Wiadomości z Rudy Śląskiej

ZS nr 3 to SZKOŁA NA MIARĘ

  • Dodano: 2020-05-04 08:30, aktualizacja: 2020-05-04 09:12

ZS nr 3 w Rudzie Śląskiej – Wirku to szkoła, do której warto się przymierzyć, bo łatwo tu znaleźć coś dla siebie, a konkretnie dobry zawód poszukiwany na rynku pracy, niezagrożony bezrobociem, zapewniający wysokie zarobki, satysfakcję i godne życie.

Wybór szkoły ponadpodstawowej, a tym samym wybór przyszłego zawodu to decyzja, która ma wpływ na dalsze losy każdego człowieka, dlatego należy ją bardzo dokładnie przemyśleć, żeby nie podejmować przypadkowych, pochopnych decyzji. Wśród wielu argumentów, które bierze się pod uwagę na pewno na plan pierwszy wysuwają się osobiste zainteresowania i preferencje, ale rozsądek nakazuje pomyśleć również o możliwościach późniejszego zatrudnienia i wynagrodzeniu za pracę.

Zespół Szkół nr 3 w Rudzie Śląskiej – Wirku daje możliwość kształcenia w zawodach, w których absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem pracy i to dobrze płatnej.

INFORMACJE NA TEMAT KIERUNKÓW, STYPENDIÓW, PRAKTYK ORAZ INNYCH SPRAW ZWIĄZANYCH Z REKRUTACJĄ MOŻNA UZYSKAĆ, PISZĄC NA SPECJALNY ADRES: rekrutacja@zs3ruda.pl

Szkoła współpracuje z zakładami pracy, które już na etapie kształcenia zainteresowane są pozyskiwaniem pracowników, przyjmują uczniów na praktyki, a niektóre proponują gwarancję zatrudnienia i stypendia dla uczniów na cały czas trwania nauki - 250 zł / m-c i 1000 zł na koniec roku dla najlepszych uczniów. Nie jest to bez znaczenia w czasie zapowiadanego spowolnienia gospodarczego.

ERASMUS + oraz POWER to programy europejskie, w ramach których nasi uczniowie zdobywali zawodowe doświadczenia na zagranicznych praktykach w Niemczech i we Włoszech.

POWER Dzięki praktykom zagranicznym dla naszych absolwentów otwierają się europejskie rynki pracy.

Nie bez znaczenia jest miejsce, w którym prze kilka lat nauki spędza się codziennie prawie pół dnia - ZS nr 3 mieści się w samym centrum miasta, w obszernym zabytkowym budynku na rogu ulic 1-go Maja i Jankowskiego w Wirku. Szkoła jest wyremontowana i zadbana, oferuje świetnie wyposażone pracownie i dużo przestrzeni do pracy i odpoczynku oraz dostęp do pobliskiego stadionu.

ZS nr 3 to SZKOŁA NA MIARĘ → NA TWOJĄ MIARĘ → PRZYMIERZ SIĘ

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 W RUDZIE ŚLĄSKIEJ – WIRKU ul. Jankowskiego 2 41 – 710 Ruda Śląska www.zs3ruda.pl

ZS nr 3 to SZKOŁA NA MIARĘ

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.