RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Utrudnienia w ruchu na trasie N-S mogą potrwać do połowy października

 • Dodano: 2021-08-11 12:00

W Rudzie Śląskiej trwa budowa nowego parku logistycznego Panattoni Park Ruda Śląska III. W związku z tym jeden pas trasy N-S w kierunku Rudy został wyłączony z ruchu. Jak długo potrwa ten stan rzeczy? 


Utrudnienia w ruchu na trasie N-S

Od końca lipca kierowcy poruszający się trasą N-S w kierunku DTŚ muszą liczyć się utrudnieniami w ruchu. Na wysokości budowanego parku logistycznego Panattoni Park Ruda Śląska III całkowicie zablokowany został prawy pas jezdni. Jest to spowodowane budową dodatkowego pasa oraz zjazdu do kompleksu hal. Prace mają potrwać do października br.

- Wyłączenie części pasa ruchu na trasie N-S spowodowane jest budową dodatkowego pasa oraz zjazdu do kompleksu hal Panattoni. Roboty drogowe realizowane są na zlecenie i koszt właściciela magazynów. Zgodnie z umową prace mają się zakończyć do połowy października - mówi Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta.


Panattoni Park Ruda Śląska III

Panattoni Park Ruda Śląska III to kolejny kompleks firmy na Górnym Śląsku. Tym razem deweloper stawia na dwa budynki (46 561 m kw. i 24 489 m kw.), rozpoczynając budowę ok. 50 000 m kw. z ponad 70 000 planowanych. Inwestycja powstaje na działce w dzielnicy Czarny Las, położonej przy łączniku między autostradą A4 a DTŚ. To teren, na którym kilka lat temu planowano budowę oceanarium. Kompleks powstaje 5 km od centrum Rudy Śląskiej i 16 km od centrum Katowic. 

- Panattoni Park Ruda Śląska III znajdzie się w centrum jednego z najatrakcyjniejszych regionów w Polsce. Silna gospodarka, wysoka populacja zapewniająca dostęp do pracownika, a przede wszystkim ogromne zapotrzebowanie na magazyny. Tylko w pierwszej połowie 2020 r. nowa podaż zbliżyła się tu do 200 000 m kw., a 400 000 pozostawało w budowie na początku drugiej połowy roku. Panattoni wynajęło tu przez pierwsze 6 miesięcy ponad 85 000 m kw., co jest fantastycznym wynikiem - mówi Aurelia Rachtan, Senior Development Manager z Panattoni. - Ponadto, jak podaje raport Cushman&Wakefield Śląsk to także region o największej liczbie magazynów ekologicznych, a Panattoni Park Ruda Śląska III doskonale się w ten trend wpisuje, ponieważ jak wszystkie nasze nowo realizowane parki będzie ubiegał się o certyfikację BREEAM na poziomie "Very Good" - dodała.

Jak czytamy na stronie dewelopera, Panattoni Park Ruda Śląska III powstaje z myślą o potrzebach klientów z różnych branż zwłaszcza z branży logistycznej, ale i produkcyjnej. 


Park logistyczny jest już wynajęty w 95 proc.

Inwestycja jest już wynajęta w 95 proc., a jednym z najemców jest Midocean – wiodący w branży hurtownik spersonalizowanych artykułów promocyjnych, tekstyliów i upominków biznesowych na kontynencie. Przedsiębiorstwo wynajęło obiekt o powierzchni ponad 40 000 m kw., który będzie pełnił funkcję głównego centrum logistycznego i nadrukowego firmy w Europie. Najemca skorzysta z szeregu zrównoważonych rozwiązań jak rekuperacja, czy fotowoltaika, a do kompleksu wprowadzi się w połowie 2022 roku. 

3,2 tys. mkw. magazynu i 120 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej w nowym parku logistycznym Panattoni Park Ruda Śląska III wynajęła firma Spokey, specjalizująca się w dystrybucji sprzętu i akcesoriów sportowych. Planowany start operacji to IV kwartał 2021 r. Spokey to polska marka obecna na rynku od 2004 roku zajmująca się sprzedażą sprzętu oraz akcesoriów sportowych w kraju i w Europie. Współpracuje ona z 11 sieciami handlowymi w Polsce, a oferowane produkty dystrybuuje też za pośrednictwem platform Allegro.pl, Amazon.de i Amazon.it. Przez lata działalności na rynku firma Spokey pozyskała ponad 120.000 klientów z całej Europy. 

