link. Każda pomoc jest na wagę złota!

Codzienność 10-letniego rudzianina

Kamil Walaszczyk urodził się w 39. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. Przez zbyt późno podjętą decyzję, chłopiec urodził się mocno niedotleniony, co zaowocowało szeregiem chorób. Chłopiec ma orzeczoną niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim, dodatkowo niedowidzi oraz niedosłyszy. Przez bardzo późno stwierdzony niedosłuch, Kamil ma problemy z mową i zrozumieniem niektórych komunikatów. Na co dzień chłopiec uczęszcza do szkoły specjalnej, gdzie objęty jest rehabilitacją, a także regularnie bierze udział w zajęciach logopedycznych, w celu poprawienia zdolności mowy.

Pomimo chorób, Kamil to pogodny chłopiec, który bardzo lubi swoich rówieśników, mimo problemów z nawiązaniem kontaktu. Najlepiej czuje się w domu, otoczony rodziną, w szczególności spędzając czas ze swoimi trzema braćmi. Bardzo lubi wspólne zabawy.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Karla

    Biedny chłopak, mój synek też jest bardzo chory właśnie przez źle podjętą decyzję lekarzy.

  • Zenobiusz

    Wakacje wakacjami ale Rudzianin?

  • Klaudia

    Kamil to bardzo fajny chłopak :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.