Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trzech kolejnych kandydatów złożyło do miejskiej komisji wyborczej listy poparcia

 • Dodano: 2022-08-14 12:00

Trzech kolejnych kandydatów na stanowisko prezydenta miasta, Marek Wesoły, Krzysztof Toboła i Michał Pierończyk, złożyło już wystarczającą liczbę podpisów, aby wziąć udział w wyborach. Reszta kandydatów ma na to czas do środy, 17 sierpnia do godz. 24. Następnie komisja przez dwie doby będzie sprawdzała poprawność złożonych podpisów.

Dotychczas nieoficjalnie mówiło się o kandydatach na prezydenta. Pięciu z nich zebrało już wystarczającą ilość podpisów na listach, ich kandydatura stała się pewna. We wrześniowych wyborach na pewno będziemy mogli oddać głos na Macieja Mola, Pawła Dankiewicza, Marka Wesołego, Michała Pierończyka i Krzysztofa Tobołę, którzy zebrali już wystarczającą ilość podpisów.

Marek Wesoły

Marek Wesoły już kilka dni temu, podczas konferencji prasowej, poinformował, że zebrał na liście poparcia prawie 5 tys. podpisów. 12 sierpnia za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że oficjalnie został zarejestrowany jako kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej.

- Zebraliśmy niespełna 5 tys. podpisów. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to zbieranie podpisów. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Rudy Śląskiej za tą atmosferę i to, że zbieranie podpisów było sprawą przyjemną. Widzę wsparcie i to, że Ruda Śląska zechciałaby spojrzeć na kolejne lata z nowym otwarciem i nową osobą na stanowisku prezydenta miasta. Bardzo dziękuję za to wszystko. Te 5 tys. podpisów to bardzo optymistyczny prognostyk na całą resztę kampanii - mówił podczas konferencji prasowej Marek Wesoły.

Michał Pierończyk

Byłemu wiceprezydentowi Rudy Śląskiej - Michałowi Pierończykowi również udało się zdobyć odpowiednią liczbę podpisów. Jak poinformował w ubiegły piątek, kandydat wraz ze swoim sztabem zebrał 5566 podpisów. Teraz, jak zapowiada czas na spotkania z mieszkańcami. 

- Oficjalnie zgłosiłem swoją kandydaturę na Prezydenta Miasta Ruda Śląska. Zebraliśmy 5566 podpisów, które zostały złożone w Miejskiej Komisji Wyborczej, w Rudzie Śląskiej. Wszystkim mieszkańcom, którzy podpisali się na listach poparcia, serdecznie dziękuję. Za pomoc w zbiórce podpisów dziękuję też ogromnej grupie ludzi, która na co dzień wspiera moją kampanię. Przed nami pracowity miesiąc - czas spotkań i rozmów o potrzebach mieszkańców. Już wkrótce przekażę więcej szczegółów - napisał Michał Pierończyk. 

Krzysztof Toboła 

Krzysztof Toboła jest kolejnym oficjalnie zarejestrowanym kandydatem na stanowisko prezydenta Rudy Śląskiej. Kandydatowi udało się uzbierać 4 tys. podpisów. 

- 4000 poparcia, to nie byle co. Dzisiaj złożyliśmy do Miejskiej Komisji Wyborczej, listy poparcia i dokumenty zgłoszeniowe dla kandydata na prezydenta Rudy Śląskiej. Bardzo dziękuję całej grupie wsparcia [...] i wielu innym osobom, których nie jestem w stanie wymienić. Jesteście super i najlepsi na świecie. Również bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom Rudy Śląskiej. Bez waszej przychylności nie byłoby tego sukcesu - napisał Krzysztof Toboła. 

Komentarze (33)    dodaj »

 • boluś

  Zdo mi sie ? eli Miasto oszczyndzo terozki na trzech Vice [...]ach na ich 'DWORACH' czyli przilepionych Przydupasach bez kierych traci sie KASA e budżecie Miasta. Kupa Stowarzyszeń , FUjDACJI, Kubów Firemek kiere służom tylko wyciąganiu KASY ! A tak tylko JEDYN zMorek kierymu wszyscy patrzom na łapki . Czysto oszczyndność ! iI kierego łatwo zmiynić ' niy tak jak tych NIYTYKALNYCH bez lata abo kadyncje !

 • Wb

  Stania zaczoł Dziedzic skończyła.Kto następny do koryta.Bo nic nie zrobi.

 • Oby

  Narzekać i krzyczeć każdy umie.Recepty na lepsze gospodarowanie to już nikt nie dał. Można mieć uwagi do dzisiejszego gospodarzenia można mieć, ale mówić , że nic się nie robi to gruba przesada.Dla mnie farbowany lis bezpartyjny Wesoły to nieporozumienie i nie do zaakceptowania. Reszta jest mi obojętna.

 • August

  Czy wiadomo jak wygląda sprawa zastępców u tych kandydatów? Mejer już to ogłosił, Wesoły cisza i nie widać w sumie. Pierończyk można się domyślic, że Krzysteczko, słyszy się także o Wodarskim. Kiedy się dowiemy? Chce wiedzieć na kogo głosuje!

 • ausgus

  Dzielimy skórę na niedźwiedziu? Na razie masz dwa dramaty i niewiadomą. Liczy się tylko ta trójka, reszta nie ma szans. Podpowiem tylko że w przypadku niewiadomej nazwiska nic Ci nie powiedzą, ale dramatu nie będzie. ;)

 • Mirek

  Brawo chłopaki

 • boluś

  Formuła na szczyńście je prosto ! Kcecie normalnie żyć ? Zrobcie PORZĄDEK z TYMI co Rządzili' Rządzom' lub kcom Rządzić ! A niy welujcie IDIOTÓW kierzy kcom na WOS żerować! Pyrsk

 • Lol

  Tys je zwyczajnie gupi jak frup od wanny.

 • boluś

  Mosz recht Klapciu Hazielkowy !

 • Lol

  Normalnie "Miszcz riposty" :D

 • boluś

  Szifo Swyndzocego Zadka " tylko tela ci sie w życiu przytrafioło? Niyustanny świąd [...]ska ?

 • AJ

  No to na kogo proponujesz?

 • boluś

  Żodnego ! Moge lepij coby zMorek poAdministrowoł bez rok a w tym czasie moge pojawiom sie NORMALNI Kandydaci a niy SZUMOWINA !

 • AJ

  A mosz to co proponujesz już zaklepane w Ordynacji wyborczyj, abo tak sie yno blukosz, bo cie to nic niy kosztuje?

 • erich

  Załatw to!!!

 • PRLpis

  Czyli koniec w wybieraniem prezydenta przez mieszkańców? Partia wie lepiej ? Partia wybierze ? Stary komuch z ciebie i tęsknisz za PRL.

 • boluś

  [...]ISz fleki ' ale kiej cie to uszczyńśliwio !

 • Olo

  To co twoim zdaniem oznaczo "Zrobcie PORZĄDEK z TYMI co Rządzili' Rządzom' lub kcom Rządzić"? Po to się właśnie weluje...

 • Marian

  Jesteście [...]ańcy co od siebie daliście dla swojego miasta??????

 • boluś

  Co je niyzrozumiałego w określyniu Porządek ? Posprzątać?Eli Sprzątnąć ?

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również