Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sukces zbiórki na zakup krzesełek dla KS Slavia Ruda Śl. Kibice ufundują aż 126 siedzisk!

  • Dodano: 2019-08-19 13:00, aktualizacja: 2019-08-20 10:44

Klub Sportowy „ SlaviaRuda Śląska obchodzi w tym roku setne urodziny. Z tej okazji postanowiono zorganizować zbiórkę na zakup nowych krzesełek, które zostaną zamontowane na trybunie stadionu przy ul. Sosinki 1. Organizatorzy sądzili, że uda się zebrać fundusze na 50 nowych siedzisk, ale ofiarność kibiców sprawiła, że pojawi się ich aż 126!


Wspomniana zbiórka zakończyła się w sobotę, 17 sierpnia. Planowano zebrać 6999, ale finalnie na konto trafiło aż 7087 zł. Dzięki temu uda się zakupić sto krzesełek na stulecie istnienia klubu.


- Bardzo cieszę się, że jest tak duże zainteresowanie obiektem Slavii, co pokazał sobotni mecz. Blisko 300 kibiców w tym całe rodziny z dziećmi, przyjazna atmosfera, sportowe emocje, wygrana druga z rzędu Slavii cieszy ogromnie. Wkrótce kolejne akcje związane z poprawą warunków na trybunie – przyznaje radny Marek Szymański. 


Organizatorzy zbiórki przyznają, że akcja przerosła ich najśmielsze oczekiwania.

- Początkowy cel, jaki sobie postawiliśmy to było 50 nowych siedzisk. Szybko udało zebrać się kwotę, która pozwoliła na zakup kolejnych 20 – napisali na facebookowym profilu Ośrodka Sportu i Rekreacji „ SlaviaRuda Śląska. 


Z kolei dziś klub poinformował, że założył zamówienie na kolejne 56 krzesełek. Dodatkowo, udało się odrestaurować 60 starych siedzisk. Wielkimi krokami zbliża się także kolejny mecz. 31 sierpnia Slavia Ruda Śląska zagra z zespołem Przemsza Siewierz. Przygotowano także niespodziankę dla najmłodszych. Będzie to darmowe dmuchańce oraz popcorn.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.