Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czy wiadukt w Rudzie doczeka się remontu?

 • Dodano: 2018-05-07 12:00

Na początku kwietnia pisaliśmy o problemie rozpadającego się wiaduktu kolejowego przy ul Gierałtowskiego. Przedstawiciel Polskich Kolei Państwowych S.A. zapewniał wtedy, że w niedługim czasie zlecone zostaną prace zabezpieczające obiekt. Minął miesiąc. Czy mieszkańcy mogą być już spokojni o swoje bezpieczeństwo?

Mieszkańcy Rudy już od dłuższego czasu boją się o swoje bezpieczeństwo przechodząc pod wiaduktem na ul. Gierałtowskiego. Duże fragmenty odpadającego tynku i innych fragmentów wiaduktu, spadające na jezdnię zagrażają przechodniom i osobom podróżującym w samochodach.

- Wiadukt u zbiegu ulic Gierałtowskiego, Janasa i Skłodowskiej powinien jak najszybciej zostać zabezpieczony! Jak komuś taki kawałek tynku spadnie na samochód, to będzie nieszczęście. Jak przechodniom na głowę, to już może być tragedia! – mówił pan Wojciech, zaniepokojony mieszkaniec.

W tej sprawie interweniował nawet rudzki magistrat. Zarząd PKP S.A. zauważył problem odpadających fragmentów wiaduktu i zlecił jego zabezpieczenie. Jak informował wtedy przedstawiciel Polskich Kolei Państwowych S.A. roboty wymagały wcześniejszego uzgodnienia zmiany organizacji ruchu w obrębie obiektu oraz wyłonienia wykonawcy prac. Do tej pory prace zabezpieczające nie ruszyły. Jednak jak zapowiada Aleksandra Grzelak z PKP S.A. już wkrótce mieszkańcy będą mogli spokojnie przemieszczać się pod wiaduktem. 

- Uzupełniając poprzednią informację, wyłoniliśmy firmę, która zabezpieczy wiadukt do czasu jego fizycznej likwidacji. Planujemy, że prace rozpoczną się w III kwartale br. - Aleksandra Grzelak z Wydziału Prasowego Polskich Kolei Państwowych S.A.

Docelowo wiadukt przewidziany jest do rozbiórki.

Czy wiadukt w Rudzie doczeka się remontu?

Komentarze (5)    dodaj »

 • ihy

  Będzie tragedia, będzie naprawione... Proste? Proste!

 • jo

  Wyremontować i ładnie na 3 kolory pomalować biało niebiesko czerwony :)xD

 • gieraltowski

  Zdjecie jest po pjerwsze stare, bo ten obiekt byl wyremontowany. A po drugie artykul dotyczy nastepnego obiektu i widac go z drugiej strony( trzeba przejechac przez ten na zdjeciu i zerknac w gore)

 • czytelnik

  "tylko" pierwsze zdjęcie jest z d...., kolejne przedstawiają właściwy wiadukt

 • Mieszkanka

  Sprawą zainteresował się nawet Rudzki Magistrat.Ha ha no niesłychane.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również