Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Czarnym Lesie i Wirku powstaną nowe boiska

 • Dodano: 2019-03-27 10:45

Przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Czarnym Lesie oraz przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Wirku powstaną w tym roku nowe kompleksy boisk. Miasto wyłoniło wykonawców tych inwestycji. W sumie będą one kosztowały około 2,9 mln zł.

– Sukcesywnie dbamy o poprawę jakości infrastruktury sportowej przy rudzkich placówkach oświatowych. Kładziemy na to duży nacisk. Z pewnością będziemy wnioskować o dofinansowanie tych inwestycji ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic. – W ramach dostępnych w budżecie środków finansowych będziemy starali się modernizować infrastrukturę sportową przy kolejnych szkołach – dodaje.

W przypadku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Glinianej 2 zakres prac obejmuje wykonanie prac przygotowawczych, budowę boisk sportowych o nawierzchni poliuretanowej, bieżni do sprintu wraz ze skocznią do skoku w dal, rzutni do pchnięcia kulą, a także strefy street workout. Dodatkowo zaplanowane jest wykonanie placu apelowego oraz schodów. Łączny koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 1,6 mln zł.

Z kolei w przypadku terenu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 przy ul. Kałusa 4 zostanie on przygotowany i powstaną tam boiska sportowe do gry w siatkówkę i koszykówkę o nawierzchni poliuretanowej, boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy, bieżnia do sprintu oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Całkowity koszt projektu to prawie 1,3 mln zł.

W obydwu lokalizacjach zostaną zamontowane piłkochwyty, ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne. W obu przypadkach teren zostanie uporządkowany, obsiany trawą, wyznaczone zostaną ciągi komunikacyjne. Zostanie wykonane ogrodzenie, rozbudowane oświetlenie terenu oraz monitoring wizyjny.

W ubiegłym roku na terenie Rudy Śląskiej powstały 3 nowoczesne kompleksy boisk: przy Szkole Podstawowej nr 13 w Bielszowicach, przy Szkole Podstawowej nr 16 w Wirku oraz przy Szkole Podstawowej nr 3 w Rudzie. Dodatkowo wielofunkcyjne boisko przy Szkole Podstawowej nr 30 w Rudzie zostało gruntownie zmodernizowane. Na cztery wymienione inwestycje miasto pozyskało dofinansowanie w łącznej kwocie 1 381 600 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej "Sportowa Polska”.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec Fryny

  Kto to pisze,czy to nie ktoś z Sosnowca "W Czarnym Lesie",gdzie to jest !?"Na Czarnym Lesie" to wiem..

 • FC Trawioki

  Boisko na zsp6 już jest zarezerwowane 24/7

 • szef

  I znów bez boiska do piłki nożnej,przy ul Glinianej,stary asfalt pamieta lata 80,i szkoła nic z tym nie robi,wiadomo,że kucharze czy kelnerzy nie muszą ćwiczyć,czy pograć dla relaksu,ale reszta dzieci z Czarnego Lasu jak najbardziej.

 • Ino

  Czy ktoś słyszał o boiskach które mają być wybudowane między zakładami odzieżowymi a myjnią Karcher?

 • Zenobiusz

  Ten teren należy do prywatnej firmy.

 • jo

  Street workout :) Dzieki, proszę gdzieś ulokować boisko z piachem. Piłka plażowa również fajna a najbliżej to Sosnowiec lub Gliwice :(

 • Zenobiusz

  Na Bykowinie jest.

 • jo

  kaj? gro tam ktos?

 • Zenobiusz

  Plac zabaw obok przedszkola numer 47. Pozdrawiam minusujących. ;-)

 • jo

  Dzięki :)Również się zastanawiam co ma na celu minusowanie skoro normalne pytanie :)

 • Zenobiusz

  I normalna odpowiedź. :-)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.