RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

To miejsce dla osób w każdym wieku - Arkadiusz Pągowski, VR Rooms

  • Dodano: 2017-07-21 14:15, aktualizacja: 2017-07-21 15:21

Choć działa w Wirku od marca, to wielu rudzian jeszcze o nim nie słyszało - to centrum wirtualnej rzeczywistości VR Rooms!

Wirtualna rzeczywistość - pojęcie dziś często używane, ale nie do końca sprecyzowane. Co oferuje rudzkie centrum rozrywki VR Rooms, które zaprasza małych i dużych do zabawy? O to pytamy Arkadiusza Pągowskiego, właściciela salonu.

Można tu przyjść zagrać w grę na konsoli, ale także…

Wirtualna rzeczywistość jest szerokim pojęciem. Każdy, kto do nas przychodzi, znajdzie coś dla siebie. Mamy tyle gier i aplikacji, możemy gracza przenieść w dowolne miejsce - w przestrzeń kosmiczną, na wieżowiec, na roller coaster. U nas można usiąść też w symulatorze rajdowym. Będąc w jednym miejscu przez godzinę, możemy przenieść się w dowolną lokalizację i doświadczyć wielu emocji! Oszczędzamy wiele czasu, a poznajemy w krótkim czasie mnóstwo nowych rzeczy, fundujemy sobie wspaniałe doznania! To zupełnie nowy poziom grania, ale także spędzania czasu.

Bo to miejsce nie tylko dla typowych "maniaków komputerowych"?

Oczywiście, że nie! Rzekłbym, że więcej przychodzi rodzin, grup przyjaciół niż samotników chcących "sobie pograć". U nas można wspólnie spędzić czas, próbując razem zagrać w grę, sprawdzić nieodkryte przestrzenie przez wirtualne gogle.

Przychodzą także osoby starsze?

Myśleliśmy, że będzie nas odwiedzała sama młodzież, ale ku naszemu pozytywnemu zdziwieniu bywa także ta „starsza młodzież”! I bardzo się z tego cieszymy. Wirtualna rzeczywistość jest dla każdego. Dobierzemy aplikację, grę lub zabawę w ten sposób, że każdy będzie się dobrze bawił! Przedział wiekowy naszych gości to ok. 10-60 lat. Gwarantuję, że będzie super! Nie trzeba specjalnie znać się na elektronice, być fanem gier, aby się u nas pobawić. Oczywiście, że przychodzą osoby nastawione na zagranie w konkretną grę z kolegą, bo są jej fanami. Ale mamy tez całe rodziny, które chcą po prostu się rozerwać. Wtedy dla mamy, taty i dziecka znajdziemy coś, co zainteresuje każdego z nich.

Jak wygląda VR Rooms?

Na 2 poziomach mamy 5 stanowisk wirtualnej rzeczywistości, 3 pokoje są w formie zamkniętej, dla osób ceniących sobie zaciszne miejsca, zaś kolejne 2 pomieszczenia mają formę otwartą, gdzie może jednocześnie przebywać więcej osób, na przykład grupa znajomych chcąca wspólnie spędzić czas. W dużej sali na dole znajduje się konsola multiplayer, która cieszy się dużą popularnością u grup, paczek znajomych, gdzie można wspólnie porywalizować w grach zespołowych.

Organizujecie także imprezy firmowe, urodziny?

Jasne! To wspaniały sposób na to, żeby zapewnić ciekawą i nietypową rozrywkę swoim znajomym czy przyjaciołom. Gościliśmy już u nas firmy organizujące u nas spotkania biznesowe, po których grupa rozluźniała się, testując różne aplikacje. Młodzież także bardzo cieszy się z takiej formy spędzania razem czasu, więc nawet 18-ste urodziny też można u nas zorganizować!

Macie też jedyny taki w Polsce symulator jazdy.

Tak, zbudowaliśmy go na zamówienie. W kraju istnieją podobne, ale takiego nie ma nikt. Nie oszczędzaliśmy na jego stworzeniu. Ma wszystkie możliwe dodatki, a nawet wmontowany symulator wiatru! Kierowcy rajdowi, którzy mieli okazję się nim przejechać stwierdzili, że w 90% oddaje on realną jazdę samochodem. To nas bardzo cieszy. Chcemy go stale udoskonalać.

