Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Bieg Wiewiórki powrócił po rocznej przerwie! [GALERIA]

 • Dodano: 2021-06-27 12:45

Wiewiórka znów na halembskich leśnych ścieżkach. W pierwszym po spowodowanej pandemią przerwie Biegu Wiewiórki wzięło w sobotę udział około 200 osób. 


Ruda Śląska: Bieg Wiewiórki 2021

Wiewiórka powróciła po rocznej przerwie! W sobotę (26 czerwca) miłośnicy aktywnego stylu życia mogli sprawdzić swoje możliwości na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 oraz w halembskim lesie. Sobotni bieg rozpoczął piąty już cykl tej popularnej sportowej imprezy. 

- Ten bieg to świetna okazja, żeby wyjść z domu i spędzić sobotę aktywnie, w towarzystwie zapalonych biegaczy i miłośników nordic walking – mówi Aleksandra Poloczek.

Tak jak każdego roku bieg rozpoczął się i skończył na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15. W jego trakcie uczestnicy pokonali pętlę o długości 4,2 km, która przebiegała przez halembski las. Z kolei dzieci, które nie przekroczyły jeszcze piętnastego roku życia, mogły sprawdzić swoje siły na dystansie 1000 m. Maksymalnie biegacze mogli pokonać tę pętlę pięć razy, czyli w sumie 21 km, a osoby, które wzięły udział w rywalizacji nordic walking, trzy razy i w sumie pokonać 12,6 km.

Wyniki sobotniego Biegu Wiewiórki znajdziecie TUTAJ 


Bieg Wiewiórki: klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn

Podczas każdego biegu będzie prowadzona klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn z ręcznym pomiarem czasu w konkurencji biegu, jak również w konkurencji nordic walking. Pod koniec cyklu wręczone zostaną medale dla najaktywniejszych uczestników, którzy wystartują w co najmniej 4 biegach, w tym koniecznie w ostatnim, na dowolnym dystansie i w dowolnej konkurencji, dotyczy również biegu dzieci na dystansie 1000 m.

Terminy Biegu Wiewiórki:  

 • 26 czerwca 2021, 
 • 10 lipca 2021,
 • 14 sierpnia 2021,
 • 15 września 2021,
 • 9 października 2021,
 • 6 listopada 2021.
Ruda Śląska: Bieg Wiewiórki powrócił po rocznej przerwie!

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • Ogniomistrz Kaleń

  Pytanie mam: czy ktoś z włodarzy miasta był na tej imprezie? Bankowo ktoś był, ktoś decyzyjny!!! A dlaczego taka teza? Ano dlatego, że 3.06 zastałem zatarasowane wejście do lasu na przedłużeniu ul. Modrzewiowej powalonymi brzozami. Prosta sprawa - 997 i będzie po brzozach, ale nie... Dyżurny PSP przez 4min 25sek robił wszystko, żeby nie zrobić nic. A bo oni nie są od oczyszczania lasu z wiatrołomów, a bo SM powinna ocenić sytuację i wtedy ewentualnie, acz bardzo niechętnie opuszczą koszary na Wirku :-/ SM owszem pojawiła się i wszystko, co zrobiła, to otaśmowała wiatrołomy... Dzisiaj - dzień po biegu wiewióry stał się cud - drzewa usunięte! ! ! Chyba że to czysty przypadek i po prostu był inny dyżurny PSP :-)

 • Ogniomistrz Kaleń

  Jasna sprawa, że dzwoniłem na 998, a nie 997... ach te u-pały :-)

 • jo

  Gratulacje dla fotografa za pokazanie grupki ludzi tak, by wyglądała jak tłum.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.