Wiadomości z Rudy Śląskiej

W wielu domach po świętach zostało sporo jedzenia. Podziel się posiłkiem w jadłodzielniach

 • Dodano: 2023-12-26 16:45

W wielu domach po świętach Bożego Narodzenia zostało sporo jedzenia. Szynki, kiełbasy, sałatki i pasztety - co z nimi zrobić, by nie wyrzucać? W Rudzie Śląskiej działają specjalne jadłodzielnie.

W wielu domach po świętach zostało sporo jedzenia

Święta Bożego Narodzenia w wielu domach w Polsce wiążą się z suto zastawionym stołem. By nie zmarnować wcześniej przygotowanego jedzenia, warto podzielić się nim z innymi. 

- Szanowni Mieszkańcy Rudy Śląskiej, pamiętajcie o najbardziej potrzebujących i dzielcie się z nimi jedzeniem w czasie Świąt Bożego Narodzenia i na co dzień. Halembska jadłodzielnia czeka na przyjęcie jedzenia. Dzielcie się jedzeniem zgodnie z obowiązującym regulaminem jadłodzielni. Jadłodzielnia znajduje się przy parafii Matki Boskiej Różańcowej w Halembie przy ulicy 1go Maja 36. Wesołych Świąt - apelował radny Łukasz Wodarski w mediach społecznościowych. 

W Rudzie Śląskiej na pewno funkcjonują jadłodzielnie w Kochłowicach przy ul. Oświęcimskiej 123, oraz Halembie w pobliżu parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej.

Co można zostawić w JadłoDzielniach?

Podstawową zasadą jest to, aby dzielić się takim jedzeniem, które sami chcielibyśmy zjeść. Do jadłodzielni można włożyć pieczywo i inne wyroby piekarnicze, warzywa i owoce, konserwy, jogurty, serki czy sery. Produkty nie mogą przekraczać daty przydatności do spożycia. Dostarczane produkty powinny być szczelnie zapakowane lub umieszczone w pojemnikach, aby odpowiednio je zabezpieczyć. 

Można dzielić się również samodzielnie gotowanymi daniami, takimi jak zupy czy ciasta – warunkiem jest, aby były one szczelnie zapakowane i dokładnie opisane. Konieczne jest zamieszczenie daty wykonania! Dzięki specjalnym regałom mieszkańcy mogą przynosić również produkty suche, niewymagające trzymania w lodówce! 

Czym nie powinno się dzielić?

Istnieją produkty, które nie są mile widziane w jadłodzielniach. Są to na przykład surowe mięso, potrawy zawierające niepasteryzowane mleko czy surowe jaja, produkty z oznakami popsucia oraz takie, które miały kontakt z odpadami komunalnymi i spożywczymi. Ważną zasadą jadłodzielni jest to, że nie można w nich umieszczać żadnego rodzaju alkoholu. 

Komentarze (4)    dodaj »

 • Ziga z Wirku

  Ani jednego słowa na portalu o śmierci Krzysztofa Respondka,wstyd!

 • Zbyszek

  Dejcie już spokój z tymi pseudo potrzebującymi. Do roboty.

 • elo

  Samotna matka Rudolfa wszystko przygarnie.

 • Jojo

  Brawo wlo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również