Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wybory samorządowe 2024. Kto zostanie prezydentem Rudy Śląskiej? [SONDA]

 • Dodano: 2024-03-28 13:00

O najwyższy urząd w Rudzie Śląskiej w nadchodzących wyborach ubiegać się będzie 4 kandydatów. Na kogo zagłosujesz w wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej 2024? Weź udział w naszej sondzie!

Wybory Samorządowe 2024: Oddaj głos w naszej sondzie

Wybory prezydenckie odbędą się już 7 kwietnia br. O fotel prezydenta Rudy Śląskiej zawalczy czterech kandydatów. Są to - obecny prezydent naszego miasta - Michał Pierończyk, kandydat Koalicji Obywatelskiej - Arkadiusz Pilarz, poseł PiS - Marek Wesoły, oraz kandydat Stowarzyszenia Śląska Rodzina - Arkadiusz Grzywaczewski

Kandydaci na prezydenta Rudy Śląskiej nie zwalniają tempa i aktywnie namawiają rudzian do oddania na nich głosu. Do docelowego oddania głosu pozostało jeszcze kilka dni, ale już teraz możecie zagłosować w naszej sondzie, którą znajdziecie poniżej.

Oddaj głos na swojego kandydata

Przypominamy, że sonda na portalu to element interaktywny – forma kontaktu z Czytelnikami. Jej celem nie jest przeprowadzenie wiarygodnych badań a zapoznanie się z nastrojami grupy użytkowników strony.   
 
W sondażu można oddać jeden głos na dobę z danego adresu IP lub urządzenia. Na głosy czekamy do czwartku 4 kwietnia do godz. 13:00, wtedy też podamy wyniki. 


Źródło: Redakcja

Komentarze (88)    dodaj »

 • Godulanka

  A który z kandydatów jest wart wybrania i dlaczego - w sensie ma ciekawe pomysły i jest w stanie je zrealizować? Może ktoś zna kandydatów osobiście na tyle dobrze, że może polecić z czystym sumieniem? (bez partyjnych podtekstów)

 • Nie dla PoPisu

  Napewmo nie może to być kandydat namaszczony przez PO czy PIs.Miasto ma być w rękach kogoś niezależnego ,nie podlegającemu tym ugrupowaniom.W tym przypadku na placu boju zostali Grzywaczewski i Pierończyk.

 • arek

  czy któryś z kandydatów ukróci nagonkę na kierowców we własnym mieście? czy samorząd dalej ma byś wspierany mandatami. Może trochę prewencji w miejscach naprawdę niebezpiecznych i kultury wobec kierowców - a nie traktowania jak potencjalnych przestępców..to się tyczy wszystkich samorządów wokół.. jakaś paranoja, ludzie boją się jeździć a jak widzą policję to by najlepiej stanęli ..

 • Świeża krew

  Z tym paliwem, to tak samo jak ze zbożem z Ukrainy, o którym trąbił Tusk na swoim tiktoku, jaki to gnój PiS pozwala sprowadzać do polski... Ale od kiedy został szefem rządu, nic z tym nie zrobił. To jest jeden z wielu powodów, ze nie ma różnicy, kto rządzi Polską, bo polski rząd, nie ważne czy to Kaczyński, Duda, Morawiecki, Tusk lub inny pajac wystawiony do bicia... Nikt z nich nie zrobi nic, dopóki unia i USA im nie powiedzą, co mają zrobić. Na szczeblu lokalnym można jedynie ugrać hajs na jakieś udogodnienia dla mieszkańców, czasami więcej lub mniej trafione w potrzeby mieszkańców... Reszcie klakierów i hejterom z obozu PiS czy KO/PO polecam włączyć własne myślenie i nauczenie podstawowych zasad ekonomii w zamian za karmienie się sloganami wyborczymi i wspominaniem sobie nawzajem pustych obietnic wyborczych, bo o to chodzi żebyście się karmili gooownoooburzą i tym zajmowali zamiast stanu faktycznego. Tak na marginesie to w sprawie głosowania o ustawie obrony ojczyzny, która została okrzyknięta ustawą o mięsie armatnim, głosowali za wszyscy jednomyślnie, nikt nie był przeciw, polecam zapoznać się z tym, co zawiera ta ustawa, bo od momentu jej wprowadzenia w życie to nawet kobiety mogą powołać do wojska, bo nie ma rozgraniczenia na płeć. Oczywiście posłów ta ustawa nie obejmuje. Mało brakuje już do tego by Polskę wciągnąć w tę ustawianą wojnę Ukraina vs Rosja, swoją drogą Ukry już się odgrażały Polsce za pomoc, ostatnio nawet USA stawiają ultimatum... Chore? Nie, tylko daje do myślenia... Bo jeżeli już teraz są na tyle bezczelni, by się odgrażać, to co może być, jeżeli nawet to możliwe, wygrają tę wojnę? Wygląda na to, że mieć ich za sąsiada to będzie bardzo duże ryzyko, na pewno większe niż Rosja, która jakby nie było graniczy z Polską przez obwód Królewiecki/Kaliningradzki od dziesięcioleci...

