Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zakończyła się modernizacja polany w pobliżu ul. Gałczyńskiego! [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2019-07-26 11:15

Zakończyła się modernizacja polany w pobliżu ul. Gałczyńskiego. Młodzi i starsi rudzianie od dzisiaj mogą korzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez GSM "Nasz Dom" m.in. placu zabaw, boisk i siłowni napowietrznej.

Przypomnijmy, że pierwsze głosy mieszkańców w obronie polany pojawiły się w grudniu 2017 roku. Związane były one z wycinką drzew na tym terenie oraz zmianami w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Rudzianie obawiali się, że ich zielony zakątek zostanie zastąpiony zabudowaniami. Tak się jednak nie stało.

W związku z inicjatywą mieszkańców i Rady Osiedla Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nasz Dom" od wielu lat starała się o przejęcie terenu tzw. polany w celu zagospodarowania go na teren rekreacyjno-sportowy. Ostatecznie w maju 2017 roku została zawarta umowa z Dyrekcją Lasów Państwowych - Nadleśnictwo Katowice umożliwiająca realizację tej inwestycji. Później został, opracowany i zatwierdzony projekt budowy placu rekreacyjno-sportowego w miejscu polany.

- Od wielu lat Spółdzielnia starała się, aby przejąć ten teren od Nadleśnictwa Katowice. Z inicjatywy mieszkańców i Rad Osiedla podjęliśmy decyzję, że w tym miejscu powinien powstać plac zabaw. W obecnych czasach buduje się wiele marketów czy pawilonów handlowych, a ludzie potrzebują miejsca, by po prostu odpocząć. Miejsca, gdzie dzieci mogą wesoło spędzić czas. Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni z tej inicjatywy - mówiła Bożena Pawlik - Prezes Zarządu GSM "Nasz Dom".

Prace na polanie rozpoczęły się pod koniec lutego tego roku. Dzisiaj władze GSM "Nasz Dom" oficjalnie otworzyły plac zabaw! W ramach inwestycji wybudowano boiska do piłki nożnej i koszykówki, plac zabaw dla dzieci starszych i młodszych, wykonano chodniki wraz z małą architekturą, ogrodzono teren oraz zamontowano oświetlenie i monitoring.

- Boimy się, aby polany nie spotkał podobny los, jak placu zabaw w Wirku przy hałdzie. Dlatego zamontowaliśmy kilka kamer. Dodatkowo ogrodziliśmy cały teren, aby nie miały do niego dostępu na przykład dziki. Mamy nadzieję, że to miejsce będzie służyło mieszkańcom Halemby przez wiele lat - dodała Bożena Pawlik.

Mieszkańcy Halemby od dzisiaj mogą korzystać m.in. z biegacza, wahadła, orbitreka, wioślarza, czy ławki. Dodatkowo cały teren został doposażony w ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery. Nasadzone zostały także rośliny, które oddzielają poszczególne strefy terenu sportowo-rekreacyjnego.

- Bardzo się cieszę, że tu powstało takie miejsce. Przyszłam dzisiaj zobaczyć plac zabaw razem z moją wnuczką i widzę, że jest zachwycona. Myślę, że to świetna inwestycja - mówiła pani Wanda, mieszkanka Halemby.

Plac zabaw i siłownia napowietrzna będą czynne codziennie między godziną 6 a 22. Jak podoba Wam się nowe oblicze polany?

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Komentarze (17)    dodaj komentarz »

 • Zawiedziona

  Ale żeby w dzisiejszych czasach zamiast wyłożyć miękkim materiałem to wyspać piach pod każdą atrakcją to wstyd!!!

 • On

  Nasza spółdzielnia zrobiła piękny plac nie miasto

 • Halemba

  Spółdzielnia BRAVO super wykorzystany plac zabawa dzieci szczęśliwe

 • hanys

  A jakie larmo było jak tam krzoki wycioni, a wiela fandzolenio ło deweloperach, ło tym że las wytnom i chałpy postawiom...

 • Gały

  A mogli. Byłoby więcej słońca.

 • Ignac

  Piynkne niy na długo wndale zrobiom swoje dlo zabawy.

 • Padre

  Halymba to nie Wirek czy Schwarzwald

 • studentka

  Coś pięknego. Mam tylko nadzieję, że nikt tego nie zniszczy i będzie służyć długie lata :)

 • Jadanaryby

  Ciekawe za wiela czasu sie pojawi nius że wandale to zniszczyli

 • Lucuś

  Brawo GSM. Teraz jeszcze psiarczyków zmusić do zbierania min. 0bara sie pichlasta.

 • Lukasz

  No dobrze ze został poruszony ten temat ale tym niech się zajmą nieroby ze straży miejskiej i niech chodzą po cywilu i sypia mandaty po 500 to się naucza sprzątać

 • Lukasz

  No dobrze ze został poruszony ten temat ale tym niech się zajmą nieroby ze straży miejskiej i niech chodzą po cywilu i sypia mandaty po 500 to się naucza sprzątać

 • Bylamtam

  Pięknie!!! Brawo dla miasta za wspaniałą inwestycję!!!

 • Bylamtam

  Przepraszam, poprawka " Brawo dla spółdzielni " .

 • czytelnik

  Przeczytałaś chociaż nagłówek artykułu przed napisaniem komentarza?

 • Halembianin

  Miasto nie ma z tym nic wspólnego. To działanie SM "Nasz Dom" i Rady Osiedla.

 • xyz

  to nie miasto....tylko spółdzielnia

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.