RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wielkie otwarcie AKUKU za nami! Nasze miasto zyskało nową przestrzeń dla dzieci [FOTO]

 • Dodano: 2021-08-20 22:30, aktualizacja: 2021-08-21 07:18

Akademia Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa działa w Rudzie Śląskiej! Wielkie otwarcie miało miejsce w piątek, 20 sierpnia. To popularne miejsce na mapie województwa śląskiego. Kojarzy się z ogromnym zielonym terenem, mini zoo i terapeutycznym placem zabaw – słowem miejscem, gdzie spełniają się dziecięce marzenia. Wcześniej przez lata funkcjonowało w Mikołowie. Teraz zmieniło swoją siedzibę.

AKUKU przez lata działała na terenie Mikołowa

Założycielami Akademii Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa są twórczy pedagodzy i terapeuci, którzy z zamiłowania do dzieci podjęli wyzwanie stworzenia kreatywnej przestrzeni przyjaznej rodzinie.

AKUKU przez lata działało na terenie Mikołowa, gdzie prowadzone były rozmaite warsztaty edukacyjne dla dzieci - w tym m.in. ekologiczne i z zakresu ochrony zwierząt dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Ale było to też miejsce aktywnego wypoczynku dla wszystkich miłośników zwierząt i relaksu na łonie natury. Olbrzymim atutem AKUKU jest możliwość przebywanie ze zwierzętami, a przez to uczenie się odpowiedzialności.

Nowy dom AKUKU znalazło w Rudzie Śląskiej

Nowa siedziba AKUKU znajdziecie w Rudzie Śląskiej - Wirku przy ulicy Janusza Korczaka, na terenie ogródków działkowych. Bez problemu można tu dojść pieszo lub dojechać autobusem, bądź tramwajem. Jak podkreślają członkowie stowarzyszenia, teren jest "zjawiskowy, magiczny, sielski, cudny i perspektywiczny". Zapowiadają też, że w przyszłości pojawi się tu plaża, pole zbóż, pole roślin okopowych i wędzarnia. 

- Do 22 czerwca przyjmowaliśmy wycieczki w starej siedzibie, natomiast 30 czerwca musieliśmy ją opuścić. Wiązało się to z koniecznością likwidacji urządzeń sensorycznych, zagrody dla zwierząt, zabawek terapeutycznych – słowem wszystkiego, co znajdowało się w Mikołowie. Dzięki pomocy setek wolontariuszy, przyjaciół fundacji, naszych partnerów udało się! I to w zaledwie 8 dni! Następnie przez dwa miesiące ciężko pracowaliśmy po 10-15 godzin dziennie. Teren w Rudzie Śląskiej był nieużytkowany przez ponad siedem lat i jego adaptacja do potrzeb AKUKU wymagała mnóstwa pracy. Wcześniej znajdowała się tu świniarnia. Przez dwa miesiące byliśmy tu codziennie od godziny 6.00 do 20.00-22.00 - zdradza pani Ewa, założycielka fundacji AKUKU.

Dodaje też, że AKUKU mogą odwiedzać zarówno partnerzy fundacji, jak i klienci indywidualni, wpłacając darowiznę na konto fundacji. 

- Jeżeli ktoś jest partnerem fundacji wpłata cegiełkę w wysokości 40 zł z deklaracją 12-miesięcznych wpłat. Wtedy otrzymuje karnet partnerski do 5 osób i może nas odwiedzać od wczesnej wiosny do późnej jesieni we wszystkie piątki, soboty i niedziele – dodaje pani Ewa.

Wstęp dla klientów indywidualnych to koszt 20 zł za bilet dla dziecka i 10 zł dla osoby dorosłej. 

- To miejsce żyje. Obsługujemy szkoły, przedszkola i seniorów. Organizujemy urodziny, eventy, spotkania towarzyskie i pikniki rodzinne. Mamy około 30 schematów warsztatów rozwojowych, związanych z porami roku, sezonowością, świętami, rozmaitymi uroczystościami – wylicza pani Ewa. 

Relaks połączony z zajęciami rozwijającymi

Akademia Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa to miejsce, w którym umiejętnie połączono relaks z kreatywnymi zajęciami rozwijającymi, utrzymanymi w duchu ekologii. Jej założycielami są twórczy pedagodzy i terapeuci, którzy z zamiłowania do dzieci podjęli wyzwanie stworzenia kreatywnej przestrzeni przyjaznej rodzinie.

- Poprzez szeroki wachlarz doświadczeń, jak również właściwych cech osobowościowych otwieramy drzwi swojej Krainy celem pobudzenia wszechstronnego rozwoju dziecka. Proponujemy Państwu szereg zajęć rozwijających zainteresowania oraz pobudzających do twórczego postrzegania świata przez dziecko zapewniając jednocześnie ciepłą i serdeczną atmosferę, dzięki której Ty i Twoje dziecko poczujecie się jak w domu – informują przedstawiciele AKUKU.

Jeżeli chcecie przyjechać do AKUKU nie będąc partnerem warto wcześniej skontaktować przedstawicielami fundacji pod numerem telefonu: 501 365 131. 

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj »

 • Stev

  Szkoda że nie idzie kupić zwykłych biletów wstępu - Jedniodniowych dla mieszkańców wtedy by nawet zarobili na utrzymanie .

 • Ania

  Wydaje mi się, że jest opcja wejścia jednorazowego. Bilet kosztuje 10 zł od dziecka, 20 zł od osoby dorosłej.

 • dziadek

  Plac zabaw dla dzieci ok.UBIKACJA to jeden brudny TOI-TOI ,nie ma gdzie rąk umyć!

 • jo

  współczuję sąsiadom tego czegoś

 • Karol_T

  A ja współczuję sąsiadom takiego gościa jak Ty !!! Rozumiem, że Ty nie byłeś nigdy dzieckiem żeby komuś przypadkiem nie przeszkadzać.

 • kris

  Spokojnie, tam nie ma sąsiadów :) dużo wolnej przestrzeni wokół

 • Pracownik sierpniowy

  Współczuję podejścia do życia, bo z takim nastawieniem to pewnie najważniejsze żeby dzieci i sąsiedzi nie przeszkadzali w oglądaniu telewizji. Najlepiej całe życie [...] na sofie.

 • jo

  tobie też współczuję niczego innego nie robisz tylko krytykujesz ludzi

 • dopalacz

  Jo coś ty brał chłopie?

 • Pracownik sierpniowy

  Jednak interpunkcja jest bardzo ważna, bo zmienia sens zdania, mam nadzieję, że to zrozumiesz. Przy okazji, odpowiedziałem na niezasadną krytykę Akuku, a ty mi zarzucasz krytykę? Czy odebrało już wam umiejętność logicznego myślenia lub po prostu myślenia?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.