Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

PO popiera Grażynę Dziedzic. Czy aby na pewno?

 • Dodano: 2018-10-30 13:15, aktualizacja: 2018-10-30 22:26

Śląska Platforma Obywatelska podjęła decyzję o oficjalnym poparciu obecnej prezydent Grażyny Dziedzic podczas drugiej tury wyborów. Nie wszyscy członkowie partii są jednak zgodni w tym temacie.

Kilka dni temu rudzka Platforma Obywatelska przyjęła uchwałę, z której wynika, że wyklucza poparcie dla Grażyny Dziedzic. Wyborcy mogli to oświadczenie odebrać jako wsparcie dla Marka Wesołego - kandydata PiS.

We wtorek zarząd śląskiej PO unieważnił tę decyzję, deklarując, że partia popiera niezależnych samorządowców.

– Popieramy niezależnych samorządowców. Gdy przeciwko nim występuje działacz PiS, to jest dla nas oczywiste, z kim powinniśmy współpracować. Nie może być tak, że osobiste animozje biorą górę nad zasadami i wartościami – mówił Borys Budka, poseł i wiceprzewodniczący PO, dla Gazety Wyborczej.

Wyborcy mogą być jednak zdezorientowani, ponieważ członkowie PO wysyłają sprzeczne sygnały. Z jednej strony deklarują poparcie dla obecnej prezydent, z drugiej niektórzy otwarcie popierają jej kontrkandydata. Kilka dni temu w sieci pojawiło się zdjęcie nowego radnego Koalicji Obywatelskiej Marka Szymańskiego z Markiem Wesołym. Kandydat PiS na prezydenta Rudy Śląskiej dziękuje w poście zamieszczonym na jednym z portali społecznościowych, za udzielone mu poparcie przez radnego.

Burzę w Internecie wywołał także post świeżo wybranego radnego Rafała Wypiora. Młody radny kandydujący z listy Koalicji Obywatelskiej w ubiegłą sobotę oficjalnie poparł obecną prezydent, publikując oświadczenie na swoim fanpage’u. Pod postem rozpętała się burza. Osoby związane z rudzkim kołem PO (m.in. kandydaci na radnych) oraz posłanka Danuta Pietraszewska, zarzucili młodemu radnemu „zdradę” oraz to, że „podstępem i kłamstwem zdobył miejsce na liście komitetu KO”. Rafał Wypior wydał w związku z atakiem na jego osobę oświadczenie, w którym możemy przeczytać:

- Drodzy Państwo, w związku z tym, co mogli Państwo ostatnio zobaczyć, tj. atak posłanki PO i moją agresywną odpowiedź na niego, pragnę Państwa przeprosić, że staliście się obserwatorami szerzenia hejtu w Internecie na mojej stronie. Z przykrością informuję, że stałem się także ofiarą stosowania podwójnych standardów. Od początku deklarowałem, że jestem kandydatem bezpartyjnym i zdecydowałem się na współpracę z KO ze względu na rzekomą niezależność, którą mi gwarantowano. Niestety, przez ostatnie tygodnie coraz bardziej próbowano mi ją zabrać. Co więcej, byłem niezwykle zadowolony z tego, że na listach wyborczych KO znalazło się tylu kandydatów niezależnych, którzy mimo różnych poglądów chcieli walczyć o dobro miasta jak ja. Po nie przejściu kandydatki PO do drugiej tury wyborów część z nas zdecydowała się na poparcie któregoś z pozostałych kandydatów na stanowisko prezydenta. Jednak jedynie ja z tego powodu zostałem zaatakowany.

Wśród wyborców zapanowała konsternacja. Zarząd Śląskiej Platformy Obywatelskiej utrzymuje jednak, że partia oficjalnie popiera Grażynę Dziedzic. W środę w Rudzie Śląskiej ma się pojawić m.in. wybrany na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski, który również poprze obecną prezydent. Niestety nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami rudzkiego koła Platformy Obywatelskiej.

