Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Urzędzie Miasta można obejrzeć wystawę związaną ze 100-leciem chóru Słowiczek

  • Dodano: 2019-08-06 13:45

W tym roku rudzki chór mieszany Słowiczek obchodzi stulecie istnienia - to jeden z najstarszych takich chórów w Polsce, którego działalność została przerwana jedynie w czasie drugiej wojny światowej. Aby uczcić ten jubileusz, w Urzędzie Miasta stworzona została specjalna wystawa, pełna zdjęć i pamiątek związanych z założoną w 1919 roku grupą.

Chór Słowiczek w tym roku obchodzi 100-lecie swojego istnienia. Z tej okazji na pierwszym piętrze rudzkiego Urzędu Miasta można podziwiać wystawę, na której znajdują się zdjęcia oraz różne pamiątki związane z chórem. Zapraszamy! - czytamy na oficjalnym profilu facebookowym urzędu miasta w Rudzie Śląskiej.

Stulecie chóru uczczono w czerwcu koncertem jubileuszowym

Chór Słowiczek świętuje swoje 100-lecie! Rocznica ta ma symboliczne znaczenie. W tym roku nasze miasto obchodzi 60 lat istnienia w obecnych granicach administracyjnych, jednak jego historia jest o wiele dłuższa. Jej świadectwem jest m.in. Słowiczek, który od wieku umila mieszkańcom różne uroczystości. Czas spędzony w Zespole z pewnością dla wielu chórzystów był wyjątkowy, dał dużo pozytywnej energii i dostarczył niezatartych wspomnień. Dziękuję za wszystkie cudowne, muzyczne doznania, zaangażowanie w życie kulturalno-społeczne i promowanie Rudy Śląskiej w kraju i regionie - mówiła wówczas prezydent Grażyna Dziedzic.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również