Wiadomości z Rudy Śląskiej

Strażnicy interweniowali ws. spalania odpadów

 • Dodano: 2018-10-16 06:45, aktualizacja: 2018-10-16 06:53

Wypalanie odpadów było przyczyną podjęcia przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej interwencji w dniu 14.10.2018 r. na ul. Grochowskiej w Rudzie Śląskiej.

Na likwidowanych tam ogródkach działkowych dwóch mężczyzn postanowiło pozbyć się pozostałych śmieci poprzez ich spalenie.

Jeden z nich przyznał się do wykroczenia i został ukarany mandatem karnym, natomiast drugi – będący pod wpływem alkoholu – początkowo również się przyznał, a po chwili zmienił wersję twierdząc, że śmieci podpaliły dzieci. Przeciwko mężczyźnie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Komentarze (6)    dodaj »

 • n4u

  brawo straż miejska, oby więcej takich trucicieli łapali

 • rudzianin

  A na Rudzie na Porębskiej na cmentarzu parafialnym kopidoły spalają liście!! Było tak zadymione i śmierdziało, że nawet do grobu nie można było dojść. Ostatnio przygasiłem wodą ponieważ myślałem, ze jakaś kupka liści przy drzewie zajęła się od znicza, zapałki, ale dzisiaj sąsiedzi mówili, że to celowo oni robią. I gdzie tu rozum??

 • Zoka

  No to to zgłoś, a nie wylewej żali na internecie.

 • majk

  noś ze sobą Gps. ;) he ale mosz problemy.

 • Mieszkaniec

  Brawo za to zadnuch pouczyń ino mandatu i to wielke.

 • zygfryd

  Ludziom to można tłuc do głowy o szkodliwości palenia odpadów, a oni tak wiedzą lepiej. Mam nadzieję, że sąd mu da odpowiednią karę. Chociaż z drugiej strony znając pobłażliwość naszych sądów to kto wie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również