Wiadomości z Rudy Śląskiej

#SzczepimySię - PPIS w Rudzie Śląskiej zachęca do włączenia się do akcji

 • Dodano: 2021-01-15 11:00, aktualizacja: 2021-01-16 10:28

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rudzie Śląskiej zachęca do włączenia się do akcji #SzczepimySię oraz jej propagowania.


Jak się zaszczepić?

Powszechne szczepienia całego społeczeństwa ruszają w styczniu 2021 roku. Jeszcze w grudniu 2020 r. rozpoczęły się szczepienia pracowników służby zdrowia. Kolejność szczepień ustala Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19. Dlaczego? Rządzącym zależy na tym, by jak najszybciej ochronić osoby najbardziej narażone na chorobę - medyków i personel niemedyczny, który co dziennie dba o nasze zdrowie, a także seniorów.

Powszechne szczepienia zaczynamy od seniorów. Seniorzy będą szczepieni w Polsce w ramach szczepień powszechnych w pierwszej kolejności. Jak wygląda harmonogram rejestracji?

 • Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.
 • Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.

Szczepienia zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku.


Co zrobić, aby zarejestrować się na szczepienie?

 1. Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989. Można tam zadzwonić osobiście lub poprosić kogoś bliskiego z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji trzeba wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie na podany numer zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.
   
 2. Skontaktować się z wybranym punktem szczepień. Mapa i dane teleadresowe punktów szczepień w całej Polsce dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.
   
 3. Zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. W tym wypadku system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów lub lokalizacji nie będzie pasował, można skorzystać z dostępnej wyszukiwarki, która wskaże dogodną datę i lokalizację. Niekoniecznie musi to być miejsce zamieszkania. Można zaszczepić się w innym mieście. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, osoba otrzyma powiadomienie SMS, a następnie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Szczegółowe informacje na temat organizacji szczepień, możliwym miejscu i terminie ich wykonania oraz sposobie rejestracji znajdują się na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie.

#SzczepimySię - PPIS w Rudzie Śląskiej zachęca do włączenia się do akcji

Komentarze (15)    dodaj komentarz »

 • Ada

  Ja się zaszczepię przeciwko wściekliźnie medialnej .

 • Marian z knefla

  snajper na każdym dachu i celnie wstrzelić szczepionke , bez pytania czy ktoś chce czy nie, zero tolerancji

 • Głomb

  Nie martw się Marian za niedługo będą wyszczypiać z pistoletu w tył głowy.

 • Radziu biała siła

  Szkoda ze nie idzie wam rozumu wszczepić.

 • Mateusz

  Rozumu to raczej się nie da ale antenkę z ostrą końcówką tak i mogę wam zagwarantować że nie ominie nikogo ten eksperyment odpornościowy , cieszę się że wreszcie nadeszło długo oczekiwane biologiczne antydotum na wszelkie dolegliwości.

 • Ruda

  Apel do tych co się nie chcą szczepić.Nie szczepcie się ale nie wypisujcie tu swoich chorych teorii bo to jest żałosne .

 • Nuda Veritas

  Każdy ma prawo do swojego zdania a nie Tobie oceniać jaka teoria jest chora a jaka nie. Może się okazać z czasem ze Twój wybór nie był trafny.

 • Ruda

  Ale artykuł ukazał się w celu informacji o akcji szczepienia ,po co więc zabierasz tu głos.Nie szczep się i koniec.Takie jest twoje zdanie i każdy je szanuje ale po co tacy jak .ty i inni próbujecie ciągle kogoś pouczać co jest dobre a co złe.Wiesz coś więcej od naukowców , którzy wprowadzili tę szczepionkę do obiegu.?a może masz lepszy pomysł jak wyjść z pandemii?MOŻE CIĘ NIE DOCENIAM.

 • Jorg

  Po co szczypić starzikow jak zostało im piynć minut życio .

 • Ala

  Może ty też będziesz stary

 • Jorg

  Jo jusz jest stary , mie jusz niy pomoże nawet woda świyncono.

 • Ehh

  Właśnie dla tych 5 minut.

 • DarekLek

  Jorg, Jak mosz takie gupoty pisać to się łod razu lepiej "zaszczep" pavulonem.

 • Głomb

  Szczepmy się wszyscy razem i stwórzmy jedno zdrowe ciało w tym chorym świecie .

 • U2

  albo jedno martwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.