Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wielkie gotowanie żuru na rynku w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2021-10-27 10:00, aktualizacja: 2021-10-27 14:49

Ogromny gar i smakowity żurek. Dzisiaj, 27 października, na rudzkim rynku odbędzie wielkie gotowanie! 

Na rynku w Rudzie Śląskiej stanął dzisiaj ogromny gar, w którym od rana gotowany jest żur. Przygotowanych zostanie około pół tysiąca porcji tej pysznej zupy, która od godz. 13.00 rozdawana będzie wszystkim chętnym. Akcję organizuje Fundacja Wolne Miejsce. 

- Naszymi działaniami, wraz z samorządami, wolontariuszami i darczyńcami, obejmujemy osoby w potrzebie, dostarczając  doraźną pomoc rzeczową. Przeciwdziałamy samotności, wykluczeniu społecznemu. Włączamy się w walkę z głodem, przemierzając Polskę z 300-litrowym kotłem, w którym gotujemy zupę w czasie jesienno-zimowym na ulicach - czytamy na stronie Fundacji. 

Fundacja Wolne Miejsce

Fundacja Wolne Miejsce na co dzień w całej Polsce i poza jej granicami pomagają osobom potrzebującym i samotnym. 

- Wszystko zaczęło się ponad 20 lat temu w mieszkaniu Mikołaja i Joli Rykowskich, kiedy pierwszy raz zaprosili samotnego sąsiada z bloku, by zasiadł na wolnym wigilijnym miejscu przy stole. Przez dalsze lata powiększali w swoim domu, a potem z wolontariuszami wigilijne i wielkanocne stoły, które jeszcze przed pandemią, gościły w halach wielu polskich miast po kilka tysięcy samotnych osób - czytamy na stronie Fundacji.

Obecnie Fundacja organizuje jedne z największych Wigilii oraz Śniadań Wielkanocnych dla samotnych w Polsce.

- Dzisiaj wraz z samorządami i liczącą ponad 3000 osób grupą wolontariuszy, wypełniają wolne miejsce w życiu samotnych, zamkniętych dziś przez pandemię osób, odwiedzając je z wigilijną kolacją w trzech metropoliach (warszawskiej, górnośląsko-zagłębiowskiej i łódzkiej) oraz w Olsztynie, Kołobrzegu, Radomiu, Kaliszu, Rumii, Tarnowie i Ostrowie Wielkopolskim - czytamy na stronie Fundacji.

Fundacja włącza się w walkę z głodem, przemierzając Polskę z 300-litrowym kotłem, w którym wolontariusze gotują zupę w czasie jesienno-zimowym na ulicach.


Źródło: Redakcja

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • pepe

  Szoł Antek po żur i zastoł pusty gor, po czym smutny i głodny poszoł dali.

 • Monia

  Przecież Ruda nie ma rynku! Zresztą tu nie ma nic ani dla młodzieży ani ludzi w średnim wieku ,o starszych już nie wspomnę.

 • Roland

  Szkoda że powiadomiliscie po fakcie

 • XD

  Weźcie to bezdomnym dajcie bo tak zrzucą się Januszem pasibrzuchy i gracze i wszystko zeżrą bo takim mało

 • ***** ***

  Stałam na przystanku i szli dwaj bezdomni chcieli trochę zupy i nie dostali a oma co z sklepu szła dostała

 • On

  I słusznie, zdrowe chłopy wzięli by się za robotę. Wystarczy popatrzeć rano na tych co czekają na śniadanie u faroża. Łaski wydziarane, faceci zdrowe byki, na fajeczkę i piwko jest a na bułkę już nie. Zagnac nahajem do roboty to tałatajstwo

 • Rudzianka

  No to bardzo nieładnie,gotują a najbardziej potrzebujacym cieplego posilku nie chca dac?

 • Daria

  jako pierwsi zlecą sie ci co dostają 500+

 • nowak

  Albo emeryci górniczy

 • Karl

  Chyba jednak najpierw będą prywaciarze, bo ci szybciej lecą po wszelkie dotacje i dopłaty niż klienci MOPS-ów. Szkoda że tak samo chętnie nie odprowadzają dochodówki w skarbowym...

 • Hanys

  A ty nie pobierasz 500+

 • As

  O 13 to pinceplusy już leża nawaleni :)

 • boluś

  Niy ' Pinokio z ekipą ! Zapozujom do zdjyńć jako Darczyńcy i zeżrom kiela sie do! Stąd brak info o Akcji w terminie ! Pozdro dla Cynzora jeb rsl/niydugo cie braknie FRAJERZE/!

 • elo

  Czyli cała twoja rodzinka.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.