Wiadomości z Rudy Śląskiej

Szlachetna paczka 2021. Ilu rodzinom udało się pomóc w tym roku?

 • Dodano: 2021-12-14 15:45

Za nami finał XXI edycji projektu „Szlachetna Paczka”! Wolontariusze dostarczyli do rodzin najbardziej potrzebujących paczki z artykułami pierwszej potrzeby. Przyszedł czas na podsumowanie – ilu osobom udało się pomóc?

Finał Szlachetnej Paczki 2021

13 listopada nastąpiło otwarcie bazy rodzin, gdzie darczyńcy mogli przeczytać historie rodzin oraz poznać ich potrzeby. To właśnie na ich podstawie były przygotowane dla nich paczki. Finał akcji, czyli weekend cudów odbył się 11 i 12 grudnia – wówczas darczyńcy dostarczali paczki na magazyn, a wolontariusze rozwozili je dla osób najbardziej potrzebujących. W tym roku rudzcy wolontariusze dotarli do 54 rodzin potrzebujących, w tym jednej w Paniówkach. 19 osób o dobrych sercach, przy wsparciu „Gryfnego Patrolu” ze Świętochłowic, panów Andrzeja i Patryka z Tychów oraz pana Mateusza, poświęciło swój wolny czas na pomoc innym.

- W sumie zostały przygotowane 884 paczki, w tym węgiel, drewno, meble, wózki inwalidzkie, łóżka czy kabiny prysznicowe. Magazyn jak co roku znajdował się w 2 LO im. Gustawa Morcinka. – mówi lider projektu z Rudy Śląskiej- Kamila Hergesel.

Dobro wraca!

Darczyńcy, którzy zaangażowali się w „Szlachetną Paczkę” otrzymali wyjątkowy prezent za okazaną pomoc – kartki świąteczne wykonane przez przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 20 im. Słonecznej Doliny oraz harcerzy zastępu „GrÓbiorze w trasie”. Już niebawem każdy darczyńca otrzyma dodatkowo relację z wręczenia paczek rodzinie, aby mógł choć w małym stopniu poczuć atmosferę, która temu towarzyszyła. 

- Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce i wkład włożony w przygotowanie paczek dla rodzin. Zawierały one wszystko, co potrzebne, a często nawet dużo więcej.

Szlachetna paczka

To program społeczny działający w Polsce od 2001 roku. Opiera się na niesieniu pomocy ludziom w potrzebie – oprócz przygotowywania i dostarczania tytułowych „paczek”, wolontariusze pracują z potrzebującymi, aby poprawić ich byt. Wbrew pozorom, program społeczny działa przez cały rok, od czerwca do czerwca! Aby dowiedzieć się więcej o Szlachetnej Paczce i poznać bliżej jej działalność, wystarczy kliknąć tutaj.

Zapraszamy także na fanpejdż rudzkiej Szlachetnej Paczki.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Rudzianka

  Szlachetna paczka ... a kto ją dostaje naprawdę potrzebujacý . Krew zalewa 1 dziecko matka pracuje ojciec za granicą i to są potrzebujacy u nas . Chyba nie taka idea tej akcji zadnej weryfikacji tylko puscić dziecko do swietlicy srodowiskowej i paczka na swieta zywnosciowa i to masa towaru . Tam gdzie naprawdę potrzena to nie dają ....

 • Rudzianka

  Szlachetna paczka

 • Benia

  My wpłacaliśmy ale jak w tamtym roku zobaczyliśmy do kogo szlachetna paczka to przestaliśmy pół bus jedna rodzina która korzysta z miodu bo im się pracować nie chce dlatego przestaliśmy mąż oszczędza jak kupi od czas do czasu piwo i to najtańsze a tam Żywiec papierosy a potem udawanie biedy

 • Ewa

  Dlatego nigdy nie wspomogę wielodzietnej rodziny, jeszcze jak widze opis typu ze P. Anna ma na utrzymaniu 5 dzieci w tym Antek 25lat, Franek 22, Zosia 18 to mnie wtedy krew zalewa!!! To sa juz dzieci ktore mogą a nawet jezeli jest bieda to muszą pracowac. Jak pomagac to tylko starszym, schorowanym osobom

 • Mimoza

  To prawda. Wolę sama wybrać, komu chcę pomóc.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również