Wiadomości z Rudy Śląskiej

W czwartek zaprzysiężenie Michała Pierończyka na prezydenta Rudy Śląskiej

 • Dodano: 2022-09-28 10:15, aktualizacja: 2022-10-04 10:50

W czwartek odbędzie się uroczyste zaprzysiężenie Michała Pierończyka na prezydenta Rudy Śląskiej. 

Wybory prezydenckie w Rudzie Śląskiej

Mieszkańcy Rudy Śląskiej w ubiegłą niedzielę wybierali prezydenta miasta w II turze przedterminowych wyborów, koniecznych po śmierci w czerwcu br. prezydent Grażyny Dziedzic. Mierzyli się w niej dwaj dotychczasowi wiceprezydenci: Krzysztof Mejer i Michał Pierończyk. Po podliczeniu głosów okazało się, że łącznie z wszystkich obwodów na Michała Pierończyka zagłosowało 18 446 osób, co stanowi 73.05%, z kolei na Krzysztofa Mejera oddano 6 805 głosów.

Zaprzysiężenie nowego prezydenta Rudy Śląskiej odbędzie się już w czwartek. 

- W czwartek 29 września br. o godz. 13:00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta (Ruda Śląska, pl. Jana Pawła II 6 - red.) rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której ślubowanie złoży Michał Pierończyk, wyłoniony w przedterminowych wyborach nowy prezydent Rudy Śląskiej - przekazał Krzysztof Piecha, naczelnik wydziału komunikacji społecznej i promocji miasta. 

Michał Pierończyk 

Urodził się i mieszka w Rudzie Śląskiej. Z wykształcenia jest prawnikiem po Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie, zanim w 2010 roku został wiceprezydentem, był miejskim radnym, działał społecznie. W grudniu 2010 roku objął stanowisko wiceprezydenta Rudy Śląskiej, które piastował do połowy 2022 roku. Odpowiedzialny był za sprawy zagospodarowania przestrzennego. Nadzorował prace Wydziałów: Rozwoju, Zamówień Publicznych, Inwestycji, Urbanistyki i Architektury, Lokalowego, a także Biura Geodety Miasta i Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków. Dzięki pracy byłego wiceprezydenta i jego zespołu miasto zyskało takie inwestycje jak "Stacja Biblioteka" w Chebziu, obiekty sportowe: Burloch Arena, stadion przy ulicy Czarnoleśnej, Rynek w Orzegowie, Muzeum Miejskie, czy Willa Florianka.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Tt

  Porażka ten pan jak mógł Morska powołać na swojego zastępcę?

 • Rudziol

  Jest oficjalnie powiedziane co kiedy i gdzie, niepotrzebna spekulacja, widać przegrywać też trzeba umieć!

 • Tramwaj_nadaje_wielkomiejskość

  Zatem teraz czekamy na odbudowę linii tramwajowej nr 18 przez Rudę po nowym śladzie.

  • Tramwaj_nadaje_wielkomiejskość
   2022-09-28 10:55
  • odpowiedz
 • Karminadel

  Tutaj raczej bym się nie spodziewał takiego ruchu, w końcu jest z "drużyny Grażyny" która popełniła ten błąd czyli likwidację 18. Nowy ślad, masz rację powinien przejść w okolicach Brańskiego i dalej w kierunku Ruda Osiedle. Ta inwestycja jest konieczna i wróci!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również