Wiadomości z Rudy Śląskiej

Światowy Ty-Dzień Zwierząt w #Kochlove

  • Dodano: 2018-10-02 11:30

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji członkowie Stowarzyszenia „Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska” postanowili świętować cały tydzień! Razem z III Liceum Ogólnokształcącym, stowarzyszenie ogłosiło zbiórkę pokarmu dla zwierząt.

Od dzisiaj w portierni ZSO nr 3, od 8:00 do 20:00, wszyscy chętni będą mogli zostawić jedzenie dla potrzebujących zwierząt.

- Chcemy, aby każda osoba, która weźmie udział w akcji, zdecydowała, gdzie ma trafić jej paczka! Może do schroniska Fauna, a może do "Pomagamy kotom, by znalazły dom", albo do osoby, która jest w ciężkiej sytuacji materialnej, ma zwierzęta i chcielibyście właśnie tej osobie zrobić prezent. Każdy darczyńca może zdecydować sam przez opisanie pokarmu — mówi Marcin Witański, wiceprezes stowarzyszenia.

Przez ten czas, jak zapowiada Rafał Wypior, członkowie stowarzyszenia będą także poruszać różne kwestie dotyczące zachowania wobec zwierząt.

- Zawitamy do kochłowickich szkół, ponieważ chcemy zachęcić uczniów, nauczycieli, rodziców, do tego, aby pomagali i dorzucił swoją cegiełkę do tej akcji. Pamiętajcie, że nawet mała puszka pokarmu może zmienić los jakiegoś zwierzaka - mówi prezes stowarzyszenia.

Jedzenie dla zwierzaków można zostawiać także w siedzibie "Fundacji Aktywni My” przy ul.Tunkla1, w godzinach od 10:00 do 16:00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również