Wiadomości z Rudy Śląskiej

Spełnijmy marzenia 10-letniego Kamila z Rudy Śląskiej!

  • Dodano: 2021-06-28 13:15, aktualizacja: 2021-06-29 08:52

10- letni Kamil Walaszczyk na co dzień zmaga się z szeregiem chorób. Chłopiec marzy o rowerze górskim, aby jeździć na wycieczki ze swoim rodzeństwem oraz plecaku z przyborami do szkoły. W tym celu powstała zbiórka pieniężna – aby spełnić marzenia 10-letniego rudzianina.

Wspólnie spełniajmy marzenia!

10- letni Kamil z Rudy Śląskiej marzy o własnym rowerze górskim oraz kasku, aby móc jeździć z rodzeństwem na rowerowe wycieczki. Bardzo potrzebuje również nowego plecaka do szkoły wraz z przyborami. Aby spełnić marzenia młodego rudzianina, uruchomiono specjalną zbiórkę. Jej celem jest zebranie 2500 złotych. Aby wesprzeć zbiórkę, wystarczy wejść w ten link. Każda pomoc jest na wagę złota!

Codzienność 10-letniego rudzianina

Kamil Walaszczyk urodził się w 39. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. Przez zbyt późno podjętą decyzję, chłopiec urodził się mocno niedotleniony, co zaowocowało szeregiem chorób. Chłopiec ma orzeczoną niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim, dodatkowo niedowidzi oraz niedosłyszy. Przez bardzo późno stwierdzony niedosłuch, Kamil ma problemy z mową i zrozumieniem niektórych komunikatów. Na co dzień chłopiec uczęszcza do szkoły specjalnej, gdzie objęty jest rehabilitacją, a także regularnie bierze udział w zajęciach logopedycznych, w celu poprawienia zdolności mowy.

Pomimo chorób, Kamil to pogodny chłopiec, który bardzo lubi swoich rówieśników, mimo problemów z nawiązaniem kontaktu. Najlepiej czuje się w domu, otoczony rodziną, w szczególności spędzając czas ze swoimi trzema braćmi. Bardzo lubi wspólne zabawy.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • Karla

    Biedny chłopak, mój synek też jest bardzo chory właśnie przez źle podjętą decyzję lekarzy.

  • Zenobiusz

    Wakacje wakacjami ale Rudzianin?

  • Klaudia

    Kamil to bardzo fajny chłopak :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.