RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

W sobotę odbyl się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Ryszarda Dworoka

  • Dodano: 2019-12-02 08:45, aktualizacja: 2019-12-02 09:09

Ponad 100 młodych zapaśników z Rudy Śląskiej, Polski i zagranicy sprawdziło swoje siły w stylu klasycznym. W sobotę (30 listopada) w hali sportowej przy ul. Hallera zorganizowany został Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Ryszarda Dworoka. W ten sposób sportowcy upamiętnili wielokrotnego reprezentanta i mistrza Polski w zapasach oraz trenera. Impreza odbyła się już po raz 29.

- Zapasy to sport bardzo kontaktowy, indywidualny i wymagający. Od zawodnika wymagana jest siła, technika, wytrzymałość, szybkość i zwinność – mówi Piotr Topolski z Pogoni Ruda Śląska, organizator turnieju.  

Podczas sobotniej imprezy na matach hali zapaśniczej w Nowym Bytomiu można było podziwiać zawodników z Polski, Czech i Ukrainy. Z Rudy Śląskiej wystąpili zapaśnicy z ZKS Slavia Ruda Śląska oraz gospodarze zawodów, czyli KS Pogoń Ruda Śląska. Turniej rozegrany został w grupach wiekowych kadet (roczniki 2003-2005) oraz dzieci (roczniki 2007-2009). Zapaśnicy walczyli na dwóch matach systemem na grupy A i B – z jednym trzecim miejscem. Zapaśnicy sprawdzili swoje siły w stylu klasycznym, czyli najstarszym, który charakteryzuje się głównie tym, że chwyty dozwolone są wyłącznie powyżej pasa.

- Zawody te organizowane są co roku po to, żeby popularyzować zapasy, a także pokazać ich piękno. Jednak przede wszystkim pragniemy uczcić pamięć Ryszarda Dworoka, czyli zapaśnika, który osiągał wiele sukcesów – zaznacza Włodzimierz Koriakowski, sędzia główny turnieju. - Chciałbym, aby młodzi ludzie brali przykład z Ryszarda Dworoka i żeby w ślad za nim trenowali zapasy. Dlatego staramy się ich mobilizować, zachęcać i tłumaczyć, że to nie wyniki są najważniejsze, ale sama walka, bo zapasy to piękny sport – dodał Koriakowski.

Organizatorem imprezy był Klub Sportowy "Pogoń" Ruda Śląska. Za datę jego powstania przyjmowany jest rok 1920. Obecnie w klubie działają dwie sekcje: zapasów i koszykówki.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.