Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trwa zbiórka na pomoc dla Walerii z Ukrainy!

  • Dodano: 2023-02-07 12:30, aktualizacja: 2023-02-07 15:49

Waleria przybyła do naszego miasta z Ukrainy, z maleństwem na rękach. Dziewczyna znalazła w Rudzie Śląskiej schronienie, jednak nadal próbuje sobie ułożyć tutaj życie. Wraz z przyjaciółką zwróciły się o pomoc do Aleksandry Poloczek – kobiety mają na utrzymaniu roczne, 7 i 9-letnie dzieciaki.

Pomoc nadal trwa

Być może niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale akcja pomocowa dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do naszego miasta, nie została zakończona. Wciąż nasi wschodni sąsiedzi uciekający przed wojną mogą uzyskać w Rudzie Śląskiej potrzebną pomoc. Przypomina o tym dyrektor rudzkiego MOSiR-u Aleksandra Poloczek, która jak zawsze stara się pomagać najbardziej potrzebującym. 

W swoich mediach społecznościowych pani Aleksandra opowiedziała historię Walerii, która przybyła do Rudy Śląskiej z Ukrainy z małym dzieckiem na rękach. Wraz z przyjaciółką zamieszkały w naszym mieście – wychowują dwie dziewczynki w wieku 7 i 9 lat, a także roczne maleństwo. Wciąż próbują sobie ułożyć tutaj życie.

Aby stanąć na nogi

Pani Waleria wraz z przyjaciółką zwróciły się do pani Aleksandry o pomoc – potrzeba im jedzenia, środków czystości oraz produktów higienicznych. Wszystkie osoby, które chciałyby się podzielić darami z potrzebującymi obywatelkami Ukrainy, mogą kontaktować się z panią Aleksandrą Poloczek pod numerem 510 211 470. 

Kobiety można również wesprzeć, wpłacając drobną sumę na zbiórkę internetową – wystarczy kliknąć poniższy baner. 
 

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ciekawy

    A pracę już sobie znalazły czy tak będą sępić cały czas?

  • Zenobiusz

    Tobie tę pracę zabiorą, żebyś już nic nie musiał robić tylko brać zasiłki i narzekać, onuco.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również