Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trzaskowski w Rudzie Śląskiej - krajowe PO popiera Dziedzic

 • Dodano: 2018-10-31 11:30

Na porannej konferencji przed Urzędem Miasta przedstawiciele koalicji Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, wśród których byli między innymi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz poseł Borys Budka, zadeklarowali pełne poparcie swojej partii dla Grażyny Dziedzic w drugiej turze walki o fotel prezydenta Rudy Śląskiej.

Sytuacja jest o tyle dziwna, że członkowie rudzkiego koła PO wcześniej odmówili takiego poparcia, podejmując uchwałę i wydając oświadczenie w tej sprawie, pisaliśmy o tym w osobnym artykule. Inaczej jednak sprawę widzą główne struktury PO, które z dużym zaangażowaniem szukają kolejnych niezależnych kandydatów, którym mogliby udzielić swojego wsparcia - tak było też ostatnio w Zabrzu, gdzie wsparcie partii uzyskała Agnieszka Rupniewska. Jak widać kwestia poparcia dla niezależnych kandydatów, zwłaszcza tych, dla których opozycją jest kandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości,  jest dla sojuszu POiN bardzo ważne, czego dowodem jest wizyta w Rudzie Śląskiej wybranego w pierwszej turze wyborów prezydenta Warszawa Rafała Trzaskowskiego.

Przede wszystkim ważne jest doświadczenie, żeby miasta się mogły rozwijać, potrzebna jest mobilizacja. Udawało się wygrywać w pierwszej turze w Warszawie, w Poznaniu, we Wrocławiu, ale również tutaj na Śląsku, w miastach takich jak Katowice czy Rybnik. To jest niesłychanie  istotne, że potrafimy ze sobą rozmawiać, potrafimy ze sobą współpracować, zarówno pomiędzy miastami jak i w regionem, bo to jest niesłychanie istotne, jeżeli chodzi o tworzenie metropolii oraz pozyskiwanie funduszy unijnych i do tego potrzebni są dobrzy gospodarze, doświadczeni. Dlatego bardzo się cieszę, że mogę wesprzeć panią prezydent, miejmy nadzieję, że to będzie początek bardzo dobrej współpracy  między poszczególnymi miastami, aglomeracją i samorządem województwa. – mówił niedawno wybrany prezydent Warszawa, Rafał Trzaskowski

Swojego poparcia udzielił również prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz:

Od lat współpracuję z panią Grażyną Dziedzic, obserwuję zmiany jakie zachodzą w Rudzie Śląskiej i muszę powiedzieć, że jestem pełen uznania dla pani prezydent i jej ekipy. Myślę, że w interesie mieszkańców Rudy Śląskiej jest, żeby tą kontynuację zachować, to znaczy mogą następować dalsze pozytywne zmiany w Rudzie Śląskiej i myślę, że to właśnie gwarantuje pani prezydent Dziedzic – naprawdę jest świetnym prezydentem i trzeba dać jej szansę, aby dalej mogła pracować jak do tej pory.

Grażyna Dziedzic faktycznie pozostawała do tej pory niezależna, pytanie, czy oficjalne przyjęcie poparcia jednego z dwóch największych ugrupowań politycznych w Polsce nie zachwieje tego wizerunku, tym bardziej, jeżeli jest to ugrupowanie deklarujące „totalną opozycję” względem partii rządzącej, której członkiem jest Marek Wesoły, kontrkandydat na urząd gospodarza miasta. 

Byłam, jestem i będę prezydentem niezależnym, ale zawsze mówiłam, że będę współpracować z każdym, dla kogo ważne jest nasze miasto i jego rozwój. Mamy przygotowany bardzo ciekawy program, który chciałabym nadal realizować. Przez te ostatnie lata udowodniłam, że potrafię zmieniać Rudę Śląską, potrafię pracować dla mieszkańców i z mieszkańcami – chciałabym skończyć to, co rozpoczęliśmy zgodnie z dokumentami jakie przygotowaliśmy, to znaczy strategią miasta, bo ja przede wszystkim jestem strategiem. 
Zawsze rozmawiam z mieszkańcami i wiele rzeczy robimy przede wszystkim dla mieszkańców, ale również dla przedsiębiorców, dla młodzieży. I tak chciałabym prowadzić dalej to miasto, niezależnie, ale zawsze chętnie wspierając się osobami, które chcą coś dobrego zrobić dla miasta, a teraz jeszcze musimy myśleć o metropolii, bo jesteśmy już w metropolii. – mówiła podczas konferencji prasowej Grażyna Dziedzic.