Wśród innych najemców są przedsiębiorstwa z branż produkcji opakowań kartonowych, czy usług CNC. 


Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni przemysłowych

Od początku swojej działalności w 2005 roku, zrealizowaliśmy w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 8 milionów metrów kwadratowych. 

- Już w 2006 roku, 6 miesięcy po otwarciu biura, ustanowiliśmy rekord w branży na wynajem powierzchni magazynowej - było nim 52 000 m² dla H&M w Panattoni Park Poznań I. Kolejne lata to nowe umowy i budowa własnych parków w okolicach Poznania, Bielsko-Białej, Teresina, a także Wrocławia. I kolejny ustanowiony rekord - w 2008 roku podpisaliśmy ówcześnie największą umową najmu na budowę 56 000 m² dla Leroy Merlin w Panattoni Park Stryków, pobijając jednocześnie swoje dokonanie sprzed 2 lat. Utrzymaliśmy pozycję lidera pomimo ogólnoświatowego kryzysu, w 2008 roku powołując do życia nową strukturę BTS Group, by już w 2010 roku poinformować branżę o budowie 57 000 m² dla Tesco - czytamy na stronie Panattoni.

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj »

 • rudzianka

  Budują budują a pracy i tak nie ma.

 • fajerberga

  Do osób jeżdżących tamtędy: czy przed widoczną na filmiku "60" jest jeszcze wcześniej inny znak ograniczenia prędkości? Swoją drogą - już widzę, jak wszyscy potulnie jadą tam czterdziestką... :-)

 • Felek

  Jedyna z fajnych ścieżek rowerowych zamknięta

 • Zdegustowany

  Najlepsze jak zasypali bunkier z obszaru warownego Śląsk. Takie coś tylko u nas

 • n4u

  jasne, kolejny magazyn, pas ruchu jest - ale przejście nie ma - dymaj na około ...

 • Mieszkanka

  Kaj ty tam chcesz przejście jeszcze? Na obwodnicy? Na 70/80km/h? Na 4 i więcej pasach odgrodzonych pasem zieleni i barierkami? Człowieku weź rozpęd i walnij w sciane głowa, może wtedy zaczniesz myśleć.

 • Padre

  Gdzie jest centrum Rudy Śląskiej i jak wyliczyli że jest ono 5km od blaszoka?

 • fajerberga

  Kiedyś odległości między miastami na drogowskazach liczono do poczty głównej. Obecnie chyba już taka praktyka nie ma zastosowania, bo np. jadąc od Wygody mamy znak Ruda Śl. 2km. Przypuszczam, że teraz jako centrum, a nawet epicentrum Rudy Śl. jest traktowana kwatera główna naszych szanownych władz, czyli UM :-) do drogowskazu nie pasuje, ale do magazynów chyba tak. Swoją drogą: jeszcze trochę i R-Śl będzie miastem niezwykle zielonym, z największą ilością parków :-) Szkoda, że będą to parki logistyczne (cóż za durna nazwa magazynów).

 • Beny

  Witamy i pozdrawiam władzę miasta Ruda Śl. ktore tylko wyrażają zgodę na budowę hal blaszanych któreś świecą pustkami (na ulicy zabrzańskiej, Halerra itp.) W centrum miasta hale Panatoni z tego słynie Ruda Śląska. Druga rzecz jak można w środku sezonu zburzyć najlepszą ścieżkę rowerową na NS. BRAWO WŁADZA SPORT W RUDZIE BEZ DOPINANSOWANIA A TO CO JEST JESZCZE LIKWIDUJĄ. NIE MA DZIWNE ZE MŁODZIEŻ WYJEŻDŻA, STYPEDIA SPORTOWE I NAUKOWE ZABRALI ZDOLNYM I DOBRYM W SPORCIE I NAUCE. DZIEKIJEMY

 • gerard

  Tu już od dekady przynajmniej wiadomo, że Ruda nie ma żadnych perspektyw. Takie magazyny zbyt wiele miejsc pracy nie przynoszą w porównaniu do powierzchni jaką zajmują, a po za tym tam tylko obywatele Ukrainy pracują za najniższą krajową lub zbliżoną do niej jałmużnę.

 • Ala

  Nieprawda, są jeszcze kretyni i kretynki ktorzy pracują na magazynie za mniej niz najnizsza krajowa w tym ja. Ukraincy w mojej smiesznej firmie zarabiają wiecej niz Polak w swoim panstwie. Az wstyd sie przyznac ze haruje za marne grosze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.