Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wielkie gotowanie żuru na rynku w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2021-10-27 10:00, aktualizacja: 2021-10-27 14:49

Ogromny gar i smakowity żurek. Dzisiaj, 27 października, na rudzkim rynku odbędzie wielkie gotowanie! 

Na rynku w Rudzie Śląskiej stanął dzisiaj ogromny gar, w którym od rana gotowany jest żur. Przygotowanych zostanie około pół tysiąca porcji tej pysznej zupy, która od godz. 13.00 rozdawana będzie wszystkim chętnym. Akcję organizuje Fundacja Wolne Miejsce. 

- Naszymi działaniami, wraz z samorządami, wolontariuszami i darczyńcami, obejmujemy osoby w potrzebie, dostarczając  doraźną pomoc rzeczową. Przeciwdziałamy samotności, wykluczeniu społecznemu. Włączamy się w walkę z głodem, przemierzając Polskę z 300-litrowym kotłem, w którym gotujemy zupę w czasie jesienno-zimowym na ulicach - czytamy na stronie Fundacji. 

Fundacja Wolne Miejsce

Fundacja Wolne Miejsce na co dzień w całej Polsce i poza jej granicami pomagają osobom potrzebującym i samotnym. 

- Wszystko zaczęło się ponad 20 lat temu w mieszkaniu Mikołaja i Joli Rykowskich, kiedy pierwszy raz zaprosili samotnego sąsiada z bloku, by zasiadł na wolnym wigilijnym miejscu przy stole. Przez dalsze lata powiększali w swoim domu, a potem z wolontariuszami wigilijne i wielkanocne stoły, które jeszcze przed pandemią, gościły w halach wielu polskich miast po kilka tysięcy samotnych osób - czytamy na stronie Fundacji.

Obecnie Fundacja organizuje jedne z największych Wigilii oraz Śniadań Wielkanocnych dla samotnych w Polsce.

- Dzisiaj wraz z samorządami i liczącą ponad 3000 osób grupą wolontariuszy, wypełniają wolne miejsce w życiu samotnych, zamkniętych dziś przez pandemię osób, odwiedzając je z wigilijną kolacją w trzech metropoliach (warszawskiej, górnośląsko-zagłębiowskiej i łódzkiej) oraz w Olsztynie, Kołobrzegu, Radomiu, Kaliszu, Rumii, Tarnowie i Ostrowie Wielkopolskim - czytamy na stronie Fundacji.

Fundacja włącza się w walkę z głodem, przemierzając Polskę z 300-litrowym kotłem, w którym wolontariusze gotują zupę w czasie jesienno-zimowym na ulicach.


Źródło: Redakcja

Komentarze (14)    dodaj »

 • pepe

  Szoł Antek po żur i zastoł pusty gor, po czym smutny i głodny poszoł dali.

 • Monia

  Przecież Ruda nie ma rynku! Zresztą tu nie ma nic ani dla młodzieży ani ludzi w średnim wieku ,o starszych już nie wspomnę.

 • Roland

  Szkoda że powiadomiliscie po fakcie

 • XD

  Weźcie to bezdomnym dajcie bo tak zrzucą się Januszem pasibrzuchy i gracze i wszystko zeżrą bo takim mało

 • ***** ***

  Stałam na przystanku i szli dwaj bezdomni chcieli trochę zupy i nie dostali a oma co z sklepu szła dostała

 • On

  I słusznie, zdrowe chłopy wzięli by się za robotę. Wystarczy popatrzeć rano na tych co czekają na śniadanie u faroża. Łaski wydziarane, faceci zdrowe byki, na fajeczkę i piwko jest a na bułkę już nie. Zagnac nahajem do roboty to tałatajstwo

 • Rudzianka

  No to bardzo nieładnie,gotują a najbardziej potrzebujacym cieplego posilku nie chca dac?

 • Daria

  jako pierwsi zlecą sie ci co dostają 500+

 • nowak

  Albo emeryci górniczy

 • Karl

  Chyba jednak najpierw będą prywaciarze, bo ci szybciej lecą po wszelkie dotacje i dopłaty niż klienci MOPS-ów. Szkoda że tak samo chętnie nie odprowadzają dochodówki w skarbowym...

 • Hanys

  A ty nie pobierasz 500+

 • As

  O 13 to pinceplusy już leża nawaleni :)

 • boluś

  Niy ' Pinokio z ekipą ! Zapozujom do zdjyńć jako Darczyńcy i zeżrom kiela sie do! Stąd brak info o Akcji w terminie ! Pozdro dla Cynzora jeb rsl/niydugo cie braknie FRAJERZE/!

 • elo

  Czyli cała twoja rodzinka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również