Wiadomości z Rudy Śląskiej

XIV Spotkania Aktorskie Osób Niepełnosprawnych za nami

  • Dodano: 2019-11-07 14:00, aktualizacja: 2019-11-19 08:54

Wyjątkowe spektakle teatralne można było podziwiać dzisiaj na scenie Miejskiego Centrum Kultury im. H.Bisty. Niepełnosprawni artyści zaprezentowali swój talent podczas XIV Spotkań Aktorskich Osób Niepełnosprawnych, które każdego roku organizuje Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa.

- Zasadniczym celem przedsięwzięcia Spotkania Aktorskie Osób Niepełnosprawnych jest stymulowanie i rozwijanie zainteresowań kulturalnych i artystycznych młodych, dorosłych osób niepełnosprawnych, szczególnie w zakresie działań scenicznych, teatralnych,  filmowych i muzycznych – mówi Dariusz Sitko, dyrektor Ośrodka dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa w Halembie.

Projekt jest zaproszeniem osób niepełnosprawnych do odważnego zaprezentowania swoich artystycznych zainteresowań, talentów i przeżyć lokalnej społeczności. Spotkania Aktorskie mają się przyczynić do rozpropagowania i podniesienia rangi ich twórczości, a przede wszystkim do wykreowania pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych w społeczeństwie i pogłębienia więzi społecznych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.