 • KP

  Patrząc na kandydatów to lepi sobie wybory odpuścić.... Jak by teraz Baborski startował na prezydenta to miał by szanse wygrać. :)

 • oburzony

  Stawaj , może będziesz lepszym kandydatem. A na wybory nie idź , inni wybiorą za Ciebie. Tylko potem nie marudź , że nie taka władza w samorządzie

 • Markus

  Byle nie PO, KO i inne neo-twory. Niech Ruda jest jak najdalej od tych z warszawki.

 • Alonow

  Polecam Pana Arkadiusza Pilarza, bardzo dobry kadydat, nowa twarz. Czas na zmiany.

 • PoPO

  Polecasz to poleci .Nikt komu zależy na tym mieście nie postawi na kogoś kto pochodzi z kompromitującego się ugrupowania PO.Wybieramy na 5 lat.Za 5 lat to po Tusku i jego partii będzie tylko koszmarne wspomnienie.Tak jak piszesz ,czas na zmiany

 • Bez słów

  Wybierzcie Wesołego on się na niczym nie zna, poza prywatą, jak to ludzie z pisu. Juz zbudował w mieście niezła rodzinna sitwe.Jak zostanie prezydentem połowa Rudu wpadnie w ręce jego rodziny. Wiadomo rodzina na swoim.

 • Nudziarz

  Jeżeli A Grzywaczewski nie potrafi nawet zweryfikować zdjęcia, które umieścili na jego plakatach, to jakim może być to prezydentem. Zobaczcie na to zdjęcie wygląda tam jak Jaś Fasola. Można się pośmiać ale to nie ta okoliczność. Chyba że w jego komitecie są ludzie którzy tak się na wszystkim znają. To gdzie im do rządzenia.

 • Jo

  Śląska rodzina=pis

 • emeryt

  Dziś w TV był reportaż z Rudy Śląskiej jak to samotna matka mieszkająca w zagrzybionej ruderze z niepełnosprawnym synem dostała od naszego wspaniałego miasta kolejną ruinę wyglądająca jak obrazek z wojny na Ukrainie i oczywiście michał nic nie wiedział. Czy on w ogóle wie co się dzieje w mieście czy tylko siedzi na FB ? Może by oddali swoje nagrody na remont ? Ale nie, im się należy. I do tego ci zastępcy prezydenta z sufitu. Kto mu doradza w doborze ludzi ? Każda decyzja personalna począwszy od zastępców i skończywszy na spółkach miejskich to jedna wielka porażka. Chciałbym prezydenta które przy doborze ludzi kieruje się nie tylko znajomościami ale tez fachowością i wiedzą. Niestety na obecnym włodarzu się srodze zawiodłem. Okazał się takim zakopiańskim misiem do przytulenia do zdjęcia i nic pozatym. Prezydent dużego miasta powinien mieć charyzmę i cohones.

 • Nudziarz

  Tak już jest ze wesoły poseł Wesoły ma pieniądze nie ma charyzmy, kandydat platformy nie jest nikomu znany, A Grzywaczewski kompromituje się nieustannie, a Pieronczyk nie jest idealny lecz generalnie ok.

 • Mieszkaniec

  Na tego z 1 miejsca to chyba jakieś boty z centrali Trollów z KO.... wrzucają głosy....

 • zainteresowany

  najlepszy kandydat, potrzeba miastu świeżości. Stare przechodzone kalosze już nam śmierdzą.

 • nolan

  Matko, ale się pisuary uaktywniły.

 • Mer

  Pisać każdy może. A do mnie przemawia Arkadiusz Pilarz. Świeże spojrzenie dość już rzadów towarzystwa wzajemnej adoracji.

 • wikary

  NIE NIE NIE wybierajcie dziadków po 60 bo im się nie chce sznurówek wiązać a co dopiero cos działać na rzecz miasta !!!!!

 • Karminadel

  Nikt z kandydatów na Prezydenta Miasta nie ma więcej niż 51 lat. Wikary coś napisał, co było głupie.

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również