Skąd w ogóle pomysł na to miejsce?

Pracowałem w firmie, gdzie często gościliśmy na różnych targach, aby zareklamować działalność. Za każdym razem szukałem sposobu, żeby jako firma w jakiś sposób wyróżnić się na targach i urozmaicić odwiedzającym pobyt w tym miejscu - na przykład dając możliwość jazdy na symulatorze czy zwiedzenia wirtualnego świata. Zawsze w ofercie podmiotów oferujących tego typu rozrywki brakowało mi "tego czegoś". Powoli dojrzewał we mnie pomysł, żeby stworzyć coś innego, coś, czego nie mają wszyscy wokół. I tak udało się zrealizować ideę własnego centrum rozrywkowego. Jako VR Rooms działamy stacjonarnie, ale odwiedzamy także z naszym sprzętem przeróżne eventy.

Prywatnie też lubi Pan wirtualne spacery?

Wirtualną rzeczywistość bardzo lubię! Nie jestem fanem "strzelanek" - preferuję gry logiczne i strategiczne, ale przez swoją pracę lubię to coraz bardziej.

Ludzie mogą Wasze miejsce kojarzyć ze słynnymi pokojami zagadek.

Z jednej strony trzeba to rozróżnić, ale z drugiej strony u nas także taki pokój można zwiedzić! Tu nie ma ograniczeń. Służą ku temu specjalne aplikacje, które też posiadamy. Dlatego zapraszamy także fanów tego typu zabaw. Co więcej - niebawem takie pokoje będą tu dostępne nie tylko wirtualnie - w tym roku planujemy otwarcie dwóch pokoi zagadek! Dajemy odwiedzającym mnóstwo możliwości. U nas możliwa jest nie tylko rozrywka, ale także edukacja. Istnieją aplikacje, poprzez które można zwiedzić ciało od wewnątrz, zajrzeć do miejsc, gdzie nie możemy być - czyli w trójwymiarze pozwiedzać zakątki świata.

Czy dziewczyny i kobiety też tutaj znajdą coś dla siebie?

Zdecydowanie tak. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że panie są odważniejsze od panów. Przychodzi ich tutaj sporo i znajdą tutaj idealne dla siebie formy atrakcji. Nie należy się obawiać o to, że nie zna się tych sprzętów, nie potrafi się nimi posługiwać. Każdy otrzymuje swojego przewodnika, który poinstruuje, pokaże, zaprezentuje, zachęci do zabawy. To miejsce tworzą nie tylko sprzęty, ale przede wszystkim ludzie, którzy służą pomocą, czują to, co robią i spełniają się w pracy. Opinie klientów o nas są bardzo dobre, mamy nadzieję, że zostaną one utrzymane. Będziemy się starać.

Jakie macie plany wobec VR Rooms?

Tak jak wspominałem, niebawem chcemy otworzyć u nas także pokoje zagadek. W przyszłym roku może pojawią się maszyny w stylu retro. Oprócz tego stałe doskonalenie i unowocześnianie naszego centrum!

Ile pieniędzy trzeba wydać, aby móc się u Was pobawić?

Przychodząc po raz pierwszy, klient otrzymuje zniżkę 30%, więc za godzinę zabawy płaci się wtedy nieco ponad 30zł. Należy pamiętać, że to opłata za stanowisko, można więc przyjść z kolegą czy żoną i wymieniać się podczas zabawy, wtedy koszt rozdziela się na dwie, trzy osoby. Myślę, że to dobra cena w porównaniu do innych salonów.

Czego możemy Wam życzyć?

Jak najwięcej zadowolonych odwiedzających! Chcemy, żeby Ruda Śląska miała miejsce rozrywkowe na wysokim poziomie, gdzie można się spotkać ze znajomymi, wspólnie pobawić i odprężyć.

Dziękuję i życzę powodzenia!

Dziękujemy! I zapraszamy rudzian, bo to dla Was głównie to robimy! Oczywiście mieszkańców ościennych miast także chętnie u nas zobaczymy.

O FIRMIE:

VR Rooms
Ul. 1 Maja 282B
41-710 Ruda Śląska
Więcej informacji

Komentarze (1)    dodaj »

  • Arczi

    Dobrze, że nie trzeba jechać daleko, aby skorzystać z rozrywki VR, świetnie zorganizowana zabawa. Polecam!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.