Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Rudzie Śląskiej odbyły się Śniadania Wielkanocne dla osób potrzebujących!

  • Dodano: 2024-04-01 11:00

W tegoroczne Święta Wielkanocne, Ruda Śląska stała się miejscem wyjątkowej solidarności i wspólnoty. Dzięki inicjatywie "ludzi o dobrych sercach", w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz parafią pod wezwaniem św. Józefa, zorganizowane zostały Śniadania Wielkanocne dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Śniadania Wielkanocne dla osób potrzebujących!

Wielkanocne śniadania odbyły się 31 marca oraz 1 kwietnia br. w świetlicy przy ul. Piastowskiej 25a w Rudzie Śląskiej. Te wydarzenia miały na celu nie tylko zapewnienie ciepłego posiłku, ale również stworzenie przestrzeni, w której rudzianie mogli poczuć atmosferę świąt, wzajemnego wsparcia i społeczności. Śniadania odbyły się w niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny, gromadząc kilkaset osób, które mogły wspólnie celebrować te wyjątkowe dni.

Organizatorem spotkań byli "Ludzie dobrego serca". Do akcji włączył się także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej, oraz parafia pod wezwaniem św. Józefa.

- W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny wielu potrzebujących z naszego miasta spotkało się przy wspólnym śniadaniu. Na stołach nie brakowało tradycyjnych potraw. Dziękujemy wszystkim Ludziom Dobrego Serca. Cieszymy się, że jako przedstawiciele Miasta mogliśmy się czynnie włączyć w organizację - czytamy na stronie MOPS Ruda Śląska. 

Inicjatywa ta pokazuje, jak ważne w naszym społeczeństwie są działania na rzecz osób potrzebujących, szczególnie w okresach takich jak Święta, kiedy brak bliskości i wsparcia może być szczególnie dotkliwy. Śniadania Wielkanocne w Rudzie Śląskiej stały się przykładem, że empatia i solidarność mogą przynieść realną zmianę w życiu wielu osób.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Wybory tuż tuż

    Dziwię się pracownikom MOPSU że biorą w tym udział i to po godzinach pracy. Skuszeni zapewne obietnicą tych mitycznych awansów które gwarantuje im ustawa a o których dyrekcja udaje że nie wie

  • Adolf

    A co.. Po przepracowaniu 40 lat nie mozna byc potrzebujacym ???!!!

  • Gorol z kafauzu

    Super .....co tu komentowac

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również