Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wypadek na Zabrzańskiej. BMW wjechało w przystanek

  • Dodano: 2018-04-02 10:30

Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło dziś rano na ul. Zabrzańskiej. O dużym szczęściu mogą mówić pasażerowie czekający na przystanku.

Do zdarzenia doszło w Lany Poniedziałek chwilę przed 5:00 rano na ulicy Zabrzańskiej (granica Zabrza i Rudy Śląskiej). Kierujący BMW, poruszający się Drogową Trasą Średnicową wjechał w krawężnik, po czym stracił panowanie nad pojazdem. Auto dosłownie przeleciało w powietrzu nawet kilkadziesiąt metrów, po drodze kasując znaki drogowe i finalnie wjechało w przystanek.

O sporym szczęściu mogą mówić oczekujący na przystanku mieszkańcy, w tym pasażerka tramwaju, która chwilę wcześniej stała niemal dokładnie w miejscu, w którym zatrzymało się dachujące BMW.

Badanie kierowcy alkomatem przez policjantów wykazało, że w trakcie prowadzenia pojazdu był trzeźwy. Z niegroźnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Komentarze (37)    dodaj »

  • Zorro

    BMW- stan umysłu.

  • rokkoo kokooo

    auto w leasingu na tescia wiec spoko :D

  • Zaniepokojona

    Był trzeźwy co wykazało badanie alkomatem a czy przypadkiem nie był pod wpływem innych środków odurzających ? I z jaką prędkością musiał jechać ? Masakra

  • Auieao

    Konewka mu się zakończyła eeeehheee

  • Auieao

    Konewka

  • Xtreme

    No na pewno miał 70 na budziku (X 3)

  • pospieszny

    Teauta to ze złomu czy jak tam szpanujom,byle ,bema awłebie słoma,ale jadom.

  • Jozek

    To trzeba umieć... 100/h raczej nie jechal

  • Simon

    Nierzetelnie napisane. Ile osób podróżowało samochodem? Ile oczekiwało na przystanku? Jakie służby brały udział? W jakiej ilości? Pasażerowie mieli szczęście? Bo co? Czy ktoś z nich odniósł obrażenia? Drobne? A może wcale? Czy wstrzymano ruch tramwajów? Czy droga jest przejezdna? Tragedia. Sztuka dla sztuki. Robisz coś rób to dokładnie.

  • Ja

    To jest informacja o wypadku a nie raport policyjny hehe. Więcej luzu.

  • Nie lubię zprdalac

    Szkoda... Mógł w betonowy murek chociaż trafić.

  • Kolo

    Tradycyjnie BMW najpierw jedzie auto potem mózg

  • Zyga

    Zapłaci za zniszczenia to mu się odechce BMW.

  • kwiatowe

    Pojdzie z OC i wszyscy to poczujemy w skladkach.

  • Kwitowy

    Ubezpieczyciel zastosuje tzw. regres. Zapłaci winny zajścia, także wpierw zainteresuj się tematem, poczytaj, zastanów się, wyciagnij wnioski, a potem napisz coś konstruktywnego. Pozdrawiam

  • Kwiatowe

    Regres, ciekawe na jakiej podstawie? Skoro byl trzezwy, nie zbiegl z miejsca zdarzenia, z latwoscia udowodni ze nie dzialal umyslnie, a samochod zakladam nie byl kradziony i gosc mial prawo jazdy. Czyli zwykle zdarzenie drogowe i ubezpieczyciel nie ma prawa do regresu od sprawcy. Kazdy prawnik to uwali nawet bez rozprawy. Takze nie wystarczy znajomosc pojec, trzeba jeszcze wiedziec co znacza Panie Kolego :)

  • Kwitowy

    "Przykładowo w wyroku z dnia 17 kwietnia 2008 r. (sygn. akt I C 50/07) Sąd Najwyższy stwierdził, że zwykłe przekroczenie prędkości na drodze może być uznawane jako przyczynienie się do powstania szkody, a co za tym idzie, za uzasadnienie obniżenia należnego odszkodowania.""...spowodowanie wypadku w wyniku rażącego złamania przepisów, np. jeśli do kolizji dojdzie w wyniku nadmiernego przekroczenia prędkości"Zatem proszę poczytać o sprawach wytaczanych przez ubezpieczycieli oraz odwołań od decyzji ubezpieczycieli.Żaden prawnik tego nie "uwali". Biegli dokładnie zbadają ten przypadek. Wątpię by chcieli z własnej kieszeni opłacać "rajd" ubezpieczonego.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również