Komentarze (61)    dodaj komentarz »

 • Dan

  Poparcie PO i jego odmowa obnażają goliznę myślących partyjnie, która powinna być przykryta wartościami. Niestety tych niema, toteż nie liczy się dobro miasta, tylko jaka opcja ma wygrać, a jaka nie może. Pana Trzaskowskiego nie obchodzi, że Ruda SL. jest w czarnej D. - co tam dobro miasta, czy jego mieszkańcow, wazne są wojny między-partyjne.

 • Rudzianin

  Niech spada na drzewo banany prosić

 • Zosia

  Pani poseł Pietraszewska pogrążyła tylko panią Skowronek Ona wtrącała swoje 5 groszy Nigdy jej nie widziałam na mównicy w Sejmie Tam widocznie nie miała nic do powiedzenia a w Rudzie Sląskiej zrobiła totalny młyn Teraz przez jej intrygi mamy to co mamy Teraz dalej będzie nami rządził Mejer a mogło być inaczej

 • jasiek

  Ale odpieprzono komedię pod urzędem. Baba z piekła rodem. To jest ta bezpartyjna. Skumała się z Platformą i to będzie jej zgubą, nareszcie. Ona myśli, że ludzi można robić za idiotów. Idzie po trupach dla stołka. W sumie nić nie robi, przydupasy coś tam robią i chce dalej przez 5 lat zbierać kase. Pani Dziedzic mieszkańcy to nie durnie i wiedzą w czym rzecz, już tyle razy ładowała pani nas w " konia". Miarka się przebrała.

 • Alicja T.

  Wszyscy co myślą inaczej niż Pan Panie Peppa są idiotami. Pozdrawiam i zagłosuję na GD

 • Gajtek

  Panie Marku niech pan pamieta ze jest pan radnym dla Rudy,Goduli,Orzegowa i Chebzia a nie tylko dla Slavii. Pewnie drugi Marek obiecał zadaszenie co?

 • Kasai

  Dziedzic = PO ?

 • Wyborca

  I koledzy kiboli bandyci z ruchu

 • Rudzianka

  W pierwszej turze głosowałem ma Panią Skowronek bo wiem że byłaby dobrym gospodarzem miasta ale inni zdecydowali inaczej demokracja teraz zagłosuję na Marka . nie jestem ani za PO ani za PISem bo w wyborach lokalnych wybieram ludzi a nie partie czy komitety. Głosuje na Ślązaków a nie na kaszuba bo nie jest on zwiazany z Śląskiem a trzyma go tylko kasa i to duża

 • Abc

  No i już nie mam na kogo głosować. To poparcie mnie zniechęca skutecznie.

 • Normal

  Ku..a m.ć Ludziska... Czytam te komentarze i szlak mnie trafia. Czy to Zarząd Miasta, czy Radni, czy kandydaci na radnych, czy mieszkańcy - to uważam, że wszyscy powinniśmy dbać o To Miasto, bo to Nasze Miasto. Większość z nas tutaj się urodziła, chodziła do szkoły podstawowej, średniej, przeżywała pierwsze miłości, zakładaa rodziny itd. O co więc ta walka, o 1580,- diety radnego, 8000,- wynagrodzenia Prezydenta, czy 11000,_ wynagrodzenia zastępców PM ? Dajcie spokój. Wszyscy musimy codziennie się starać aby nasze Miasto piękniało a tak się stanie. Trzeba tylko trochę dać od siebie... A czy to rudzki PiS, PO, PSL czy wyborcy GD - jeden c..l, trzeba się zjednoczyć, bo w ilości jest siła, i wtedy razem zrobimy co tylko chcemy... Życie jest tylko jedno - szkoda go marnować na zwady.