Do sprawy w takich słowach odniósł się Marek Wesoły, kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej:

Warszawskie struktury PO poparły Grażynę Dziedzic, a nie rudzkie. Rudzka platforma nie popiera pani Grażyny Dziedzic i jest na to uchwała prawomocna, której nie może nikt uchylić, bo to koło Platformy Obywatelskiej podejmuje decyzje – taki mają statut.  

To jest oburzające dla mieszkańców Rudy Śląskiej – a ja jestem mieszkańcem Rudy Śląskiej i rozmawiam z ludźmi na ulicach - i są oburzeni, że pani Grażyna Dziedzic potrzebuje wsparcia prezydenta Warszawy, żeby w Rudzie Śląskiej mówić, na kogo rudzianie mają głosować. To jest oburzające! To wychodzi poza wszelką politykę samorządową i miejską. To jest całkowity upadek pani prezydent w Rudzie Śląskiej. Te powiązanie Rudy Śląskiej z Warszawą poprzez pana prezydenta Trzaskowskiego jest dramatyczne dla rudzian.

Czy wsparcie PO dla Grażyny Dziedzic okaże się drogą do sukcesu w drugiej turze wyborów, czy też będzie niedźwiedzią przysługą i zniechęci do dotychczasowej prezydent część elektoratu? O tym przekonamy się dopiero po niedzielnych wyborach.

Trzaskowski w Rudzie Śląskiej - krajowe PO popiera Dziedzic

Komentarze (162)    dodaj »

 • Hok

  Ale wstyd jakiś laluś z warszawy odejdź kobieto wstydu oszczedz

 • Hanys

  Nic nie zrobiła dla Kochlowic i jeszcze pajac z Warszawy lalus skandal

 • Zosia

  BUdka i Trzaskowski tylko zaszkodza ich tu nnie trzeba.

 • Zosia

  Po co nam tu Trzaskowski czy Budka niech sie rzadzi w Warszawie czy Gliwicach nie chcemy PO rzadzili i co nam dali a tacy teraz dobrzy sie robia precz z nimi .

 • ik

  MY? Mów za siebie.

 • Henryk

  Wesołego popiera rudzkie PO - to chyba jest oczywiste, czy sie myle??? Wesoły nawet chyba nie chcial startować bo przeciez ma dobre posady i zródła dochodu z dwoch spolek i wlasnej działalności (tak wynika z jego oświadczenia majątkowego na stronie urzędu). Zmusili go do kandydowania i teraz chlop robi co moze. Ja wybiorę Dziedzic bo ona ma doświadczenie z zarzadzaniu miastem. Jeszcze takiego nie bylo co to wszystkim dogodzi ale wolę ją z determinacją do zarządzania miastem niż Usmiechnietego, ktory chyba za bardzo nie chcial startowac.

 • Pawel37

  Niestety ale to PO parcie bardziej zaszkodzi niż pomoże już na panią nie zaglosuje

 • ZAWIEDZONY

  Zawiodła mnie pani Dziedzic ,NIE dla PLATFORMY w moim miescie,w pierwszej turze głosowałem na pania Dziedzic w drugiej nie dostanie mojego głosu i mojej rodziny tez,czuje sie oszukany nie dopuscie PLATFORMY do naszego miasta bo bedziecie załowac,zapomnieliscie juz afery tej partii.

 • Henryk

  Wesołego popiera rudzkie PO - to chyba jest oczywiste, czy sie myle??? Wesoły nawet chyba nie chcial startować bo przeciez ma dobre posady i zródła dochodu z dwoch spolek i wlasnej działalności (tak wynika z jego oświadczenia majątkowego na stronie urzędu). Zmusili go do kandydowania i teraz chlop robi co moze. Ja wybiorę Dziedzic bo ona ma doświadczenie z zarzadzaniu miastem. Jeszcze takiego nie bylo co to wszystkim dogodzi ale wolę ją z determinacją do zarządzania miastem niż Usmiechnietego, ktory chyba za bardzo nie chcial startowac.

