Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Tonący" wiadukt na Piastowskiej. Czy kanalizacja działa prawidłowo?

 • Dodano: 2022-03-10 07:00, aktualizacja: 2022-03-09 08:13

Mieszkańcy Rudy z pewnością kojarzą wiadukt przebiegający nad ulicą Piastowską. Przy mocniejszych deszczach, droga pod wiaduktem jest notorycznie zalewana. Nie tak dawno temu wiadukt i kanalizacja pod nim przechodziły generalny remont. Mieszkańcy pytają: dlaczego mimo remontów nadal zdarzają się zalania?

„Tonący” wiadukt na Piastowskiej

Na początku tego roku mieliśmy do czynienia z gwałtownymi zmianami pogody – głównie mocnymi wiatrami oraz silnymi opadami śniegu i deszczu. Warunki do jazdy były zdecydowanie niesprzyjające, a z pewnością nie ułatwiały ich problemy z infrastrukturą drogową. Mowa tutaj o drodze pod wiaduktem na ulicy Piastowskiej, która przez opady „utonęła” pod powierzchnią wody. Przejazd na tym odcinku był szczególnie utrudniony. Mieszkańcy zastanawiają się, jak może dochodzić do takich sytuacji, skoro nie tak dawno wiadukt oraz kanalizacja były remontowane.

Co na to miasto?

Zdjęcia zalanego wiaduktu udostępnione w Internecie przez jednego z mieszkańców miasta wzbudziły wiele emocji w internautach. Zaczęły pojawiać się pytania, dlaczego przy mocniejszych ulewach woda zbiera się pod wiaduktem zamiast spływać do kanalizacji. Rozważania mieszkańców są jak najbardziej uzasadnione – nie tak dawno zarówno sam wiadukt, jak i kanalizacja deszczowa przeszły modernizację. Czy w jej trakcie popełniono błąd, który sprawia, że woda nie może spłynąć do kanalizacji?

Takie pytanie zadaliśmy Urzędowi Miasta. Rzeczni prasowy twierdzi, że kanalizacja deszczowa działa bez zarzutu.

- Kanalizacja w tym rejonie działa prawidłowo i jest drożna. Jednakże w czasie nawalnych deszczy dochodzi do szybkiego zanieczyszczenia wpustów, co powoduje nieprawidłowe przejmowanie nadmiaru wód opadowych. Ponadto omawiany rejon jest zawsze monitorowany w czasie obfitych deszczy i w razie konieczności wysyłane jest pogotowie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. – mówi Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Czy problem zalewanego wiaduktu będzie dało się rozwiązać lub chociażby zniwelować? Niestety na ten moment nie znamy planów miasta wobec tego miejsca. Wiemy wyłącznie, że w trakcie ulew rejon jest szczególnie monitorowany, jednak czy takie rozwiązanie satysfakcjonuje mieszkańców?

Komentarze (8)    dodaj »

 • Rudziol

  Remonty inwestycyjne które są wykonywane w naszym mieście to jakaś kpina!!!! Drogi rowerowe które nie są drogami dla rowerów tylko odcinkami drogi ze symbolem roweru, park Kozioła w Rudzie alejki wykonane w stylu Janusza czyli uklepali ziemię i wsadzili krawężniki żeby ludzie wiedzieli ze tu jest alejka! Oczko wodne jest największym hitem a zarazem największą atrakcją każdy może przyjść i usiąść nad oczkiem w którym nie ma nawet 1 litra wody!!! Przystanki autobusowe ustawione 50 metrów od zatoczki w której zatrzymuje się autobus! CZAS WYMIENIĆ WSZYSTKICH ALE TO WSZYSTKICH RADNYCH W RUDZIE ŚLĄSKIEJ!!!! tylko tak możemy zmienić nasze miasto!!! Postawmy na młodych ludzi a nie na stare układy!!!!

 • Hanys

  Cała Piastowska powinni zalać. Ulica nierobów i patologii. Szkodzi wizerunkowi miasta.

 • error

  Koń jaki jest każdy widzi, ale tzw. "nasi" idą w zaparte zgodnie ze złotą maksymą: pamiętaj, do niczego się nie przyznawaj. A jak cię złapią za rękę to powiedz, że to nie twoja ręka.

 • tyn tego

  Jakby drogi były czyszczone to by sie guliki nie pozapychały.

 • Kpina + ironia / szydera

  Z tą kanalizacją jest tak samo dobrze, jak z warszawską halą Torwar: wolontariusze twierdzą, że jest syf, kiła i malaria plus dodatkowo kowidoza, bo nikt uchodźców nie testował, nie testuje i testować nie będzie, a wojewoda warszawski twierdzi, że obiekt jest wzorowo przygotowany i może być wzorcem dla innych...

 • n4u

  Skoro się szybko zatyka to jest zrobione niezgodnie ze sztuką. Zamiast zapytać kompetentnego majstra to pytają jakiegoś urzędnika bez doświadczenia, sierotę po studiach co w życiu na budowie nie była, albo co gorsza firmy która źle to zrobiła.

 • eR

  Soory ale bzdura, jak może być kanalizacja drożna jak z Konopnickiej wszystkie kratki są zawalone liśćmi z zeszłej jesieni. Dalej to wszystko tam leży i gnije. No ale przecież my nie mamy służb, które mogły by to ogarnąć....

 • boluś

  Oczywiście!że działa "prawidłowo" jak Miasto' Kraj i Forum !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również