Wiadomości z Rudy Śląskiej

Z sądowym zakazem i poszukiwany w... jednym aucie!

  • Dodano: 2021-10-12 11:15, aktualizacja: 2021-10-12 13:39

Policjanci z dwójki zatrzymali kierowcę, jeżdżącego pomimo sądowemu zakazowi, a przy okazji jego pasażera, który był poszukiwany przez rudzki sąd. Kryminalni kilka dni temu uzyskali informację, że jeden z rudzian jeździ samochodem pomimo sądowego zakazu. Stróże prawa trafili na wspomniane audi i upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu.

Pasażer audi poszukiwany przez rudzki sąd

W poniedziałek po południu, kryminalni z wireckiego komisariatu w trakcie służby zauważyli na ulicy Pileckiego audi, które przewijało im się w ich ustaleniach operacyjnych. Kierowca tego samochodu miał bowiem jeździć pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami. Zatrzymanie do kontroli potwierdziło uzyskane informacje. Sprawdzenie 26-latka w policyjnych systemach potwierdziło, że do marca 2023 roku decyzją sądu nie może prowadzić samochodu. Kierowca nie stosując się do postanowienia sądu, popełnił przestępstwo, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i kolejny dłuższy zakaz.

Kryminalni sprawdzili również pasażera audi, który był poszukiwany przez rudzki sąd. 27-latek nie zgłosił się do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności. Policjanci po wykonaniu niezbędnych czynności z kierowcą zadbali, aby pasażer trafił do więzienia w Tarnowskich Górach, gdzie spędzi najbliższe pół roku.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • pupilka

    cwaniaki do paki. Mamusia jego zawsze powtarzała "to był zawsze taki dobry chłopak".Teraz ma wczasy w górach, ale w Tarnowskich w ZK

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.