 • andi

  nie lupię pisu ale mniejsze zło zagłosować na pis Dziedzic z Majerem już tyle złego zrobili w Rudzie że czas ich wywalić na zbity pysk bo stołki mają do[...]y przyspawane ona Majer I Pierończyk aha jeszcze Krzysteczko PRECZ Z DZIEDZIC

 • Aneta

  Obojętne na kogo byle nie na kobietę która dba jedynie o swój tyłek i swoich bliskich znajomych.

 • wyborca z Rudy

  Władze PO dziś udzielają poparcia Pani Dziedzic, ale w sytuacji, gdy zamiast Pana Wesołego, do drugiej tury weszła by Pani Skowronek, to te same władze PO nie zostawiłyby "suchej nitki" na dotychczasowych dokonaniach Prezydent Dziedzic. Prawdopodobnie wtedy obecna Prezydent mogłaby liczyć, przed II turą, na poparcie PIS-u. Tak więc widać tu manipulację dwóch zwalczających się ugrupowań, które chcą wykorzystać niezależnego kandydata z dużym poparciem w I turze, do swoich celów. Każdy myślący, wyborca z pewnością wie, że owo poparcie nie jest skierowane do Grażyny Dziedzic tylko przeciwko Markowi Wesołemu i w analogicznej sytuacji, byłoby skierowane przeciwko Aleksandrze Skowronek. Nie wierzę ludziom, którzy piszą, że w I turze głosowali na Grażynę Dziedzic, ale z powodu poparcia udzielonego jej przez PO, będą głosowali na jej konkurenta w II turze. Po prostu nie ma w tym żadnej logiki.

 • Willy

  A ja wierzę ludziom którzy teraz nie zagłosują na Dziedzic dlatego że popiera ją PO . Oczywiście wciąż są ludzie ślepo wierzący PO , ale spora część ludzi po prostu boi się PO , nawet jeśli tylko popierają ...

 • sylwusiaaaa

  Karma właśnie wróciła do Grażyny Dziedzic!!!

 • Teresa krupa

  Precz dziedzic iPo.

 • RSL

  Dziedzic żeby siedzieć dalej na stołku podpisałaby nawet pakt z diabłem.

 • H2O

  Śmiać mi się chce gdy czytam to co powiedział kandydat na Prezydenta mojego miasta, niejaki Marek Wesoły. Oburzające jest to, że Rafał Trzaskowski odwiedził Rudę Śląską i udzielił poparcia dla Pani Grażyny Dziedzic - tak to określił, a ja się pytam, po co w tym samym czasie przyjechał Mateusz Morawiecki, Premier RP do Huty "Pokój"? Agitacja za Wesołym łącznie z tym wielkim autokarem z wizerunkiem Wesołego, baloniki i takie tam podobne. Czyli mamy znów, tych złych i tych dobrych, co za PIS-em są. Jakie to wszystko jest obłudne. Idźmy na wybory i zagłosujmy na kogo chcemy, kogo uważamy za godnego piastowania tego urzędu. Nie dzielmy ludzi na lepszych i gorszych, bo i tak jedna ze stron będzie się musiała pogodzić z porażką i co wtedy, wyprowadzą się? Dbajmy o nasze miasto wszyscy, bez względu gdzie postawimy X na karcie wyborczej. Pozdrawiam.

 • Zenon

  a jak Szymański poparł wesołka to nikomu tutaj nie przeszkadza????

 • Janina

  Muszę pomyslec: czy wolę Dziedzic z poparciem krajowego PO, czy Uśmiechniętego z poparciem rudzkiego PO????? jak myslicie????

 • mądra

  ciekawe kto bedzie wiceprezydentem jak wygra Śmieszny? Pewno Aleksandra!!! a babcia Danusia corce pomoże.... no ale Ci wszyscy ktorzy tutaj teraz wylewaja te pomyje nie widza ze rudzkie PO jest z Wesołym!!! a krajowe ma tutaj niewiele do powiedzenia.

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również