Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Zakręt mistrzów" w Rudzie Śląskiej podbija niechlubne statystyki kolizji [NAGRANIE]

 • Dodano: 2020-02-25 15:00, aktualizacja: 2020-03-04 10:16

W ubiegłym roku na "zakręcie mistrzów" na DTŚ doszło do 6 wypadków i 65 kolizji! Brak umiejętności kierowców, brawura, szybka jazda czy źle wyprofilowany odcinek średnicówki? Jak myślicie, co ma wpływ na tak dużą ilość zdarzeń drogowych w tym miejscu? Zobaczcie nagrania z wypadków i kolizji, do których doszło tam w 2019 roku.

"Zakręt mistrzów" w Rudzie Śląskiej

Jak piszą internauci, każde miasto ma swój "zakręt mistrzów". Znany jest ten w Katowicach, jednak nie tylko. Ruda Ślaska również posiada swój - opisywanym miejscem jest łuk na DTŚ na wysokości wiaduktu w Chebziu. W 2019 roku w tym miejscu doszło do 65 kolizji i 6 wypadków, w których ucierpiało 8 osób.

W tym miejscu każdego dnia dochodzi do tylu kolizji lub wypadków, że rudzki "zakręt mistrzów" powoli zaczął obrastać legendą. Miejsce to doczekało się już nawet specjalnej grupy na Facebooku. Jej członkowie na bieżąco informują o kolejnych zdarzeniach na zakręcie. Zdarza się, że wrzucają kilka postów jednego dnia.

W pobliżu zakrętu znajduje się kamera monitoringu Business Control MONITORING. Zobaczcie, co nagrała w 2019 roku:

O tym jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc na DTŚ głośno jest nie tylko w naszym mieście. W niektórych odcinkach "Polskich Kierowców" czy "Polskich Dróg" (youtubowych kanałach, na których umieszczane są nagrania z kolizji itp.) możemy zobaczyć nawet kilka filmików z rudzkiego odcinka DTŚ.

Dlaczego na zakręcie mistrzów w Rudzie Śląskiej jest tyle wypadków?

"Zakręt mistrzów" od dawna jest odcinkiem DTŚ, który podbija niechlubne statystyki kolizji i wypadków drogowych na terenie Rudy Śląskiej. Czym Waszym zdaniem spowodowane są te zdarzenia? Brawurową jazdą, brakiem umiejętności kierowców czy może źle wyprofilowaną drogą? Piszcie w komentarzach!

Więcej na temat rudzkiego "zakrętu mistrzów" możecie przeczytać TUTAJ

Zobacz także

Komentarze (27)    dodaj »

 • światowy

  tubylców do furmanki zapiąć a nie dawac takim prawo jazdy

 • Dziadek

  przecież tylko światowi walą w bariery na tym zakręcie !!! tubylcy w przeciwieństwie do światowych potrafią jeżdzić

 • !!!

  Zawsze można zwalić winę na kogoś innego teraz "bo droga źle wyprofilowana" no zdarza się i co ... nico. Niektórzy po prostu myślą, że jak potrafią wcisnąć pedał gazu to potrafią jeździć, a to i trzylatek potrafi. Niestety tym brakuje umiejętności przede wszystkim bo zawsze na drodze znajdzie się ktoś kto takiego deb..ila co na ogonie siedzi i miga przepuści, inny zjedzie i generalnie unikają kolizji dzięki innym kierowcom, zakręt taki dobry nie jest i wtedy wychodzą braki w umiejętnościach. No sorry ale większość na własne życzenie się tam rozbiła.

 • realista projektant

  Sprawa jest prosta, projektanci zaprojektowali zbyt ciasny łuk. Już na etapie projektu to było wiadome. Ale podobno nie dało się inaczej bo przeszkadzały jakieś nieruchomości.

 • MaX

  Przez 1 głupi, źle zaprojektowany i wykonany zakręt, wszyscy zameldowani w Rudzie Śląskiej płacą więcej za OC bo ubezpieczalnie patrzą na statystyki wypadkowości w danym mieście.

 • Mojkotr

  Moim zdaniem do tych wszystkich zdarzeń dochodzi z dwóch powodów po pierwsze brak umiejętności kierowców a po drugie zbyt szybka jazda i brak wyobraźni Myślę że ograniczenia prędkości na Dts nie wizely się z nikąd Po drugie przy wychodzeniu w zakręt zawsze trzeba zwolnić Widocznie nie każdy o tym wie i jest jak jest Dobrze wiemy jak jeżdżą kierowcy po DTS Traktują tą drogę jak autostradę i grzeją ile fabryka dała

 • Bolo

  WSZYSTKIE DROGI W POLSCE są ŹLE ZROBIONE i RONDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...

 • Lukas

  Ogólnie zakręt jest źle wyprofilowany i w pewnym miejscu się zachowania a w miejscu gdzie wszyscy lecą bokiem jest garb i po deszczu robi swoją robotę przy nadmiernej prędkości

 • Radbla

  Próg zwalniający, a nie fotoradar to rozwiązanie

 • XD

  Na drodze szybkiego ruchu próg. XD w domu sobie zamontuj próg bez mózgu

 • dewil

  próg sam się zrobi, tak jak np. na Wyzwolenia, czy na wielu innych ulicach w Rudzie.

 • chop

  tam źle wyprofilowany... niektórzy to mają łeb źle wyprofilowany

 • dewil

  Tylko kilka wpisów pod tym tekstem ma sens. Konkretnie te, które mówią o braku umiejętności i złym stanie pojazdów które są rozbijane. Praktycznie każde zdarzenie wygląda tak samo - zaczyna samochodem rzucać i widzimy swiatło stopu - czyli hamowanie - coś co powoduje, że nie ma już możliwości zapanowania nad pojazdem. A druga sprawa - ze inne samochody jakoś nie wypadają - więc pewnie mają sprawne amortyzatory i odpowiedni bieżnik na oponach. Tu naprawdę nie ma wielkiej filozofii. Albo masz sprawny samochód - albo wylatujesz z drogi. Fajnie jak byłby tam fotoradar - okazałoby się wtedy (to tylko kwestia "KIEDY", a nie "CZY") , że znalazłby się taki co przy 80km/h wyleci z drogi - bo ma łyse opony i amortyzatory do wymiany.

 • przemek

  Jakimś trafem praktycznie wszystkie auta wypadające z łuku jadą szybciej niż te, które nie wypadają...

 • Irena

  Brawura

 • ROMEK

  TO NIE KWESTIA DROGI TYLKO TYCH DEBILI W AUTACH , ONI WYPADAJĄ PRZED ŁUKIEM

 • widz

  Nie trzeba być ekspertem. Nadmierna prędkość i panika hamowania przed ostrym zakrętem. I pewnie kiepski stan opon na tylnej osi.

 • Siwy

  Policzcie sobie wiek samochodów, które brały udział w tych wypadkach oraz sprawdźcie stan techniczny. Nie ma tam żadnego auta młodszego jak 10-15 lat. Na filmiku kompilacyjnym, zamieszczonym powyżej, w wielu przypadkach widać, że auta mogły mieć niesprawne zawieszenie lub kiepskiej jakości opony (lub mocno zużyte). Nie ma opcji aby sprawnym autem wypaść z któregokolwiek pasa przy prędkości 100-120kmh...Moim zdaniem to przecenianie swoich umiejętności oraz stanu technicznego samochodu.

 • Hawran

  3:46 to policja ??

 • Sąsiad

  Tu nie ma co gdybać, przecież wyraźnie widać że SZYBKOŚĆ jest przyczyną. Fotoradar musi tam zająć stanowisko.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.