 • Taki tam

  Panie Normal, czy oglądał pan program o Bajońskich Nagrodach dla zastępców GD i wypowiedzi na ten temat pana prof.Słupika.Oraz wypowiedź p.K.M jedynego jak zawsze upoważnionego do komentowania? Ludzie, tako gadka powala, bo ktoś kiedyś przed nimi brał więcej.To może już tak jak kiedyś w średniowieczu po bitwie dzielimy wory ze zlotem?bo nam się należało? Panie K.M, my żyjemy teraźniejszością nie tym co było kiedyś,radzę dobrze to sobie zakodować.Łaski nam pan nie robi, drążąc pieniądze podatnika.Zawsze możemy poszukać kosztującego nas mniej.Zwłaszcza w czasach, gdy na inne ważne dla mieszkańców inwestycje brak pieniędzy.

 • Krista

  Zgoda, ale też jedna mała uwaga. Trafić to cię może szlag. Szlak to sobie możesz przejść.

 • Marian W.

  Wesoły powinien kupić wielki bukiet kwiatów Pietraszewskiej, Skowronek i Thiel za to że dzięki ich jadowi i wsciekliznie dostał się do drugiej tury. I co borocek teraz zrobi!

 • Aśka

  Babcia Pietraszewska nie może pogodzić się z porażka i upokorzeniem, jutro będzie pograżona zupełnie, bo Platforma, Raś i niezależni samorzadowcy udziela poparcia Dziedzic, chyba nic jej innego nie pozostanie jak zapisać sie do Pisu

 • baba z fryny

  Za poparcie PO obiecali Hance Gronkiewicz Waltz zameldowanie na Kaufhausie i i vicka do spraw lokalowych

 • TRSL

  Dobry ruch tak trzymać Marku nigdy za PO dobrze robisz za4 lata wygonimy całe PO z rudy śl TO MY PATRIOCI !!!!!

 • Wirek

  TRSL - "patrioci" z Torcidy ? Czyli bezmózgie kibole. Jedyne na co was stać to niszczenie czyjejś pracy i elewacji budynków i malowanie tych waszych śmiesznych haseł. Jakby nie wy i wasi niebiescy koledzy to to miasto byłoby dużo ładniejsze i bezpieczniejsze. Takie to "kibice" w Rudzie że bija się za sąsiednie miasta :D Zawsze mnie to bawiło. Walą się Rudzianie po pyskach że jeden jest za Zabrzem a drugi za Chorzowem. "Lokalny patriotyzm" hahaha

 • achim

  Kibice Górnika , czy nie dociera do was ,że jak oddajecie serce dla waszej drużyny i chcecie zarazem by wasze dzielnice były z tym klubem utożsamiane to dbajcie o nie ,żeby były godne waszej drużyny .Zobaczcie jak wyglądają ściany w naszym mieście !!!Przybywa Górnikowi przez to punktów a może piłkarzom waszego klubu tak oszpecone ściany się podobają ,a może to ma odstraszyć kibiców innych drużyn , czy przekonać nas mieszkańców ,że mamy wszyscy chodzić na mecze.Dorośniecie , to się będziecie wstydzić za wasze niemądre zachowania .Na spokojnie sobie przemyślcie PO CO SZPECICIE SWOJE MIASTO!!!!sPRÓBUJCIE TAK JAK KIBICUJECIE SWOJEJ DRUŻYNIE BY WSZYSTKO JEJ NAJLEPIEJ WYCHODZIŁO , KIBICOWAĆ TEŻ MIASTU ,ŻEBY SIĘ WAM TU DOBRZE ŻYŁO BY POWSTAWAŁY KOLEJNE INWESTYCJE ,M.IN, TEŻ DLA WAS .Uszanujcie pracę i pieniądze innych .Ktoś wykłada setki tysięcy na remonty a wy to niszczycie w kilka sekund .W imię czego?

 • Andrzej Rosa

  A podpisać się imieniem i nazwiskiem to kalkulacja?

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.